Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Загрява на извънградско

Kadett.GTE снимка Kadett.GTE 17 август 2010 - 15:52

Здравейте, колеги :)
Нещо ми загрява колата, не знам от кво е дали от жегите, дали от тва че я юркам ...
Без климатик ми стига малко над 100, а с климатик в червеното направо. Давам принудително ток на перките и ми са въртят на ниски обороти, а едната не се върти изобщо. Пробвах на едно друго 1.7 исузо, подадох ток и ми се стори че се въртят много по силно.
Колата е Вектра Б 1996 1.7 ТД Исузо. Превключвам предавки на 3500об/мин, най-много на 4000.
Въпроса ми е ... нормално ли е да загрява толкова, според мен не е, и какво да направя ?!
Отговори

DanZKi снимка DanZKi 17 август 2010 - 17:19

Не е нормално,а причините може да са много.Като започнеш от мръсни радиатори,водна помпа или лъжещ датчик на таблото и т.н.

Пп а това превключване на 4000 оборота хич не е здравословно за печката,ако го правиш на всяка предавка...Все пак не е 18Е
Отговори

bili4652 снимка bili4652 17 август 2010 - 17:58

Аз превключвам най много на 3500 об/мин и когато стигне до 100 градуса се включва перката и му падат градосите. Колега Кадет, нормално е да загрява понеже мотора е слабичък за това купе и както си споменал, че я юркаш и в тези жеги, но пък да стигне до червения сектор не е добре. Провери си разширителния съд да не задръстен и радиатора, евентуално и добре ще е да си промиеш малко системата.
Мнението беше редактирано от bili4652: 17 август 2010 - 18:01
Отговори

Dracula1 снимка Dracula1 17 август 2010 - 18:47

Не знам за перките но провери дали не е запушен радиатора.Едно време когато имахме жигула беше се пукнал радиатора и бащата сипвал прахчета някви за запушване и оттам беше я окипазил на 1-2 сериозни баира стигаше до последното деление в червената зона и после купихме Valvoline за прочистване на системата беше около 12 лева тогава(преди 5-6 години ако е и повече) и се наливаше в горещ двигател доколкото си спомням и се караше така няколко километра и после всичкия антифриз се изхърляше и се наливаше нов.И тогава след тази профилактика повече от нормалното не беше загрявала никога каквито баири да опъва и в квито и обороти да се кара.Не казвам че е запушена и твоята система просто провери ако намериш някъде такава течност налей профилактично може и да се оправи.Също така на какво ниво ти е термостата? Дали отваря в правилните градуси? Много неща може да са така че аз ти препоръчвам да започнеш от тези двете и ако не се оправи да търсиш на друго място проблема.Иначе при астрата при опъване на батовските баири посока Албена-Добрич (който е от региона ги знае) обаче без много много жал даже и понякога на климатик като е много горещо повече от 97 градуса НЕ минава.Като стигне дотам включва 2ра степен на вентилаторите и си ги поддържа и вече като излезе на правия път пада и се закотвя на 90 градуса.

Дано да съм ти помогнал

Поздрави!
Отговори

doktora снимка doktora 17 август 2010 - 20:42

 Dracula1, на 17 Aug 2010, 19:47, каза:

Не знам за перките но провери дали не е запушен радиатора.Едно време когато имахме жигула беше се пукнал радиатора и бащата сипвал прахчета някви за запушване и оттам беше я окипазил на 1-2 сериозни баира стигаше до последното деление в червената зона и после купихме Valvoline за прочистване на системата беше около 12 лева тогава(преди 5-6 години ако е и повече) и се наливаше в горещ двигател доколкото си спомням и се караше така няколко километра и после всичкия антифриз се изхърляше и се наливаше нов.И тогава след тази профилактика повече от нормалното не беше загрявала никога каквито баири да опъва и в квито и обороти да се кара.Не казвам че е запушена и твоята система просто провери ако намериш някъде такава течност налей профилактично може и да се оправи.Също така на какво ниво ти е термостата? Дали отваря в правилните градуси? Много неща може да са така че аз ти препоръчвам да започнеш от тези двете и ако не се оправи да търсиш на друго място проблема.Иначе при астрата при опъване на батовските баири посока Албена-Добрич (който е от региона ги знае) обаче без много много жал даже и понякога на климатик като е много горещо повече от 97 градуса НЕ минава.Като стигне дотам включва 2ра степен на вентилаторите и си ги поддържа и вече като излезе на правия път пада и се закотвя на 90 градуса.

Дано да съм ти помогнал

Поздрави!

колега имах същия проблем преди две години,оказа се задръстен радиатор и на други колеги се е случвало ,пробвах с добавки но не се отпуши добре че един майстор,който се занимава само с радиатори успя да го почисти и проблема се реши,внимавай само да не я загрееш
отдели специално внимание на радиатора
свали го пускай вода под налягане виж дебита
Отговори

Kadett.GTE снимка Kadett.GTE 17 август 2010 - 22:03

И аз мисля, че проблема не е в перките, то при висока скорост, перки не ти трябват ... то си духа вътре.
Водната помпа е сменяна наскоро, тая вероятност се изключва ... освен да ми е запушен радиатора :/
Тия дни ша му направа една диагностика, дано се оправи

Благодаря на всички отзовали се :)
Отговори

nedyalkov снимка nedyalkov 20 август 2010 - 11:38

 Kadett.GTE, на 17 Aug 2010, 23:03, каза:

И аз мисля, че проблема не е в перките, то при висока скорост, перки не ти трябват ... то си духа вътре.
Водната помпа е сменяна наскоро, тая вероятност се изключва ... освен да ми е запушен радиатора :/
Тия дни ша му направа една диагностика, дано се оправи

Благодаря на всички отзовали се :)



Здравей колега,
Нека и аз да споделя моето скромно мнение.
При мен имаше подобен проблем до преди известно време, колата като я карам в града без да включвам климатик (когато на вън е до 25градуса) и по някое време стрелката ми отиваше в червената зона (в средата), като пусна климатика и всичко се нормализира. Смених предна перка (беше развалена) датчик на перките (който най вероятно си здрав), правиха ми промивка на радиатор (беше чист отвътре и от вън като нов) и на края отидох в "София Ауто" и се оказа, че клемите на акумулатора не правели хубав контакт, което водело до греене, което пък лъжело потенциометъра на таблото. Смениха ми клемите с нови и да чукна на дърво вече две седмици проблем с температурата нямам, стрелката не съм я виждал от тогава да прехвърля 90градуса. Така, че ти си погледни радиатори, датчик, но може проблема и да е от лъжене в показанията.
:icon_wink2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg