Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Въпрос за покупка на АСТРА К 1.6 CDTI ( 95 HP )

Rosen Popov снимка Rosen Popov 08 февруари 2021 - 22:50

 benzy, на 08 февруари 2021 - 22:09, каза:

За кои пари, че се обърках? А тази напомпана инсигния кой ще я поддържа? За 100 хил км пробег разликите колко ще са? Само от гумите ще над хилядакра, ако не и 2, данъци? Гориво?
Ако човек има 15 хил лева за кола може и да се напъне до 20 за нещо по-ново и по-добро, но със сигурност ще трябва да си направи сметката каква му е поддръжката и разходите за напред.

Размера на гуми с които е излязла моята кола са 215/60/16, ако искаш виж им цената и ми говори за разлики, и не не харесвам китайските такива, също така не искам по-ниски, защото са не сметка! Всичкото Инсигния се кара на 20" ли? Колко разлики да има при индентични двигатели? Смятай разход най-много литър отгоре и сам ще си отговориш. За данъците е същото-моя е 106лв, на Вектрата ми 97г беше 180лв. в Пловдив-една от скъпите области за местни данъци

Тук ти е грешката, не виждаш спекулата! Но за всеки влак си има пътници!
И пак да питам за пожарогасителя и залъгалката за коланите?!! Или е некъв рацер или е мумник рацер-аз от такъв кола не бих си взел! Ша ми дупчи интериоро за 58к, инфантил безподобен :rasp:
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 08 февруари 2021 - 22:55
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 08 февруари 2021 - 22:54

Тишо, не знам защо се подпали толкова. Няма значение колко точно струва като нова, въпросът беше всеки да каже дали цената сега е ок.
Аз казах, че за мен цената е висока, и общо взето всички освен бенза мислят така. Всеки продавач има право да определя свободно цената на това което продава, както и всеки купувач решава дали да купува или не.
Също когато имам 20к и искам да си купя кола, предпочитам да дам 20к, а не 20к+60х300лв примерно. Нали ме разбираш?
Предложи чисто нова кола за 22800лв и да сравняваме, щото това е бюджета, а не 38000лв.
И това че ти търсиш х5 и ти харесва, не ни прави задължени и ние или по-точно аз да ги харесвам. Аз примерно това не бих го доближил изобщо. Направил съм избора си и не се мисля за идиот, разбираш ли.
Всичко написано е без лоши чувства, знаеш. Просто винаги има и друга призма през която да погледнеш :drinks:
Отговори

benzy снимка benzy 08 февруари 2021 - 23:12

 ulieliadi, на 08 февруари 2021 - 22:54, каза:

когато имам 20к и искам да си купя кола, предпочитам да дам 20к, а не 20к+60х300лв примерно. Нали ме разбираш?
Предложи чисто нова кола за 22800лв и да сравняваме, щото това е бюджета, а не 38000лв.
Всичко написано е без лоши чувства, знаеш. Просто винаги има и друга призма през която да погледнеш :drinks:

Нямам какво повече да добавя към това.
Мнението беше редактирано от benzy: 08 февруари 2021 - 23:12
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 08 февруари 2021 - 23:20

Ами това цялото, което изписах обяснява точно защо тия 22 и нещо за тая астра са не просто висока цена, а нещо много, много повече. И неслучайно дадох примери от различни аспекти и откъдето и да погледнеш се вижда точно това- една идиотско надута цифра за автомобил, който може да бъде купен за поне няколко хилядарки отдолу.
Ако нещо си се засегнал не се хаби излишно щото целта не е това. Единствено показвам факти, повечето от които мога да подкрепя и с документи;-)
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 08 февруари 2021 - 23:39

Аз помня по миналата година как си бях припалил фитилите за една Вектра Ц. Уникалният салон, багажник на тавана-оригинален, отделно мой цвят и салона мечта-Cosmo.... Благодарен съм на колегите от форума и съпругата ми, че ме разубедиха да дам 9к за кола 2006г. Понякога човек се заслепява и си казва: Това е колата! Но е хубаво да има някой да му плесне два шамара и да погледне отново, на трезво нещата.
Както каза Юли, всички изказваме мнение и не е нужно да го налагаме :icon_wink2: Може би се разпалихме малко! Пожелавам на всеки да намери колата която го радва и ще му върши необходимата работа и удоволствие!

Успех :love_opel:
Мнението беше редактирано от Rosen Popov: 08 февруари 2021 - 23:40
Отговори

benzy снимка benzy 08 февруари 2021 - 23:46

Или аз не съм разбрал нещо, за което се извинявам, или тезата ви с Росен е, че понеже тази е с примерно 2 хилядарки надценена е по-добре да си поръчаш нова за близо 40 - теза, с която не съм съгласен.

Колегата винаги може да преговаря за цената (използвайки "играчката за колана" и пожарогасителя, заради които Росен неще да я погледне, като аргументи). Тези 22700 ги смятам автоматично за 22, а ако и продавача и купувача имат сериозен интерес защо не и 21 изведнъж една потенциално добра кола сте готови да я обявите за "негодна" заради нищожна разлика в цената. И да препоръчате на човека да се набута с още 20 бона вместо с един - съжалявам пак не съм съгласен.

Едно П.С., към по-горния пост на Росен - ставаше дума за цитирам "наточена" инсигния пасат и т.н. разликите са драстични
и едно П.П.С. за Тишо за Х5цата - сравняваш кола с евро 4, която има вероятност от края на лятото да не може да влиза в центъра на София с кола с Евро6B. Не сме свикнали да гледаме еко нормите, но и това ще ни се наложи да правим...

Предполагам, няма да стигнем до консенсус. Аз на колегата ако му харесва кола (а тя не е лоша) и има интерес и финансовата възможност му препоръчвам поне да вдигне телефона да чуе собственика, а защо не и да я види и да преговаря за цена. И за сега приключвам темата...

И още един ПС за Росен - ако миналата година беше купил вектрата за 9 сега може би щеше да обясняваш колко е гот и колко си доволен ;)
Мнението беше редактирано от benzy: 08 февруари 2021 - 23:50
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 11 февруари 2021 - 20:28

https://www.cars.bg/...b1fbb48f91d1f92
Аре налазвайте :newsm05_41:
Отговори

benzy снимка benzy 11 февруари 2021 - 21:23

Джантите и седалките са готини, доста глезотии... ако колегата няма против комби :good:
Отговори

niki4bg снимка niki4bg 12 февруари 2021 - 08:09

Супер! Набоцана е с екстри, както предходната. Леко ме притесняват километрите, но ще я погледна! :)
Отговори

Dowper снимка Dowper 16 февруари 2021 - 11:38

Километрите са напълно нормални за 4.5 годишна дизелова кола, и наистина тази е с всички екстри, дори автоматичното паркиране. Жалко само, че е комби и че е бял цвят. :smile3560:
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 16 февруари 2021 - 18:47

 Dowper, на 16 февруари 2021 - 11:38, каза:

Жалко само, че е комби и че е бял цвят. :smile3560:

Ти пък нищо не каза :kuku:

П.С. Ники, не е лошо да кажеш дали ходи да я гледаш?
Мнението беше редактирано от ulieliadi: 16 февруари 2021 - 18:51
Отговори

niki4bg снимка niki4bg 17 февруари 2021 - 21:58

Колеги, здравейте! Не съм в града и само това ме възпрепятства в момента да погледна автомобила. Очаквам с нетърпение да го погледна и покарам. Въпросът е кога?! Хехехе :D
Отговори

niki4bg снимка niki4bg 18 февруари 2021 - 22:15

Колеги, здравейет! Прибера ли се ще погледна и тази!
https://m.auto.bg/ob...1-6-cdti-110-ks Според Вас, струва ли си? Ако отговаря на всичко описано, смятам екземпляра не е лош и цената примамлива.
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 18 февруари 2021 - 22:27

Да, добра оферта е. Липсва само подгрев на седалките и волана, но :unsure:
Километрите предполагам може да се проверят в Стефанов.
Отговори

benzy снимка benzy 19 февруари 2021 - 00:30

Хубав цвят, с хубавата джанта, подгрева ще го преживееш на платнените седалки не е толкова фатално...

Системата SOS обаче вече не работи, беше част от ОнСтар, а той от 31ви декември 2020 вече е изцяло неактивен и няма поддръжка, доколкото знам дори и частта с аварийната помощ не функционира....
Отговори

Dowper снимка Dowper 19 февруари 2021 - 08:18

 niki4bg, на 18 февруари 2021 - 22:15, каза:

Колеги, здравейет! Прибера ли се ще погледна и тази!
https://m.auto.bg/ob...1-6-cdti-110-ks Според Вас, струва ли си? Ако отговаря на всичко описано, смятам екземпляра не е лош и цената примамлива.


Не ми зарежда обявата, явно са я продали.
Отговори

benzy снимка benzy 19 февруари 2021 - 13:12

 Dowper, на 19 февруари 2021 - 08:18, каза:

Не ми зарежда обявата, явно са я продали.

Беше добра колица, чак аз и се замислих да се напъвам за К, ама не исках да подливам вода на колегата
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 19 февруари 2021 - 23:02

Моят съвет е да обърнете сериозно внимание на подгрева на седалките! Винаги може да се добави разбира се! Без него можеш да си измръзнеш сериозно в тази кола при градски режим на шофиране-по 5км. и липса на гараж. Другият вариант е да имате печка, ама в Астра е рядко срещано. Лично аз в момента се грея на подгрев на седалките и ако се запотят прозорците се сещам да пусна парното :)
Хубавото е, че при регенерация парното идва за две минути след старта :) Миналата година се чудех чак дали нямам печка, да де ама нямам :smile3560:
Поздрави :icon_wink2:
Отговори

benzy снимка benzy 19 февруари 2021 - 23:45

Аз моя подгрев съм го пускал не повече от 5 пъти тази зима, хем съм на кожени седалки и те определено си държат студено. И горе долу там някъде 5-6 км докато духне топло. Хубаво е да ти стопли задника, но не е екстра, заради която да си струва да откажеш кола.
И не беше ли контрола за отоплението и на К при управлението на климатичната система, няма да е много лесно да се добави май, ако искаш да е "оригинално" може би ще трябва да се смени целия панел на управлението и евентуално да се окабелява, а с афтърмаркет дали си струва занимавката...
Отговори

niki4bg снимка niki4bg 20 февруари 2021 - 12:47

Колата изглеждаше добре на обявата. Надявам се просто обявата да е изтекла и имам възможност да в видя. Търсенето продължава, напреееед!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg