Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Vectra B - От TID към MID

alex_0707 снимка alex_0707 04 юни 2014 - 09:27

И аз вече може да се похваля с работещ МИД!!!
Мнението беше редактирано от alex_0707: 05 юни 2014 - 16:57
Отговори

killer with opel снимка killer with opel 07 октомври 2014 - 23:19

Момчета здравейте и от мен купих MID със жълта букса от omega b интересува ме мястото за 12 пиновата букса на тоз дисплей имам ли го евентуално куплунга видях по назад във темата но като натиснах на снимката не ми се отвори просто колеги казаха че ставало. БЛАГОДАРЯ ВИ
Отговори

tim снимка tim 14 декември 2014 - 19:07

Колеги малко помощ, опитвам се "включа" еди ТИД за проверка , без да го подкачам към инсталацията на колата. Пробвах по долната таблица като подадох 12В към пин 1 , и маса към пин 2, но нещата не се получават. Единствения ефект бе че краткотрайното просветване на лампичката (една от двете) за осветеност на екрана. Та въпросът ми е как и къде да подам напрежение за да проверя пикселите на дисплея ?

 _-^Pampi^-_, на 22 септември 2005 - 15:54, каза:

Публикувано изображение
Отговори

CH_M снимка CH_M 14 декември 2014 - 20:05

Подай и на 5-ти пин +12 волта ..... то си пише Ignition :icon_wink2:
Отговори

tim снимка tim 15 декември 2014 - 15:25

 CH_M, на 14 декември 2014 - 20:05, каза:

Подай и на 5-ти пин +12 волта ..... то си пише Ignition :icon_wink2:

Благодаря колега, получи се.
От днес и аз се сдобих с нов МИД, е чека не работи поради липса на един куп датчици, но и без тях съм предоволен от новата придобивка.
Сега остава да реша проблема с препрограмирането на МИД-а. В нета намерих всички кодове по години и модели http://www.yumpu.com...id-opel-infosde
но с моя оп-ком нищо не се получава. Та въпроса мие с каква програма , освен ТЕЧ-2, може да се препрограмира МИД-а ?
Отговори

bat van снимка bat van 23 януари 2015 - 19:36

Здр. Един въпрос и от мен. Пин 12 на МИД дисплея с жълта букса къде се свързва. За таблото за кой пин.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 06 юни 2015 - 19:48

Здравейте колеги,

да възобновя малко темата:

Намерих си МИД с жълга букса и лостче. Моя тид се оказа само с 12 инсталирани пина и трябва всичко да направя от начало. Купих казанчета за антифриз и чистачки с датчици. До момента съм сложили и подкарал лостчето.

ето какво разбрах, че трябва да направя сега:
1. 13 (Oil Level) към маса, защото няма да сменям картер
2. 15 (Brake Lamp Switch) към маса
3. 17 (Head/Tail fail) към маса
4. 19 (Brake Lining Low)към маса
5. 20(Coolant Low)
6. 26 (Washer Fluid Low). Пин 18 (Brake Lamp Fuse) го свързвам към +12V

Как точно се свързват 5 и 6? За пин 20, струва ми се, че имам буксата за казанчето при него, но защо я имам ако не е прокаран кабел до дисплея? 26 не съм гледал още. На какъв принцип работят датчиците? Единя им пин отива съответно на 20 и 26, а другия на маса или + го слагам? има ли значение кой пин на датчика давам към борда. Предполагам не е от значение?

7. пин 18 го давам към + от касетофона.

Постоянния или тоя дето е активен при контакт само?

8. пин 6 трябва към пин 3 на буксата на километража (зелен кабел); , за да получа сигнал за оборотите. Предполагама това е от горната част на буксата, третия пин от ляво на дясно?

9. пин 24 за пин 1 от буксата на километража(син кабел с черна ивица).

10. и пин 25 (Fuel Signal) за пин 12 на буксата Х7

Какъв цвят е кабела на пин 12/букса Х7? не ми се иска да го сбъкам. Някой може ли да ми покаже на снимка?

11. 14 пин - диагностика. Това къде трябва да се върже?

Друга информация трябва ли ми?


Поздрави
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 07 юни 2015 - 13:24
Отговори

CH_M снимка CH_M 06 юни 2015 - 21:07

Виж тука ....
http://www.vectra-cl...hp?f=20&t=64874

Като гледам схемата изводите на датчиците са номерирани и според мен е редно да се спази свързването, кой извод към борда и кой към маса ....
Ако е без значение, някой да ме поправи.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 07 юни 2015 - 16:29

Направих почти всичко, което съм писал в предния пост. Добавка, пин 16 свързах към бушон 38.

Не смених казанчетата, защото не ми остана време, но изкарах кабелите до тях и ги вързах за маса за момента. 25-ти пин изкарах кабел от него до букса Х7, но не разбирам кой пин там е номер 12 и не съм го вързал. Чека все още свети, но нямам идея защо. Не съм свързал пин 23 (за автоматични скорости) и нямам идея дали не трябва и него да свържа някъде?

Намерих кой е пин 12 на х7:
http://www.veramon.c...X7_Vectra_B.jpg

Имам букса за казанчето за антифриза, но пина на борда беше празен. Къде отиват кабелите ѝ и как да ги използвам, за да стане малко по-оригинално?

Как се сменят мерните единици. В момента съм в галони и мили? С препрограмирането или? Опкома не може да се свърже с мида. Четох, че ставало само с тех 2.
--------------------------------------------------------

Така. Свързах пин 12 и всичко заработи (в мили и галони де :D)

Ето какво ми показва програмирането:
007 4
1497

до колкото разбирам това 007 трябва да стане 017 и всичко ще е ОК?

Някой може ли да каже как точно се програмират тея работи и галоните и милите как се сменят на км и литри?

ПО-КОМ-а ми не се свързва с МИД-а :(

Няк'ви идеи как да се оправи това?

Поздрави
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 08 юни 2015 - 17:08
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 10 юни 2015 - 19:09

Колеги,

в момента свети чека на МИД-а, но не ми дава грешка. Пин 23 за автоматични скорости ми е празен. Трябва ли да му дам + или -?

Това до колкото разбрах е от липсата на тестера за крушките и няма как да го избегна.

Сложих казанчето на антифриза и всичко работи. Това за чистачките още не виждам великата идея от него и не мога да си надвия над мързела да го сложа. В крайна сметка винаги се разбира като свършва течноста :( само дето го купих.

Поздрави
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 14 юли 2015 - 17:34
Отговори

ivan_pop снимка ivan_pop 15 юли 2015 - 18:02

С помоща на колегата Ne6to Smisleno успях да навържа МИД-а на една Вектра Б,X20DTH,която е на един друг колега.Врътнах едно кръгче да видя какво показва за разхода.При скорост 40 km/h ми показа разход 1,8 l/100km.При работа на място ми показва разход около 0,8 l/h.Собственика на колата твърди че МИД-а е програмиран за тази кола.Къде евентуално ми е грешката?

МИД-а е програмиран:017/14972
П.С.:Оказа се че показва разхода.Аз нещо друго съм гледал!
Мнението беше редактирано от ivan_pop: 16 юли 2015 - 17:40
Отговори

MARTECA снимка MARTECA 11 март 2016 - 17:36

да се включа и аз с моя проблем, взех си МИД за вектрата (б X20hdt) с жълта букса, за жалост нямам буксата за лостчето за управлението някаква идей?
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 11 март 2016 - 17:47

Еми трябва да си изведеш кабелите. По-горе в темата го има написано на кои пинове отиват.

Пин 21/22 на жълтата букса на практика.

ето ги от лявата страна са на жълтата, а дясната как трябва да стане на сивата преработката:
1 Battery positive (terminal 30) -> 5
2 Ground (terminal 31) -> 1
3 Ambient temperature sensor (ground) -> 2
4 Ambient temperature sensor -> 3
5 Ignition ON (terminal 15) -> 4
6 Engine speed signal-> 6
7 Terminal 58 (illumination) -> 7
8 Terminal AA (radio "ON")-> 8
9 SCL (Serial Clock Line) -> 9
10 MRQ (Master Request Line) -> 10
11 SDA (Serial Data Line) -> 11
12 Odometer signal -> 12
13 Oil residue sensor-> 13
14 Diagnostic lead -> 14
15 Brake lamp switch->15
16 Brake lamp fuse-> 16
17 Driving lamps/rear lamps sensor->17
18 Brake lamp sensor->18
19 Brake lining wear sensor ->19
20 Coolant residue sensor -> 20
21 Reset button ->23
22 Function selection button->24
23 Malfunction in automatic transmission->21
24 Fuel supply sensor ->26
25 Fuel consumption signal ->27
26 Washer fluid residue sensor->22
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 11 март 2016 - 17:59
Отговори

MARTECA снимка MARTECA 12 март 2016 - 10:09

Колега за коя сива букса говориш? Извинявам се но на тая тема ме няма никъде......
Отговори

hudson снимка hudson 12 март 2016 - 19:13

МИДовете са с два вида букси - сива и жълта. Масово сивите са от омега, а жълтите са при вектра. И като си мераклия с вектра, който си е купил МИД от омега, ти се налага да правиш гореописаната операция за да го подкараш.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 12 март 2016 - 21:34

 hudson, на 12 март 2016 - 19:13, каза:

МИДовете са с два вида букси - сива и жълта. Масово сивите са от омега, а жълтите са при вектра. И като си мераклия с вектра, който си е купил МИД от омега, ти се налага да правиш гореописаната операция за да го подкараш.


Точно така. Теб те интересува жълтата букса и съм ти дал всички пинове за какво са. 21 и 22 са ти за бутоните.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 16 август 2016 - 17:58

колеги, имам един проблем. На затворения кръг на стоп машинката ми винаги седи затворен. Гледам следните работи. Пусал съм, че пин 15 и 19 съм вързал към маса, а е за спирачки. Да не е там да съм направил белята? Към + или - да трябва да е вързан? (по-скоро за 15 не съм много сигурен...)

ето какво разбрах, че трябва да направя сега:
1. 13 (Oil Level) към маса, защото няма да сменям картер
2. 15 (Brake Lamp Switch) към маса
3. 17 (Head/Tail fail) към маса
4. 19 (Brake Lining Low)към маса
5. 20(Coolant Low)
6. 26 (Washer Fluid Low).
Пин 18 (Brake Lamp Fuse) го свързвам към +12V

това е свързано така. Има ли грешка тук?
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 16 август 2016 - 18:01
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 10 ноември 2016 - 10:49

Някой може ли да ми каже относно предния пост пин 15 правилно ли съм свързал към маса и съответно пин 18 към +?
Отговори

didko_just снимка didko_just 10 ноември 2016 - 15:32

Сега погледнах в моите архиви.15-ти правилно е на маса а 18-ти отива в чек контрол модула.Ако нямаш такъв го оставяш свободен или на маса.
Публикувано изображение
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 10 ноември 2016 - 16:08

Благодаря за отговора. Аз доста поразрових. Според написаното на няколко места има разлика при дизела и 15 и 18-ти трябва да идат към черно-жълтия кабел на стоп машинката. Дори в темата един колега казва, че 18 е за там и той е с дтх. Все пак аз пробвах да откача всички + и нямаше промяна, както и всички маси, което ме навежда на мисълтя че си търси точна комбинация от рода на 15 на маса 18-ти стоп машинка или и двата на топ машинка.

http://www.vectra-cl...hp?f=20&t=64874

Според тая схема са на стоп машинката и двата, но не разбирам за какъв мотор е точно.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 10 ноември 2016 - 16:09
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg