Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Ремонт на PSG5 на ГНП Bosch VP44

stakki снимка stakki 20 ноември 2010 - 10:13

Здравейте колеги, преди около месец и аз като всички от тази тема си изпатих. Прецака ми се ГНП-то подмених транзистора, но нищо не стана смених помпата с друга от морга пак нищо. Накрая отидох в Бош сервиз рециклираха ми помпата за 1400лв. и сега си карам безгрижно. В сервиза ми обесниха и показаха едно буталце което се нарича "Авансатор" струва 208лв. та това буталце задирало електрониката се мачи да компенсира това задиране вдигал се тока и така се прецаква транзистора. А
Отговори

radoev снимка radoev 21 ноември 2010 - 22:27

И внезапно ли умре тая помпа или даваше някакви признаци ? Може ли по някакъв начин да се установи състоянието й ? Колата ми е на 450000км и изтръпвам като се сета за тая пома....имам чуството, че ако се скапе и я сменя с рециклирана ще съм по-спокоен :) засега бачка без проблем, но докога....не е ясно.
Отговори

devil. снимка devil. 23 ноември 2010 - 17:45

Здравейте,колеги!Имам един проблем който ме мъчи отдавна и мисля,че не само мене предполагам,че тук му е мястото!!!
Сутрин колата ми пали трудно припалва гасне няколко пъти докато запали и тогава работи неравномерно/тресе/за известно време и пуши синьо-бял дим така няколко минути после се стабилизира и дима изчезва! После през дена е добре!!!
Интересувам се възможно ли е това да е авансатор и ако е оттам на татък какво?
Тия дни ще я водя на сервиз,но искам поне малко да съм на ясно за да неме кръщават!!!
Свещите и подгрева са редовни!Въздух във гор.система-няма!!!
Благодаря!Успех!!!
Отговори

milennyc снимка milennyc 08 декември 2010 - 07:56

Проблема ти е най вероятно авансатор. Зависи от къде си аз мога да ти я погледна. А това да дадеш 1400лв в Бош сервиз си е живо наказание. Аз се занимавам с ремонта на тези помпи от мн време и проблеми със замяна на това бутало нямам..... сложи ли се транзистор трабва да се изтества, иначе как ще разбереш че ремонта е успешен? Транзистора дали отваря? Дали не е проболем с клапана за количество? Обезвъдушаването не е толкова лесно. Правилно ли е зацепена.... Сменени ли са уплатненията след ремонта? Така че тази помпа не е толкова елементарна. Ако някой има нужа от помощ или съвет да ми пише ЛС
Мнението беше редактирано от milennyc: 08 декември 2010 - 17:39
Отговори

VanVan снимка VanVan 26 декември 2010 - 23:16

Колеги,

Появи се една Вектра със съмнителен проблем. Не й работи оборотомера, трудно пали, а когато запали няма мощност.
По принцип знам, че двулитровия дизел на Опел има проблемна помпа - всеизвестната VP44. Грешките, които излезнаха при диагностиката са:
- P0400
- P1335
- P0725
- P1631

Това, което ме интересува е, дали при дадените симптоми (все пак пали от време на време) има смисъл да се занимавам да пробвам само със датчик на коляновия вал (P0725) или да свалям помпа?
Отговори

milennyc снимка milennyc 27 декември 2010 - 19:41

Прочети помпата ...... колата всеки може да я прочете с оп ком(ако не можеш ми я прати аз ще ти я прочета). Оборотите не ги чете заради датчика на коляновия вал. Премери му съпротивлението студена и при топъл двигател и го виж в аутодата. После пиши.... ако не се оправиш аз мога да ти помогна като свалиш помпата.
Отговори

VanVan снимка VanVan 27 декември 2010 - 20:38

Да бе, ясно колега, мен идеята ми е да разбера дали има смисъл да барам помпата - явно не, днеска сложих друг датчик и всичко е ток и жица за сега.

М/у другото никъде не успях да разбера дали мога да прочета помпата със VAG-COM? Знам че се пуска захнранване към помпата на 6 и 7 краче и 9 идва К линия. Софта е на Денис, но какъв интерфейс да ползвам, надявам се да може със VISA или VAG-COM. Шматка ми се някъде и K+CAN Commander един.

Any ideas?
Мнението беше редактирано от VanVan: 27 декември 2010 - 20:41
Отговори

milennyc снимка milennyc 27 декември 2010 - 21:05

Може и с софта на Денис може и с ESI..... кой кво има
Отговори

SteleanDobrev снимка SteleanDobrev 30 декември 2010 - 18:51

При подаване на контакт се чуват доста странен шум от ел блока. Все едно нещо преизкрява и дава на късо. На някой друг прави ли го тоя номер ?
Отговори

Emo_VectraB снимка Emo_VectraB 30 декември 2010 - 20:17

При сменен нов ел.блок на помпата и клапан за количеството има ли вероятност пак да изгори този транзистор или вече няма да има такъв проблем.Сутрин имам странен проблем,запалвам колата,работи известно време прекъсва няколко пъти и се мъчи да гасне но не гасне и в този момент откъм помпата се чува едо изтракване и след това се оправя и няма проблем.Възможно ли е от засмукване на въздух да го прави този проблем?
Да си карам ли спокойно колата или да мисля,къде пак може да угасне и да се повтори целия филм с помпата?
Отговори

milennyc снимка milennyc 31 декември 2010 - 07:45

Какво значи нов блок? Нов от Бош или просто сменен транзистор и клапан за количество? Но където и да е правено не би трябвало да има аномалии в противен случай ремонта не е успешен и примерно си има и механичен проблем ........ кой ти прави помпата?
Отговори

Emo_VectraB снимка Emo_VectraB 31 декември 2010 - 09:53

Помпата е правена в GM в Германия ел. блока е нов Bosch има си и гаранция 1 год.Просто ме интересува дали може да се прецака пак това управление?
Мнението беше редактирано от Emo_VectraB: 31 декември 2010 - 13:09
Отговори

milennyc снимка milennyc 31 декември 2010 - 14:53

Винаги може но нали си имаш гаранция..... но мисля че няма да имаш проблеми следващите 4-5г. с тази помпа
Отговори

пеци снимка пеци 10 януари 2011 - 10:02

 tremalnike, на 05 Nov 2009, 12:24, каза:

Едно въпросче.
Как се извеждат новите проводници извън корпуса на електронния блок ? Има ли канал или трябва да се дупчи капачето ?
И какъв по размер трябва да е външния радиатиор за транзисторите ?

Поздрави !

Здравейте колеги и аз имах проблеми с помпата.В началото сутрин на студено палеше веднага и при -14,но на 2.3 седмици2-3 сек. след запалване изгасваше ,все е едно няма нафта.После акумулатора пада взимаш ток от колеги пръскаш старт спрей и пали,но в един момент и това не помага.Карам я в супер дизел,хората са любезни взеха я веднага и казаха за диагностика 40 лв(все пак ги бях спестил от репатрака)след два часа се обадиха и казаха ,че има проблем с помпата ,че трябва да се свали и да се види на стенда .Бях чел вече за транзистора,който изгаря ,но реших да не рискувам щото нямам условия да го направя и казах сваляйте.Оказа се ,че е електрониката на помпата и вече е правена веднъж по описания от колегата метод,но преди да я купя,нов внос от италия(откакто я взех съм навъртял 40 хил. почти без проблеми с правената електроника),но идва и този момент.Не искам да плаша колегите ,но ще напиша цените за да знаете за какво става въпрос.Демонтаж-монтаж 200 лв ,проверка на ГНП 100лв ,ремонт и регулиране на стенд 200 лв ,електроника на ГНП 820лв общо 1400 лв.За един ден я оправиха и сега нямам ядове.Но дизел вече само нов,но понеже все няма пари бензинка и АГУ.Късмет на всички колеги през новата 2011 Г.
Отговори

bojo06 снимка bojo06 10 януари 2011 - 11:22

 пеци, на 10 Jan 2011, 10:02, каза:


Гаранция няма никаква. Може да са ти сложили старата електроника, може да са ти подменили твоята и пак да са ти взели парите, а пък проблема да е съвсем елементарен, както в повечето случай.......
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 10 януари 2011 - 11:44

Тия рабти ина мен са ми много интересни.. Свалят помпата, диагностика и правят.. виждат примерно че е въпросното бутало, или пък електрониката.. сменяват ги (а да ли ???), и ние на тва се радваме, че не си играят и сменят като на запад цели възли.. а в същото време живеем в България и вече сме опатили от "съвестни" търговци и услуги.. В един момент крайната цена за въпросното РЕЦИКЛИРАНЕ се равнява на подмяна на всички компоненти по тая помпа. А в крайна сметка както отбелязват и други.. не се знае кое всъщност е подменяно и да ли изобщо ?! Та нема ли да се страхува човек..

Аз искам да попитам, при сменена електроника (целия блок), предполага се в сервиз на Bosch, принципно какъв е живота на така "рециклираната" помпа ? Предполагам като на всяка друга без ремонт.. нова/втора употреба ..?
Отговори

bojo06 снимка bojo06 06 февруари 2011 - 19:57

Моля модераторите да разчистят "междуособиците"! Ненужните постове само дообъркват потребителя. Има теми за словоизлеяния!

Колегата е прав - мястото за мерене на чурки не е в тази тема :helpsmilie:
Мнението беше редактирано от siegfrid: 06 февруари 2011 - 22:17
Отговори

devil. снимка devil. 12 февруари 2011 - 20:01

Итересувам се как точно се демонтира и монтира ГНП BOSCH VP44 !!!
Отговори

esil2 снимка esil2 17 март 2011 - 18:45

Да ама не и у нас.
Отговори

s.grigorov снимка s.grigorov 25 март 2011 - 04:42

Ivozet.
Не разбрах кое ти се видя евтино ?
PSG5 modules £141.00 (part prices above only, plus fitting charge for labour) = 315лв. - в България можеш да го купиш за ~ 250 лв същият непрограмиран , ама не ти върши работа.
А след това :Bosch pump repairs range from: £60 - £250 Average repair cost is £165ish (on top of test fee).
И в общата сметка не забравяй "plus fitting charge for labour" и други .
На фона на супер - дизел изглежда малко по евтино , съгласен съм.
Но все-пак съм на мнение , че един качествен ремонт на електрониката / не подмяна / ще издържи колкото нова , а ти спестява 1000 лв. !!!


Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg