Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Пак аз с куп въпроси за куп ремонти

benzy снимка benzy 09 юни 2018 - 00:35

Колата е купувана и карана в БГ (по ВИН излиза като произведена за Гърция) при нас принципно ги няма тия големи километри за навъртане, а поне според историята е била и почти като втора кола на първия собственик, била е на гаджето му... Много съм склонен да вярвам на 118те хил км... В Опел доколкото поразпитах софтуера им позволява да видят дали е манипулиран километража - дали е така, не знам... и ако е пипано тогава ясно че ще е на +. В крайна сметка излизат по 6-8 хил километра на година и това не е невъзможен километраж, последните 5 год аз правя даже по около 5000...

mrsch66, да чел съм за това, че превртат километри на лизингови коли, за да влиза в годишния клометраж по лизинга и да не плащат допълнително заради нарушаването на остатъчната стойност, но в същите тия стати съм чел и че при повечето автомобили остават следи от намесата...

Димов, но твойта е дизеляк - никой не купува дизел ако няма да навърта километри, няма смисъл да набрули няколко хил евро в дизел без да може да ги избие с голям километраж. Който кара малко купува и малък бензинов мотор. Според евростат средния пробег на европееца е 13 000 км - ти с твоя дизел на 20 хиляди и зайде и аз с мойта бензинова малолитражка на под 10 хил...

Аз самият винаги съм бил скептичен на малките километражи, не може кола на 100 хил в Германия да струва 2000 евро, а тук 2000 лева воглаве с печалбата на търговеца и докарването... ама при мойта съм много склонен да вярвам на километража и ще се пробвам да го проверя...
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 09 юни 2018 - 01:52

Това с "оставането на следи" го има при по-новите коли, където на няколко места из софтуера се пази одометъра включително и в криптиран вид, така че чрез декриптация или формула да се види дали отговаря показанието на одометъра с изчислените километри. Но тези места(или поне не всички места) точно и какво е - го знаят само оторизираните хора и най-вече производителят. Той знае поне още едно място за проверка, което дори оторизираните сервизи сигурно не знаят. Но пак да кажем че се отнася за много новите коли, и то защото из европа много затегнаха тая измама с връщането и производителите се принудиха да могат да го доказват тоя пробег .
Както вече описах, за нашите астри/вектри там и други от тях години - куче влаче рейс .... нито се знае какво е ставало след 5-тата година, нито се знае къде се е ремонтирала после , нито нищо.
Сега се усетиха ще правят паспорт на колите за всеки ремонт, независимо къде е бил. Е да де много хубаво ама за нашите коли пак не важи. Това може да важи само за чисто нова, и след изтеклата гаранция да се продължи с паспорта. Или данните от по време на гаранцията да се добавят към паспорта.... дълга и широка, тясна и дълбока..

Наскоро гледах обява за мерджан на 147 хиляди, колата беше на 4 години и половина, като не знаех от кога се продава. Да кажем че за 4 години има 140 хиляди(и то ако не е връщан и той). Сам смятай какъв годишен пробег е това и за кво става дума..След това , назад във времето, когато горивата са били по-евтини за времето си... сметни дали има нещо общо тия 100 150 хиляди дето ни ги пробутват тука.. няма как да стане тая работа, ставало е дума за зверски пробези човек... Колкото по-голяма държава, толкова по-голяма предпоставка за голям пробег(естествено има си изключения, но на фона на всичкото са много малко).

Много хора се заблуждават каквато и кола да купят че били всичките боклуци, щото "взех я , минах 10-20 хиляди и й се еба майката, бахти боклука". Чакай малко бе , ти си я взел на 500000 и си минал още малко и направила проблеми. Е малък ресурс ли е половин милион километра? Казвам го като по-глобален обобщен случай. Тъй че дизел, мизел, бензин, газ - хората имат пари там и са карали като за световно - това е истината. И ние после ги "доизносваме"...
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 09 юни 2018 - 01:56
Отговори

FrIsKy_86 снимка FrIsKy_86 09 юни 2018 - 08:43

Според мен всички караме коли на над 300000км без значение на какво гориво са, никой не може да ме обеди че не се пипат километрите, освен когато човек сам отиде да си я докара защото например в Германия е забранено маниполирането на километража или на каквото и да било и колата ще е на реални километри, но когато я вземем от автокъща нещата са други. Все пак караме коли които са наброили доста и продължават да служат вярно. Аз правих двигател и не се притеснявам от това, дали според вас един двигател 1.6 моно 75 коня може да се скапе от 200000км. Много се съмнявам, но сега мога смело да кажа че поне мотора наближава 10000км. Приемете реалността - ПРАВ ЛИ СЪМ ? :love_opel: :newsm05_41: :clapping:
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 09 юни 2018 - 11:03

Хубаво е да го осъзнаем това. Наистина. И мойто Пежо най- вероятно не е наясно колко е минало, обаче я ела да видиш какъв красавец е! Не му личи и направо може да повярваш, че е на 160 хилки.
Абе прави си колата, но не давай луди пари за оригинални неща. Направи я така, че да ти служи без да те остави някъде. Просто за кола на тази възраст повече от това не си струва.
Отговори

FrIsKy_86 снимка FrIsKy_86 09 юни 2018 - 12:26

 tisho.74, на 09 юни 2018 - 11:03, каза:

Хубаво е да го осъзнаем това. Наистина. И мойто Пежо най- вероятно не е наясно колко е минало, обаче я ела да видиш какъв красавец е! Не му личи и направо може да повярваш, че е на 160 хилки.
Абе прави си колата, но не давай луди пари за оригинални неща. Направи я така, че да ти служи без да те остави някъде. Просто за кола на тази възраст повече от това не си струва.





Да но на 3000км маслото подмина минимума, и цапаше свещ през два дена и не искаше да върви нормално. Колкото и да не ми се искаше трябваше да я правя нещо :love_opel:
Но все пак разговора не е за моята кола...... :icon_wink2:
Отговори

benzy снимка benzy 09 юни 2018 - 21:26

Разбирам довидите ви, споделям много голяма част от тях, но все пак мисля, че мойта е наоригинални километри, а е в това състояние, защото е карана преобладаващо градско на къси разстояния и то от моми...

Тишо, точно това искам да направя, да я докарам в състояние в което паля посред нощ, минавам 1000 км и не ме е страх, че това или онова ще ме остави на пътя, защото съм видял, че е тръгнало, а не съм взел мерки и разчитам на късмета - а това си мисля, че става с читави части и по възможност нови. В момента карам на "тръни", а не обичам така. Очертава се да поподменя доста неща, май няма да е много евтино, но се надявам след това вече да съм "надделял" и да остана доволен от колата както съм доволен от старата.
Мнението беше редактирано от benzy: 10 юни 2018 - 00:14
Отговори

CuMo снимка CuMo 10 юни 2018 - 08:04

Аз лично познавам хора и на двата „полюса” - кума ми има частен бизнес и му се налага да да пътува разстоянието Пловдив-Варна по два пъти на седмица, кара само нови коли и на последната мазда ѝ врътна 180 000 км. за точно две години, след което я продаде и си взе друга, щото беше доволен. Един друг познат път 2006-та година си взе Astra H от Стефанов Пловдив, 1.4 бензин и миналата година я продаде на 110 000 км., като повечето бяха врътнати от жена му. Общо взето няма значение колко малка е страната, а какво е предназначението на колата ;)
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 10 юни 2018 - 10:40

И с това съм съгласен, но 110 карани от "жена му" без никой да гледа нищо(ако това е оставено на "жена му"), за мен не е повод много да я искаме тая кола. Принципно не съм положително настроен към "файтонджии" без да знаят даже къде е капачката за маслото или течността за чистачките и не ги интересува нищо, въпреки че минали "символичен" пробег. Същата работа е когато семейството не отделя време на децата си - те стават всичко друго , но не и добри хора. Далеч не казвам че всичките трябва да са профи-механици за да имат кола, но все пак има много такива, които даже сервизното обслужване не "еб@ват".

Винаги има значение как е минат тоя ресурс. Дали 110 без да гледаш нищо(не говоря за конкретния случай, просто взех цифрата)... или 310 като си спазвал всичко, което пише "в книгата" - има разлика.

Всичко това го пиша, за да стане още по-ясно и допълнено - не е само предназначението, а начинът на употреба е много важен. Смятам че сте съгласни че за 100 хиляди може да изглежда на 510 и обратното. И тъй като за почти никоя кола (от масовите, които се купуват)не знаем нищо и само ни лъжат(и продължават) с рефрените за "бабата до пазара", "жената до магазина само"... няма какво повече да се спори . И за да не предизвиквам още спорове - ще уточня че говоря в общия случай, винаги има изключения, но шансът да ги "уцелиш" е нищожен. Не случайно са го измислили хората "Кола и жена е на късмет", щото може и от "щанда" да си я взел и още на 500-тния километър да каже нещо "чак-пат".... и в киреча. Гаранция няма никъде..

Затова, карайте, карайте и накрая сте платили еко-такса, нали знаете. Пък желязото може и да се превърне после в по-хубава кола(евентуално).

Карайте внимателно ! Всичко друго е второстепенно.
Отговори

FrIsKy_86 снимка FrIsKy_86 10 юни 2018 - 11:44

:newsm05_41: :clapping:
Отговори

benzy снимка benzy 10 юни 2018 - 16:25

 Д-и-м-о-в, на 10 юни 2018 - 10:40, каза:

И с това съм съгласен, но 110 карани от "жена му" без никой да гледа нищо(ако това е оставено на "жена му"), за мен не е повод много да я искаме тая кола.

Е мисля, че моя случай е точно този... моя си е грешката, защото я купих почти в яда си - беше ми писнало да обикалям, реално погледнато колата не е съвсем лоша просто иска малко повечко "любов". Ако един такъв "файтонджия" се качи на нея ще я скъса от каране, ама аз се вторачвам в много от нещата.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 10 юни 2018 - 17:05

Бензи, повечето разсъждават така, сякаш тая кола няма да има други собственици повече и "газ на кайсиите" и толкова. Ето моят волан е изтъркан, но аз искам да си го оправя. Дали ще дам "едни пари" (като ги имам ще ги дам, ако не - няма), важното е че после ще ми е добре и ще си въртя, без да мисля че ще се изрони. И още - следващ собственик, като му кажеш цената.... и види че за нищо не се е обръщало внимание - ще те подмине като бърз влак селска гара. Но като се види че това е добре, онова е чисто, другото е оправено и т.н... друго ще е ..

Така че и тук важи "Нека аз да съм добре, пък на Вуте да му е зле".
Отговори

benzy снимка benzy 10 юни 2018 - 21:53

Абе аз донякъде ги разбирам, тръгнеш ли да поддържаш кола както трябва тя си остава завинаги твоя - никога не моше дори да се доближиш до парите, които си налял в нея... обаче пък аз не наливам пари, защото като я продавам ще е в добро състояние - наливам зщото искам докато е моя да пътувам сигурно и да не ме оставя на път...

Явно че ми замина почивката тая година, ще се наливат още пари в нея, просто още много време ще е моя и не си струва да подценявам подръжката и да скърпвам нещата временно.


Та обратно на въпроса - ремъка освен алтернатора и водната помпа какво още задвижва? Това което свири сутрин не е долу под алтернатора, а отпред до радиатора?
Отговори

hudson снимка hudson 10 юни 2018 - 22:30

Компресора на климатика?
А за километрите на нашите опели и аз не вярвах че може да се хване дали са въртяни, но излезе че е възможно.
Поне за колите с Y20DTH/Y22DTR. Във ГНП-то има и километрите и моточасовете които е "навъртяло".
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 11 юни 2018 - 02:20

Ако става дума за PSG16, може и да може... ако са си с оригиналната електроника например. Но и това сигурно се знае от джамбазите, защото дефакто там й е целия софтуер.
Но ако говориш за PSG5 ще съм любопитен да видим как става.
Отговори

benzy снимка benzy 11 юни 2018 - 16:23

 hudson, на 10 юни 2018 - 22:30, каза:

Компресора на климатика?
А за километрите на нашите опели ...

Ай... останало сега и климатик да правя :sad-smiley-046:
а за километрите когато говорих за темпомата с пичовете от Булвария питах може ли да проверим дали са оригинални километрите и човека каза - може... само остава да намеря ден време да ида да ми я огледат кочинката :icon_wink2:
Отговори

hudson снимка hudson 11 юни 2018 - 17:44

Не е задължително да разкулачваш цялата система на климатика - лагерите на шайбата му са проблема за виенето.

 Д-и-м-о-в, на 11 юни 2018 - 02:20, каза:

Ако става дума за PSG16, може и да може... ако са си с оригиналната електроника например. Но и това сигурно се знае от джамбазите, защото дефакто там й е целия софтуер.

Баш за PSG16 става дума. А и да се знае от джамбазите, едва ли се прави, защото се иска разглобяване за да се включиш директно в буксата на помпата и доста скъп софтуер. Щото нали това и е проблема на PSG16 - много са малко хората дето могат да я четат и пишат.
А иначе с едно опкомче за 40лв -цък цък и готово през дигностичната букса на колата.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 11 юни 2018 - 18:01

Да не говориш за "цък-цък" с Оп-кома дето мога да си напиша каквото си искам там? И това ще смени и одометъра. Защото ако е това - нямам идея колко преди мен са го сменяли...

Ако е нещо, което съм пропуснал в Оп-кома, може и на лично да ме уведомиш - та да погледна да видим какви ги "пише" там.
Отговори

hudson снимка hudson 11 юни 2018 - 18:12

Имах предвид че джамбазина ще го врътне с опком, а няма да дава пари за разглобяване и бърникане директно във компа на помпата.
Отговори

sathv снимка sathv 11 юни 2018 - 19:11

То лошото е, че те колите вече идват "врътнати" директно от чужбина и тука джамбазите нищо не правят. Промяната на показателите на километража е световен бизнес и на запад си има много добре подготвени специалисти. Лошото е, че в този бизнес участват и официалните дилъри, както и косвено самите производители, защото е елементарно да конструираш електрониката така, че да не може да се променят километрите. Варианти има много, но желание няма.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 11 юни 2018 - 19:36

Като чета това ме навява мисълта че бачкаш джамбазин или за някой джамбазин верно идват врътнати ама нашите джамбази ги връткат още в пъти след като чуждите са я докарали на прилични километри за годините си.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg