Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Пак аз с куп въпроси за куп ремонти

FrIsKy_86 снимка FrIsKy_86 11 юни 2018 - 19:37

Хора, не ми се вярва на вън някой да си играе с цифрите, ако ги набарат в някои държави бегат направо в затвора. Например в Германия знам със сигурност :naughtynono:
Отговори

sathv снимка sathv 11 юни 2018 - 20:40

Всички автокъщи за коли втора употреба в Германия и по специално тези от които купуват нашите джамбази са собственост на араби, турци и други джагали като има и българи. И никой не ги закача, нищо че деянието там е престъпление. Като цяло всичко се подготвя още там и тука идва вече нагласено. Между другото, в Германия има и хубави коли втора употреба, запазени, на малко километри. Те се продават основно там, както и се изнасят за страни като Полша, Унгария, Русия и т.н. Вие да не си мислите, че в Германия купуват само нови коли? Факт е обаче, че цената им е солена и внесена в България тази кола е непродаваема. Затова категорично, кола на 100000 километра в България нов внос няма. Покупката на такава кола не е рентабилно за български търговец, гонещ солидна печалба. Но в крайна сметка нещата продължават, защо все още при покупка на кола втора употреба първо клиента гледа километража. Пък и много му вярват, като автора на тази тема. Нищо, че ще сменя примерно лагер на шайбата на климатика, който за 100000 километра още не се е разработил. Или пък сменил съединителя и казва той вътре беше оригинален. Нормално. Те сервизите в чужбина работят основно с оригинални части. Трудът е много скъп и оригиналните части реално не товарят много. Отделно си имат гаранция за ремонта. Автърмаркет части в чужбина рядко. Основно в арабските гаражи.
Отговори

FrIsKy_86 снимка FrIsKy_86 11 юни 2018 - 20:47

мисълта ми беше че германец няма да направи това. А както казваш ти - това са " ДЖАГАЛИ и ГАНьОВЦИ " :icon_wink2:
Отговори

hudson снимка hudson 11 юни 2018 - 21:44

Айде не си мислете че Ханс би се отказал от някое евро в повече.
В Германия е наказуемо да се връткат километражите - факт. Но в Полша не е. Дели ги една граница на която не се спира даже.
Говорим за коли до 3 години, защото тогава минават ТЮФ за сефте.
Навсякъде може да поискаш заместител на оригиналната част, дори и във повечето дилърствата. Сега и гаранцията им е като за заместители де.
И тия изказвания за гаражите на арабите са малко изсилени. Защото за разлика от БГ, не можеш да си направиш от два гаража сервизче. Имат си изисквания и си ги спазват, а за които не спазват - глобите са солени. Ако нямаш пари и работа ти намират докато си платиш глобата.
Отговори

sdonio снимка sdonio 12 юни 2018 - 09:42

според мен е грешно да се поставят всички коли нов внос под общ знаменател. Да, рядкост са, но има и коли с пълна сервизна история, без превъртяни километражи, на прилични цени. Причината? Еко-норми! В Западна Европа са полудели на тази тема - и колкото и да ти е хубава и запазена колата, пред угрозата да ти забранят влизането в определени райони на градовете, хората си купуват по-еко коли. За моя радост попаднах точно на такава Вектра - купих я Октомври 2016 на 156 000 км. За последно е била в сервиз на Опел в Италия през Юли 2016 г. на 152 000 км. миналата седмица смених спирачни дискове на 180 000 км. - още си стоеше пастата, с която мажат болтовете - майстора едвам ги разви, а и във всички тестове дават смяна на дискове на около 150-160 000 км. За невярващите:
https://1drv.ms/w/s!...AhqJ4DfWcGmEtBF
И разход - 70:30 градско /Шумен/:извънградско:
https://1drv.ms/f/s!...At-QEuslnyud3Uz

Истината е - обикаляне и гледане му е майката.
Отговори

sathv снимка sathv 12 юни 2018 - 10:39

Това може да го разправяш на баба ми. Стояла още пастата на болтовете. Дата на поставяне нямаше ли? Щото те като сменят дисковете нова паста не поставят. Сервизна история от италианци... с книжка подпечатана в България.
Отговори

sdonio снимка sdonio 12 юни 2018 - 13:37

 sathv, на 12 юни 2018 - 10:39, каза:

Това може да го разправяш на баба ми. Стояла още пастата на болтовете. Дата на поставяне нямаше ли? Щото те като сменят дисковете нова паста не поставят. Сервизна история от италианци... с книжка подпечатана в България.

Колега sathv - както винаги бла-бла шит от теб... Явно друго не можеш... Приложих ти извлечение на сервизната история, където има и кога е била за последно в официален сервиз в Италия - това е от my.opel.bg. На книжката пише същото. Или сигурно джамбазина е върнал километража и е вкарал е колата в сервиз и там са записали тези данни, въпреки че преди това по този номер на рамата има записани други, по-високи показания на километража... Забавен си...
Мнението беше редактирано от sdonio: 12 юни 2018 - 13:38
Отговори

sathv снимка sathv 12 юни 2018 - 15:26

Ти наистина ли си толкова наивен да вярваш на базата от данни на автомобилни производители? Та те са продънени отвсякъде. Всеки оторизиран сервиз има достъп и може да манипулира данните. В БГ е същата работа. След леко заплащане на подходящия човек, историята на автомобила се компроментира. Същите тези производители на автомобили къде по сериозни нарушения и манипулации извършват, като познатите далавери с въглеродните емисии например, че базата им ще е читава. И хайде да не ми говориш за вица за циганката и тъпана...
Отговори

amalexiev снимка amalexiev 13 юни 2018 - 09:15

 benzy, на 01 май 2018 - 14:37, каза:

Мерси! За почти навършила пълнолетие си е слънце. :sun:


 benzy, на 08 юни 2018 - 15:22, каза:

Най-тъпото е, че искрено вярвам, че е на 118 000 км колата (и ще го проверя в Опел) и не мога да си обясня защо толкова много неща са в толкова незадоволително състояние :unsure:


Колега понеже имам доста голям опит с въпросните Г-та, както и със Зафира А и аз ти препоръчвам да не се надяваш, че е на 118 000 км колата. Карах Зафирата до края на миналата година. Тя беше с първа регистрация 1999 г. Като я взех през далечната 2009 г. беше на "реални" 150 000 км - внос от швейцария. Верно може и да е била на толкова ама не ми се вярва. Гърнетата се продъниха в една година първо средно, а после и задно на към 200 000км - по километраж. Преди 2 години километража ми си остана завинаги на 330 000км, заради заминал датчик на лагер-главина, която така и не смених. В началото на тази година и аз бях пред дилема като теб, Астра H или Г и накрая си взех Астра Г Класик 1.4 twinport. Първа регистрация 2009-та година, произведена 2008 г. Пише 150 000км на километража, но ми е много трудно да повярвам, че е на толкова като гледам колко неща има изпотрошени по интериора. Баща ми кара същата Астра купувана нова от БГ, в момента е на 60 000км и тя ми база за сравнение. Двете Астри са с фабричните генерации които не са мръднали засега, което също ме навежда на мисълта, че твоята не е на оригинални километри. Без значение от километрите, аз считам тези модели за супер дуракоустойчиви и без никакви ядове(с изключение на ръждата) можеш да си ги караш и над половин милион километра. А относно гниенето, преди доста години качвах снимки на Зафира-та тук във форума, но повечето собственици на Астри ме убеждаваха, че не гният и просто съм попаднал на удряна и в четирите калника кола :icon_razz2: .
Отговори

benzy снимка benzy 13 юни 2018 - 22:15

 amalexiev, на 13 юни 2018 - 09:15, каза:


Че са денджийки, такива са - щом изкараха по 10 години в ръцете на мърлячи като ченгетата значи за идиотоустойчиви, но материалите им са по-калпави и стареят по-бързо затова изглеждат на много километрим. Сравнявам пластмасите на старата Фка и на Гто и си има разлика - едни такива трошливи са новите, има разлика... а иначе задната седалка на кожения салон изглежда като почти нова.

И ръждица си имат. Бая коли огледах почти нямаше дето да няма признаци. И на мойта се показва на едната вежда малко петънце и няколко огнища отдолу като се заврях се готвят та ще трябва да взема мерки овреме. Ще ми се с някакъв спрей да изпонапръскам, че не ми се занимава с горено масло...

Може да си мрънкам, но като цяло колата ми не е толкова лоша - имам да подменя доста неща, но после мисля, че няма да имам поводи да пиша за нея - даже почнах да се замислям пак дали да не и сложа газчица, че то като подменя сума неща по нея и налея пари барем да я и покарам... ама хилядарка за газова хич ми се не дава на тоя етап, а на по-късен се обезсмисля...

 FrIsKy_86, на 11 юни 2018 - 19:37, каза:

Хора, не ми се вярва на вън някой да си играе с цифрите, ... Германия знам със сигурност :naughtynono:

Доколкото съм чувал и в Германия има значение дали продават кола за вътрешния пазар или за износ. Ако знаят, че заминава за Източна Европа тия закони за превъртането и за гаранциите автоматично отпадат :biggrin: Дет се вика тия далавери не сме ги измислили ние - само сме ги издигнали до ново ниво :icon_wink2:
Отговори

Peter_1980 снимка Peter_1980 14 юни 2018 - 08:25

Не знам защо се филмираш толкова. От изброените неща за ремонт нищо належащо не виждам (единствено маркучите на спирачките евентуално). Ще поръчваш цяла генерация - за чий х..? Пърди ли или да работи по-шумно? Парите са си твои, ти си знаеш. Ако искаш и основен ремонт и направи, за да си още по-сигурен в колата и километите.
Отговори

benzy снимка benzy 14 юни 2018 - 10:39

 Peter_1980, на 14 юни 2018 - 08:25, каза:

Не знам защо се филмираш толкова.

Чува се шум, не е фатален, но се чува. Средното гърне се държи на магия останало е само вътрешната част и тя е ръждива колкото искаш, ще падне да ме "спъне"някъде, задното, което мислех че има хляб се оказа, че от горната страна е на тор и са връзвали разни ламаринки по странен начин, а меката връзка отпред се чува осезаемо. Имам да я карам едно 4-5 години (поне) няма как да издържат - и защо да ми "пърди" както си казал и да се мъча година - две, а после да продам кола с почти ново гърне да и се радва следващият вместо да си сложа новичко, да ми е тихичко и да се радвам аз...

Същото е и със спирачните тръби - има още хляб в тях, но пак защо да правя когато наближи да я махам вместо още сега да сменя всичко и да знам че като стъпя на педала няма как да пробие.

В крайна сметка аз за това реших от Х да сляза на Г, за да мога със спестените пари да я стегна до едно задоволително за годините и техническо състояние вместо да карам барутник, който е на пътя само по волята на всевишния :biggrin: Дори след всички тези ремонти и евентуалния темпомат ще ми стъпи на под 5000 лв, а Х без ремонти щеше да е на 6+. е не ми е занимаваш с майстори ама не ми мина номера...
Отговори

sdonio снимка sdonio 14 юни 2018 - 11:28

 sathv, на 12 юни 2018 - 15:26, каза:

Ти наистина ли си толкова наивен да вярваш на базата от данни на автомобилни производители? Та те са продънени отвсякъде. Всеки оторизиран сервиз има достъп и може да манипулира данните. В БГ е същата работа. След леко заплащане на подходящия човек, историята на автомобила се компроментира. Същите тези производители на автомобили къде по сериозни нарушения и манипулации извършват, като познатите далавери с въглеродните емисии например, че базата им ще е читава. И хайде да не ми говориш за вица за циганката и тъпана...

Отговори ми - Защо да го правят? Какво хваща италиянският дилър? Комисионна от джамбазина? Какво печели обикновения потребител, когато връща километраж по време на гаранционния период - ОК, върти километрите уж за да използва годините, но пропуска сервизен интервал... И трябва да дава и пари за превъртане... За БГ-дилърите - купих колата от Пловдив, а я проверих във Варна - смятай каква организация ще е да бяга джамбазина за всяка кола да говори с представителствата и да променят базите си с данни. Ако си параноик - ходи се на лекар. Ако си завистник - поне завиждай благородно. Спор няма - доста голяма част от колите са с превъртени километражи, но може да се провери в дилърствата, а това за тяхното участие на европейско ниво - идва ми малко в повече.
Отговори

benzy снимка benzy 14 юни 2018 - 12:35

Като обикалях за Х-ка (после се отказах от това като реших да е Г) исках да проверяваме някои коли във фирмен сервиз и като кажеш искам проверка джамбазите точно това обясняват - как "черпят" някой си в представителството и той пише каквото му се каже за състояние и километри... но според мен това са просто тарикатлъци да не вкарваш колата за преглед, че кой знае какво ще открият в сервиза :icon_wink2:
Отговори

sdonio снимка sdonio 14 юни 2018 - 13:35

 benzy, на 14 юни 2018 - 12:35, каза:

Като обикалях за Х-ка (после се отказах от това като реших да е Г) исках да проверяваме някои коли във фирмен сервиз и като кажеш искам проверка джамбазите точно това обясняват - как "черпят" някой си в представителството и той пише каквото му се каже за състояние и километри... но според мен това са просто тарикатлъци да не вкарваш колата за преглед, че кой знае какво ще открият в сервиза :icon_wink2:

Възможно е, но аз говоря за моята кола - проверих я сам - без да ходи в сервиз. Купих я от Пловдив, а я закарах в Булвария-Варна. Т.е. за да е валидно това, то би трябвало пловдивската автокъща да са отишли с ВИН-а в Стефанов-Пловдив още като са я докарали и те да са променили сервизната история. Още повече - колата е била докарана в петък, аз я гледам в неделя и я плащам в понеделник...
Отговори

benzy снимка benzy 14 юни 2018 - 18:06

Да де, разбирам - това мам предвид и аз, че при дилъра нещата не са толкова извратени и може да се провери (поне частично), а митовете как навсякъде било едно и също идват от джамбазите, които нямат интерес от подобни проверки.

И за инфо генерацията е поръчана от меката връзка до отзад с всички скоби, болтове, гумени тампони, гарнитури и т.н малко под 300 лв (с отстъпката при мен 230) И пак за сведение за собственици на Астра Г Z14ХЕ генерацията с вградения в нея катализатор е 560 кинта, но в момента имаше и 20% отстъпка от вносителите. Аз нея няма да сменям засега, тя е заначително по-защитена и се надявам да е в добро състояние.

Следваща стъпка като закачим генерацията посещение в Булвария за темпомата, провека на километри (просто от любопитство) и оригинални спирачни тръбопроводи ако предлагат, а би трябвало... ако имат някакви тестове за работата на сервото на волана и тях ще ги мина защото това може би е най-големия ми дразнител, но ако е само да го погледнат през капака аре няма нужда...
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 14 юни 2018 - 19:25

Кой е производителя на генерацията на тази цена защото преди година-две исках да сменя на моята печка задно гърне и в Пловдив всички ме посрещаха с безумни цени за Босал например започваха от 185 и завършваха на 248лв това без гарнитури болтове пружини и гумени тампони ядосах се прибрах се в Прага и тук си ги поръчах всичко излезе 150лв с доставката и за 40мин. го смених.
Отговори

benzy снимка benzy 14 юни 2018 - 19:44

Полски са, но честно казано не мога да кажа коя е марката...
като ги взема вероятно другата седмица ще питам
А всъщност задното гърне е скъпичко, момчето ми даде цена за всичко, но като смяташе ми се счу нещо като 156... и меката връзка отпред и тя е скъпа за тоя "пишлек" 90 и няколко ако е здрава тръбата и е само тя за смяна е по-добре една мека връзка само - режеш, заваряваш и си едно 50тина лв надолу...
Мнението беше редактирано от benzy: 14 юни 2018 - 19:50
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 14 юни 2018 - 20:23

ASMET и POLMO им бягат кривките и малко не пасват на орг. гърнета първите имат форма на варел с тръби вторите копират истинските като качество са на най-долния рафт и затова тук гаранцията им е само 2 години.
Отговори

benzy снимка benzy 14 юни 2018 - 20:34

Обикновено съм доволен от качеството на частите, които това момче ми препоръчва... ще видим, принципно има и по-евтини варианти, така че се надявам да е ок
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg