Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

масло в антифриза

FrIsKy_86 снимка FrIsKy_86 11 юли 2018 - 21:05

незнам просто споделих случая, каква е гаранцията че и другите мотори нямат шупли. а и ние не надувахме нищо. само сипвахме в казанчето и водата течеше в канала.....
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 11 юли 2018 - 21:24

 k opel e, на 11 юли 2018 - 20:10, каза:

Глава на X20DTL, X20DTH????
На кой му пукна в празната глава да вади нещо, дето не се троши????



А Бричката викаше когато прави ревю на Астра Г - "ДИЗЕЛ НЕ !! ТАМ ГЛАВИЧКИТЕ ПУК И АЙДЕ В КОФАТА, НЕ НЕ ,ДИЗЕЛ НЕ !" - край на "цитата", визирайки и 20D моторите явно. Даже специално беше прекъснато видеото , за да бъде вкарано това обяснение.

Та се зачудих сега, обърках се . Човек, който е в час казва "нещо, дето не се троши", а този вика "В кофата", кое е вярно сега ?
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 11 юли 2018 - 21:28
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 11 юли 2018 - 21:32

Който ми намери у22дтр във вектра б комби чисто нова в момента ще му я купя. Това най- вероятно отговаря на въпроса ти.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 11 юли 2018 - 21:36

 tisho.74, на 11 юли 2018 - 21:32, каза:

Който ми намери у22дтр във вектра б комби чисто нова в момента ще му я купя. Това най- вероятно отговаря на въпроса ти.


Отговаря не ами, отговаря. И то пък втори човек, който точно с тия мотори помага навред и безчет... щото не съм видял, някой да е изскочил и да не са ти благодарили след някой друг ден.

Това обаче ми напомня на нещо. И аз ги казвах същите думи по адрес на 190D чисто ново 2.0 атмосферката.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 11 юли 2018 - 21:47
Отговори

k opel e снимка k opel e 11 юли 2018 - 22:48

Стига мерене! Аз пък си казвах преди три години, че искам Цетка с Y22DTR и я имам. Ама ми е вече дълга и сега искам пак Рекорд Е 23D.
Отговори

polo73 снимка polo73 13 юли 2018 - 14:37

Още веднъж да благодаря на колегите с компетентните отговори, наистина ми помогнахте,сърдечна благодарност.Сега съм в процес на чистене на системата.Майсторът сложи някаква химия и я проми веднъж, искаше веднага да наливаме антифриза, но аз му отказах, под предлог да покарам една седмица с вода и след това.Посъветваха ме да сложа течен препарат за пране,и да правя няколко промивки.Така и направих, карам я засега предимно градско и през деня си стига 90-94 градуса, но на сутринта като проверих казанчето отгоре имаше 2-3 мм масло, днес сутринта извадих казанчето и ги измих с обезмаслител и го сложих отново долях вода и покарах, преди малко погледнах/като колата е стояла около 3ч в покой/пак има масло отгоре,малко но има , а от долу си вода.Та системата чисти ли се или пак е за бокса?
Мнението беше редактирано от polo73: 13 юли 2018 - 14:44
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 13 юли 2018 - 14:51

С този метод на промиване това ще продължи поне месец. В една друга тема колегата k opel e е описал доста добре какво да се направи за да се промие наистина.
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 13 юли 2018 - 14:54

Ще се сваля охладител и ще се сменя! Това масло не е само в системата, идва ново :)
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 13 юли 2018 - 14:57

А какво всъщност е сменено?
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 13 юли 2018 - 14:59

Само уплътнение на маслоохладителя
Отговори

polo73 снимка polo73 13 юли 2018 - 15:13

 dimitarmark, на 13 юли 2018 - 14:59, каза:

Само уплътнение на маслоохладителя
самият маслоохладител но вотора употреба
Мнението беше редактирано от polo73: 13 юли 2018 - 15:16
Отговори

Коцето снимка Коцето 13 юли 2018 - 15:19

Надухте ли го преди монтажа поне до 5 бара?
Отговори

polo73 снимка polo73 13 юли 2018 - 15:40

казаха, че са проверявали, аз не присъствах, на самият монтаж
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 13 юли 2018 - 16:46

Ще те изненадам ли ако кажа че вероятно не са го проверили?
Отговори

tisho.74 снимка tisho.74 13 юли 2018 - 19:00

Това е като с проверените коли по автокъщите, пардон, моргите...

Няма да се плашите, но повечето не знаят, че налягането в тръбопровода е от 5 до 15 атмосфери. И оттам как да го използват.
Мнението беше редактирано от tisho.74: 13 юли 2018 - 19:02
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 13 юли 2018 - 22:46

Ще се измие, няма страшно. Да се надяваме че хората са точни и не са те метнали на джанката. Щом не загрява към момента аз съм оптимист.
Отговори

polo73 снимка polo73 18 юли 2018 - 10:32

Още веднъж благодаря за съветите, оказа се че вторият път не е сменил гарнитурата на топлообменика, поръчах нов със всичките му гарнитури и вече съм с чист антифриз :) ,но ми се струва , че сега пипа здраво масло изминах 300км и маслото беше на 2мм под максимума сега е малко над минимума. Пак ли ще трябва да свалям главата или са забравили да направят нещо на колата, има ли начин аз да извърша някаква диагностика, или този път направо да пращам чъкракчий на майстора, че му оставих бая парички.Преди махането на главата шлайф и т.н. маслото което пипаше беше около 800гр на 10 000 км
p.s. Преди време си купих диагностика за опела Opel OP-COM , ако я закача какви параметри да гледам за отклонения?
Мнението беше редактирано от polo73: 18 юли 2018 - 10:35
Отговори

FrIsKy_86 снимка FrIsKy_86 18 юли 2018 - 11:25

дано не ти се наложи да правиш двигател. и компресия да премериш не е гаранция - ако изпускат масло то оплътнява и дава компресия....... според мен трябва да има повечко нагар на свеща където изпуска... УСПЕХ :icon_wink2:
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 18 юли 2018 - 11:27

 polo73, на 18 юли 2018 - 10:32, каза:

Още веднъж благодаря за съветите, оказа се че вторият път не е сменил гарнитурата на топлообменика, поръчах нов със всичките му гарнитури и вече съм с чист антифриз :) ,но ми се струва , че сега пипа здраво масло изминах 300км и маслото беше на 2мм под максимума сега е малко над минимума. Пак ли ще трябва да свалям главата или са забравили да направят нещо на колата, има ли начин аз да извърша някаква диагностика, или този път направо да пращам чъкракчий на майстора, че му оставих бая парички.Преди махането на главата шлайф и т.н. маслото което пипаше беше около 800гр на 10 000 км
p.s. Преди време си купих диагностика за опела Opel OP-COM , ако я закача какви параметри да гледам за отклонения?


Има два варианта. Или маслото ти е вече на преломни километри и обикновено така става -почва да се яде(зависи и от самото масло колко е менте и т.н.)
Или това е "страничен ефект" от "вадиха ми главата и пасваха" и другите там измишльотини, които са правили "майсторите". И аз не разбирам как е възможно от смесване на масло и охлаждаща течност, да тръгнеш първо да отваряш глава !?!? Сякаш е нещо ей тъй за сутрин и вечер се прави като упражнение. Направо е еб@ти случая.

Отделно че не знаеш дали и какво са бутали още, щом главата е сваляна.
Няма да е зле да премерите компресия и ако има цилиндър съмнителен - ще се види. НО не забравяй когато я мерите, е хубаво да е седяла поне половин един час преди това. Както казва колегата горе, може да се объркате ако пуска и има масло вътре, то за момента да уплътнява и да даде добра компресия(понеже това е метод за проверка, налива се масло в проблемен цилиндър, за да се види дали ще се вдигне компресията).
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 18 юли 2018 - 11:43
Отговори

polo73 снимка polo73 18 юли 2018 - 11:40

малото е сменено преди 2000км на GM 10-40
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg