Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Черният списък...

"МАЙСТОР ЦЕЦИ..."

andreicho1 снимка andreicho1 20 август 2008 - 09:06

въпросния Майстор се намира до Бриколаж люлин на Окол. Път

смени ми ремък+ролки и масления филтър

та вчера стана ясно че :
помпата се е строшила поради прекалено опъване на ремъка...
а масло е губила от филтъра понеже не е бил СЛОЖЕН ПРАВИЛНО...
и дори от сумата която му оставих нищо не е свършил и сега ми коства 800лв
Отговори

Владко снимка Владко 20 август 2008 - 09:16

Аз ако ми направи такава беля директно от него си ги искам тия пари ;)
Правилния подход с такива пишман майстори не е да пускаш теми по форумите с надеждата хората да се откажат да ходят при него, а да намериш накараш майстора сам да се откаже да прави коли повече ;DD
Отговори

andreicho1 снимка andreicho1 20 август 2008 - 09:19

 andreicho1, на Aug 20 2008, 10:06 AM, каза:

въпросния Майстор се намира до Бриколаж люлин на Окол. Път

смени ми ремък+ролки и масления филтър

та вчера стана ясно че :
помпата се е строшила поради прекалено опъване на ремъка...
а масло е губила от филтъра понеже не е бил СЛОЖЕН ПРАВИЛНО...
и дори от сумата която му оставих нищо не е свършил и сега ми коства 800лв



да по принцип е но нали сме у Европа :dance:
Отговори

Оги снимка Оги 20 август 2008 - 09:26

За това отиваш в официален сервиз, сменяш си всичко с оригинално, оставяш 100 лв повече и ти дават 2 години гаранция! Като се счупи .. представяш гаранцията и я почват, въпреки, че е малко вероятно в представителство на Опел да не ти сменят ремъка както трябва!
При 'Майстор Цеци" само жигулито и москала ...
Отговори

andreicho1 снимка andreicho1 20 август 2008 - 09:47

работил е в Булвария :dance:
Отговори

Владко снимка Владко 20 август 2008 - 09:48

 Оги, на Aug 20 2008, 10:26 AM, каза:

При 'Майстор Цеци" само жигулито и москала ...


Човече тва ме навява на мисълта как обикновено ги препоръчват тия майстори..
"знам един майстор доста е добър ама малко хора го знаят.. търси го в село горнонанадолнище колибата до чешмата.. Ще търсиш майстор ЦЕЦИ :dance: " А после следва умно обяснение какъв виртуоз е и защо всъщност не работи в голям сервиз на хубава заплата като е толкова добър..
Сигурен съм, че на всеки са му препоръчвали някой супер добър майстор дето да бачка нелегално в малък гараж а лятото на улицата ;D Сигурен съм и че тоя майстор цеци е точно такъв субект :)
Сигурно е точно някой дето правил жигите и москалите навремето, и все още има добра репутация от тогава.. За жалост обаче (по мое мнение) старите хора особено в .БГ доооооста трудно навлизат в новите неща/технологий, и за момента хората които наистина разбират от нови коли не са майстори от бай тошово време, а млади момчета в доста случай самоуки :)
Отговори

Марто снимка Марто 20 август 2008 - 09:51

 andreicho1, на Aug 20 2008, 10:47 AM, каза:

работил е в Булвария :dance:


Ти пък и трудовата книжка ли му разгледа? Нищо лично, ама така е - или с много търсене и питане намираш някой свестен или официален сервиз или инвестираш в малко инструменти и си правиш всичко сам. Аз лично за себе си предпочитам последния вариант. Може да ми коства време , нерви , цапане и т.н. , но знам какво съм си сътворил.
Отговори

gujo78 снимка gujo78 20 август 2008 - 09:58

 Марто, на Aug 20 2008, 10:51 AM, каза:

цапане и т.н. , но знам какво съм си сътворил.


И после ако псуваш, псуваш себеси...точно поради тази причина и аз вече повече от десет години сам си права колите,каквото стане такова.Щото това с майстсорите е малко относително, десет човека ти хвалят "Бай Манол" много добър,страшен не взима скъпо....караш си колата и става мяуууу...и си викаш абе баш на мана ли бе да му ....майкат
Та както ти каза Марто, с една инвестиция от около 300 ще се здобиеш с купчина инструменти, и почваш...а ако нещо те затрудни се ще се намери кой да ти помогне...успех :dance:

п.п. А то и аз съм работил в Булвария, ама като чистач :love_opel:
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 20 август 2008 - 19:32

Ако е същия Цецо за, който си мисля ми е малко трудно да го повярвам, тъй като след сума обикаляне каде ли не из сервизите по София само той знаеше какъв е проблема ми и го отстрани...Освен някои от тия дет работят с него да са правили колата..незнам...дано да съм в грешка нещо защото пича е много точен.
Отговори

Дамян снимка Дамян 20 август 2008 - 19:43

 s7ifl3r, на Aug 20 2008, 08:32 PM, каза:

Ако е същия Цецо за, който си мисля ми е малко трудно да го повярвам, тъй като след сума обикаляне каде ли не из сервизите по София само той знаеше какъв е проблема ми и го отстрани...Освен някои от тия дет работят с него да са правили колата..незнам...дано да съм в грешка нещо защото пича е много точен.



Едва ли е той,а и да е било си е ибаси късмета.

Дон Цеци в черната статистика веднага
Отговори

Speedball снимка Speedball 20 август 2008 - 20:09

Аз пък като работещ в сервиз ще ви кажа, че ми е писнало от такива разбирачи дето сами си сменят частите понеже много разбират и после трябва да им оправям глупостите и тези хора са много! А тва за 300 кинта колко инструменти ще си купиш - около 6, 7 хубави гайчни ключа :dance:
Отговори

G364370 снимка G364370 20 август 2008 - 20:17

Ако дам 8 стотака на тос дет духа вервай брат ще ида при майсторчето да си оправи бакиите или да се фаща за палците на краката! :dance:
Отговори

Speedball снимка Speedball 20 август 2008 - 20:23

 G364370, на Aug 20 2008, 09:17 PM, каза:

Ако дам 8 стотака на тос дет духа вервай брат ще ида при майсторчето да си оправи бакиите или да се фаща за палците на краката! :dance:


Така е нормално затова се ходи в сервизи които са легални имаш гаранция и така нататък.
Отговори

Марто снимка Марто 20 август 2008 - 20:29

 Speedball, на Aug 20 2008, 09:23 PM, каза:

Така е нормално затова се ходи в сервизи които са легални имаш гаранция и така нататък.


Каква гаранция , в Булвария за един клапан за вакум за 8лв се осуетиха всички от сервиза и приемната и ми отказаха гаранция , защото в гаража ми имало мишки, които през един месец ми изяждат клапана :dance:

А то се оказа че ми кипи акумулатора ама сам си го разбрах :love_opel:
Отговори

Speedball снимка Speedball 20 август 2008 - 20:31

 Марто, на Aug 20 2008, 09:29 PM, каза:

Каква гаранция , в Булвария за един клапан за вакум за 8лв се осуетиха всички от сервиза и приемната и ми отказаха гаранция , защото в гаража ми имало мишки, които през един месец ми изяждат клапана :dance:

А то се оказа че ми кипи акумулатора ама сам си го разбрах :love_opel:


И? Може би искаш гаранция за кипенето на акумолатора или ?
Отговори

GT 51 снимка GT 51 20 август 2008 - 20:43

:dance: А защо майстор Цеци са го изгонили от Булвария...не , че и те са некакви разбирачи ама....Аз отидох веднъж там с мойта Аскона , да ми регулират светлините и директно ми казаха , че такива коли отказват да правят, защото нямали специалисти , които да разбират от ретро-автомобили....Булвария могат само да продават нови коли , нищо повече :love_opel:
Отговори

Ваклин Христов снимка Ваклин Христов 20 август 2008 - 21:05

Я тука, че имам час свободно време да подискутираме...
Имам въпроси:
1. Как се разбра, че помпата се е повредила от пренатегнатия ремък?
2. По какъв критерий се определи натегнатостта на ремъка по време на първия ремонт и при повторния ремонт?
3. Не се ли допуска, че помпата си е била повредена още преди това?
4. Възможно ли е майстор Цеци да е споменал, че не е лошо да се смени и помпата, но да е било преценено, че и така ще кара?
5. Кой осигури частите които са подменяни? Какви бяха като произход и цена?
6. Как да се тълкува "неправилно затегнат маслен филтър"? Ако е неправилно затегнат, а той се стяга на ръка, да е потекло веднага. Филтърът от къде изпадна? Клийн или пуролатор за 3.50?
7. Как да се тълкува "от това ми е губела масло"? Имаше ли локва под колата сутрин?
8. При появата на проблемите с маслото беше ли уведомен майстор Цеци за проблема?

И така мога да стигна до 1001 въпроса. Хайде да чуя отговора на тези и ще изкажа и становището си по казуса. С пресни примери. Като, "Защо купувам преден капак втора употреба?" и други такива.
Отговори

GT 51 снимка GT 51 20 август 2008 - 21:30

 Ваклин Христов, на Aug 20 2008, 10:05 PM, каза:

Я тука, че имам час свободно време да подискутираме...
Имам въпроси:
1. Как се разбра, че помпата се е повредила от пренатегнатия ремък?
2. По какъв критерий се определи натегнатостта на ремъка по време на първия ремонт и при повторния ремонт?
3. Не се ли допуска, че помпата си е била повредена още преди това?
4. Възможно ли е майстор Цеци да е споменал, че не е лошо да се смени и помпата, но да е било преценено, че и така ще кара?
5. Кой осигури частите които са подменяни? Какви бяха като произход и цена?
6. Как да се тълкува "неправилно затегнат маслен филтър"? Ако е неправилно затегнат, а той се стяга на ръка, да е потекло веднага. Филтърът от къде изпадна? Клийн или пуролатор за 3.50?
7. Как да се тълкува "от това ми е губела масло"? Имаше ли локва под колата сутрин?
8. При появата на проблемите с маслото беше ли уведомен майстор Цеци за проблема?

И така мога да стигна до 1001 въпроса. Хайде да чуя отговора на тези и ще изкажа и становището си по казуса. С пресни примери. Като, "Защо купувам преден капак втора употреба?" и други такива.


:love_opel: Лично аз съм се напатил от много майстори , при това не жаля пари за части...просто гледат да те претупат и да ти вземат кинтите, имал съм случай когато му нося дадена част, казва че е добра , а на другия ден твърди , че е менте...хиляди такива, а Арменския поп все не успявам да го намеря <_< Принудих се сам да си правя почти всичко, а за останалите неща се ръся като поп и искам гаранций...ако някой може да ги даде де...А този за да е майстор, трябва поне да има тапий, или нещо такова , лицензи някакви...ба ли му мамата.Нищо лично спрямо човека .Другото което е , ако е наел някакви лапишняри да му работят , да са сгазили лука, което също се случва. :dance:
Отговори

Speedball снимка Speedball 20 август 2008 - 22:15

 Ваклин Христов, на Aug 20 2008, 10:05 PM, каза:

...


С нетърпение очаквам отговора на човека който е пуснал темата.
Отговори

stan4o снимка stan4o 21 август 2008 - 07:22

дам и аз защото е мн вероятно да е имало тоя иска да ме набута закво да я сменям тая помпа остава а ремька закво да зимам скьп я даи наи евтиния почти винаги така става после маистора виновен . научете се да разбирате хората не всеки иска да ви на......ебе . с малко доверие всичко си идва на място . и безгрешни хора няма успех
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg