Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Смяна на стоп светлини на Астра Г!

TOTTI868 снимка TOTTI868 10 март 2011 - 20:56

Колеги,бях гледал как едно момче в форума си беше направило като натисне спирачката да не светват по силно задните светлини(стопове),ами да му светват лампичките които са за мъгла.А фАровете за мъгла ги беше направило да светват по силно ламПите отзаде.НЯкои ако може да помогне да намеря темата или да каже как се прави номера.
Отговори

XE-to снимка XE-to 11 март 2011 - 07:53

Слага се една крушка 21W на свободното място на десния стоп.После на левия стоп (поглед от зад) на буксата се разменят най-горния (синьо черен) с най-долния кабел(жълто черен).На десния стоп най-долният кабел (жълто черен)отива от горе.А синьо черният остава свободен(освен ако се иска и от двете страни габарит за мъгла).По този начин стоповете отиват от горе а силния габарит за мъгла отива отдолу в ляво.

Публикувано изображение
Мнението беше редактирано от XE-to: 11 март 2011 - 07:55
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 15 март 2011 - 17:16

Колеги,има ли други идей без рязане и снаждане!!!Понеже открих че на десния фар където трябва да вържа кабела за стопа,нпма изведен кабел за фар за магла.Следователно няма за какво да преплета кабела за стопа.А буксата маи не може да се отваря за да го вкарам направо вътре!!Да попитам и за още нещо-открих че над мястото на фара за мъгла(заден) има още една крушка сложена и на двата фара.За какво е тя?
Отговори

Ник.опел снимка Ник.опел 15 март 2011 - 21:52

Колега, по-лесно от това както ти го е описал колегата в горният пост няма. Нищо не режиш и нищо не преплиташ, единственно се пробива отвор в секцията за мъгла на десния стоп, за да може да си монтираш крушка. Ако пък стопа ти е "ДЕПО" и това не правиш, те си имат отвори. Буксите се разглабят,с една игла притискаш от лицевата страна зъбчето на съответния кабел за да го изкараш от гнездото. Разменят се най-долният с най-горният кабел и всичко е готово. Ако пък нямаш кабел за мъгла в десният стоп,то качваш само кабела на стопа горе и си готов. При мен тази операция, с пробиването на стопа, ми отне не повече от 30мин.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 15 март 2011 - 23:58

 Ник.опел, на 15 март 2011 - 21:52, каза:

Колега, по-лесно от това както ти го е описал колегата в горният пост няма. Нищо не режиш и нищо не преплиташ, единственно се пробива отвор в секцията за мъгла на десния стоп, за да може да си монтираш крушка. Ако пък стопа ти е "ДЕПО" и това не правиш, те си имат отвори. Буксите се разглабят,с една игла притискаш от лицевата страна зъбчето на съответния кабел за да го изкараш от гнездото. Разменят се най-долният с най-горният кабел и всичко е готово. Ако пък нямаш кабел за мъгла в десният стоп,то качваш само кабела на стопа горе и си готов. При мен тази операция, с пробиването на стопа, ми отне не повече от 30мин.

Колега имаш ЛС
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg