Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Схема за LCS A1 V05

StefanLichev снимка StefanLichev 17 септември 2010 - 19:32

Сега до болка ми е ясно,че кафявияр е за оборотите а синьо-жълтият е за TPS-a,но това са кабелите,който излизат от LCS-a...мене ме интересува кой е кабела за сигнала от самия TPS защото са 3 ... и кой е кабела на бобината,на който триябва да вържа кафявият...това ме мъчи иначе схемата на този LCS я имам но не е за Opel а за фиат и алфа...там нещата са малко по-ражлични...

 Skunkmstr, на 16 Sep 2010, 11:58, каза:

Сигнала за обороти е кафяв, TPS-a ти е синьо-жълт,колата няма да прехвърли на газ докато не стигне 1600 оборота ,така е фабрично почти не съм виждал да са намалени.
Можеш да пробваш аварийно палаене на газ. За целта ключа трябва да свети когато колата е на контакт.Ако е ключе - даваш го към газ,даваш на контакт след това превключваш към пак към газ,ако стане трябва зелената лампа да спре да мига и да започне да свети.Ако е пукалка(друг тип ключ) трябва да го задържиш докато зелената лампа спре да мига и започне да свеи постоянно.
След това може да пробваш да запалиш.Не е гарантирано че колата ще запали на газ,но при въртене на стартер трябва да чуеш клапаните да отварят.
За тази система трябва смесителя да подбран точно (което много зависи от конкретния двигател),ламбда сондата да е изправна (и да е вързана правилно).ТПС-а също се посочва в софтуера ако има различни видове.
Отговори

Skunkmstr снимка Skunkmstr 22 септември 2010 - 07:22

За целта ти трябва поне мултицет.

 StefanLichev, на 17 Sep 2010, 20:32, каза:

Сега до болка ми е ясно,че кафявияр е за оборотите а синьо-жълтият е за TPS-a,но това са кабелите,който излизат от LCS-a...мене ме интересува кой е кабела за сигнала от самия TPS защото са 3 ... и кой е кабела на бобината,на който триябва да вържа кафявият...това ме мъчи иначе схемата на този LCS я имам но не е за Opel а за фиат и алфа...там нещата са малко по-ражлични...
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 22 септември 2010 - 07:29

 ОМЕГА, на 09 Sep 2010, 17:45, каза:

На кой кабел от TPSa да вържеш синия със жълто ще разбереш много просто при затворена клапа волтажа му трябва да е минимален а при напълно отворена около 5 волта!

Другия начин за змерване е с откачена букса,на необходимия ти кабел при затворена клапа съпротивлението на крачето трябва да е максимално а при напълно отворена минимално..........

Аз за какво ли пиша се чудя като никой не чете......... :fire:
Мнението беше редактирано от ОМЕГА: 22 септември 2010 - 14:22
Отговори

embaka снимка embaka 22 октомври 2018 - 10:34

Здравейте,

някой знае ли този кабел дали може да се намери в ebay за тази газова LCS A1_v05 или как може да се направи самоделен?
Мнението беше редактирано от embaka: 22 октомври 2018 - 10:35
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg