Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Kadett E

Kadett E - Смяна на табло и осветление

bareze снимка bareze 25 април 2006 - 18:15

ivo_kadeta, на Apr 25 2006, 05:12 PM, каза:

абе глупости бе - вектровите са скодни - ама некой друг път . . . аз лично съм слагал от друг кадет на стария ми такъв и са ама едно към едно  . . . ако верваш на приятеля ти земи си от вектра пък  го викни твоя приятел да го видим как ше го сложи без да преправи половината неща . . . . . .
аз за последен път казвам че ти тряаа от друг кадет с оборотемер, и гледай индекса да ти е същия като на твойто,  пък ти прай квот знаеш = аз спирам да пиша тука че като чуя няква таква глупост и ми става лошо чак
 

ае аз се опасявах да не си ме разбрал грешно за модела на автомобила да не си ме разбрал за стария кадетт дето е чакай ще сложа снимки на автомобила ся преди 5 мин ги напраих !
http://snimka.bg/pho...photo_id=599301
http://snimka.bg/alb...=32739&photo=10
кажи си мнението ся ще стане или няма да стане ! на този модел автомобил и километраж :newsm69:
Отговори

svetliokk снимка svetliokk 25 април 2006 - 18:27

моя е същият 1:1 даже и аз имам Life на вратите и ти казвам че на 10000% става такова табло с оборотомер.Сменя се точно за 10-15 минутки.
Отговори

jelqzkov снимка jelqzkov 25 април 2006 - 18:40

bareze, на Apr 25 2006, 01:41 PM, каза:

ivo_kadeta, на Apr 25 2006, 01:33 PM, каза:

оригиналния циферблат може да се махне ама по-добре е белия да се сложи бърху него а пък най-добре е да не се махат стрелките щото после шанса да ги нацели е възможно най-малкия - цифербалтите могат да се сложат и без да се вадят стрелките . . . аз така ги слагах едно време . . .
 

да е и аз така реших да напрая , само като ми каза че е почти невазможно да се махне стария цифер блат напрао отгоре и това е само от вибрациите да не вземе да се измести или да го лепя с нещо здраво ли де а знам ти залепяше ли го или просот ей така отгоре :)
 

ако питаш мене (човек който е сменял 5 пьти циферблата си) ще ти кажа че идеята да оставиш стария отдолу не е никак добра по една проста причина: циферблатите се ряазличават и цифрите се различават и цифрите ти няма да светят друг е вьпроса че на кадета циферблата сьм чувал че се сваля адски трудно за тва ти препорьчвам да не слагаш никакьв а да оставиш така и да си купиш само крушките които са стандартни продават се в пакет1че по 2 на требе ти трябват 4 или 6 не сьм сигурен. и си боядисай само стрелките червени за по яко и тва е
Отговори

hayabusa снимка hayabusa 26 април 2006 - 21:58

значи процедурата е следната сваляш си таблото утиваш на някоя морга и ма място си слагаш новото табло и си тръгваш след като го платиш :)
Отговори

bareze снимка bareze 28 април 2006 - 10:16

hayabusa, на Apr 26 2006, 09:58 PM, каза:

значи процедурата е следната сваляш си таблото утиваш на някоя морга и ма място си слагаш новото табло и си тръгваш след като го платиш :)
 

аве ей ко са праиш, ти няма ли да доидеш с мен аз ще ти кажа точно кога :) :beer: и успех на божурище :) хах :beer:
Отговори

observer снимка observer 08 май 2006 - 23:57

На мен не ми работеше километражът и се наложи да свалям таблото, за да го оправя. Направих малко снимки, които вероятно ще са от полза.
Първо се развиват 6 винта (заградени с червени кръгчета на картинката), които крепят две пластмаси, които трябва да се махнат, за да работим. Два са на колоната на кормилото и трябва да го завъртите на 90* в двете посоки, за да можете да ги отвиете. Другите два са скрити с декоративни тапи, а последните два са от горната страна на самото табло:
Публикувано изображение

Click на снимката за по-голяма.
Ето как изглежда таблото, когато махнете двете пластмаси:
Публикувано изображение

Горната се маха малко по-трудно, понеже там са бутонът за аварийните светлини и превключвателят за фаровете. Сега вече трябва да се махне самото табло...
Можете да развиете първо двата винта, отбелязани със зелено. Те държат предната част на таблото и ако го разкарате ще е по-лесно ваденето на останалото. Можете и да не ги развивате... по избор е.
Вадите винта в червено и надигате таблото нагоре (в долния му край има два хм, чепа, които влизат в металната шина под него). Сега вече цялото табло се движи и можете да пъхнете ръка зад него, за да откачите жилото на километража. То се закрепва с една скоба, която трябва да се натисне към гърба на таблото и жилото си излиза веднага. Ето как изглежда таблото отзад:
Публикувано изображение

Отбелязал съм скобата на жилото и посоката, в която се натиска, за да го освободите.
Новото табло се поставя в обратен ред :)
В моя случай проблемът с километража се дължеше на изместването на едно зъбно колело.
Публикувано изображение

В резултат скоростомерът работи, но не се отчитат изминатите километри. В крайна сметка не можах да го поправя (просто оста се беше износила оста и играеше) и се наложи да купя ново. Е не съвсем ново, де - от автоморга, цялото табло за 30лв.
Като цяло - смяната на таблото е работа за 15 минути. Успех на всички :beer:
Отговори

korki снимка korki 22 май 2006 - 00:00

Аз мойто го смених преди два дена само дето нямаше на буксата извода за сигнала на оборотомера (извод 2 на буксата е сигнала,но при моя този извод липсва)но аз си прекарах едно кабелче и готово работи както трябва. Иначе габаритните им размери са еднакви
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg