Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Frontera - Кой мотор да избера?

multisync снимка multisync 27 август 2012 - 16:29

Здравейте колеги, решил съм да вземам фронтера, но още се чудя кой мотор е най-удачен и да не ми създава много грижи.Не съм решил още конкретно дали да е бензин или дизел.По скоро клоня към дизел, (Чувам добри отзиви за 2.8?).Ако е бензин ми се иска да сложа обикновено газово и затова ме интересува кой мотор се разбира най-добре с газта?Дълга база ще е.... най-вероятно фронтера Б, но може и А стига да излезе нещо запазено.Колата няма да се кара много.
Мнението беше редактирано от multisync: 27 август 2012 - 16:30
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 27 август 2012 - 16:36

Давам глас за 2.2 бензин 136 к.с....все пак газта е най евтино ако решиш да го газафицираш.
Отговори

mladen201 снимка mladen201 27 август 2012 - 17:39

Щом няма да се кара много, вземи си дизел. Ако ще караш на пресечен терен ще ти е доста комфортно. Гледай да е с добър въртящ момент.
Отговори

помагащ снимка помагащ 27 август 2012 - 19:17

Който и да избереш все ще сбъркащ , този автомобил си е глобална грешка .
Мнението беше редактирано от помагащ: 27 август 2012 - 19:19
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 27 август 2012 - 19:21

 помагащ, на 27 август 2012 - 19:17, каза:

Който и да избереш все ще сбъркащ , този автомобил си е глобална грешка .

И как го разбра това, аргументирай се, че ми е много интересно?

Та по темата. От това, което пишеш разбирам, че гледаш за Фронтера А, следователно мотора е ясен - 2.8 дизел на Исузу!
Ако ще е Фронтера Б - пак дизела 2.2. Бензиновия 2.2 не ти го препоръчвам особено, но ако е в добро състояние не е за подминаване. Иначе класиката е 3.2 V6, но не е масов за България и поддръжката е доста солена.
Мнението беше редактирано от s7ifl3r: 27 август 2012 - 19:23
Отговори

RaGe снимка RaGe 27 август 2012 - 20:04

Доволен съм от 2.5тдс доста е пъргав и дава добър разход.Пробелм при тях е като на всички опели с гниенето.
Отговори

swetla777 снимка swetla777 27 август 2012 - 20:54

 помагащ, на 27 август 2012 - 19:17, каза:

Който и да избереш все ще сбъркащ , този автомобил си е глобална грешка .

+1 Ако влезеш във форума на офроуд ще прочетеш подробно каква е сопата при тези "проходими машини".
Отговори

multisync снимка multisync 27 август 2012 - 21:43

Автомобила не го вземам за сериозен офроуд...Ще се кара градско, черен път, за риболов, до село...нищо сериозно...Подръжката му не е нещо особено поне по това което чета, допада ми като цяло, като изключим разхода, но както споменах няма да се кара много често така че това не е определящ фактор...
В момента карам дизел и като цяло ще гледам да се насоча в тази посока, но ако излезе нещо запазено бензин и това е вариант, но нямам никакви впечатления затова и питам тук...При 2.2 136к.с. може ли да се постави обекновена газова или трябва ГИ, защото и това си е от значение.Все пак ГИ си е цифра.
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 28 август 2012 - 05:42

 multisync, на 27 август 2012 - 21:43, каза:

Автомобила не го вземам за сериозен офроуд...Ще се кара градско, черен път, за риболов, до село...нищо сериозно...Подръжката му не е нещо особено поне по това което чета, допада ми като цяло, като изключим разхода, но както споменах няма да се кара много често така че това не е определящ фактор...
В момента карам дизел и като цяло ще гледам да се насоча в тази посока, но ако излезе нещо запазено бензин и това е вариант, но нямам никакви впечатления затова и питам тук...При 2.2 136к.с. може ли да се постави обекновена газова или трябва ГИ, защото и това си е от значение.Все пак ГИ си е цифра.

Да може..но говрим за страия мотор!
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 28 август 2012 - 06:38

От 2.5 дизела бягаш далече, като характеристики е добър, но ВМ мотори са известни с пукане на глава, а в България едва ли е останала кола от тия дето да не е пукнала глава. За ръжда при Фронтерата...аз лично до сега съм видял само 1 с такава и то след некачествен ремонт след удар.
Демек взимай си смело Фронтера и няма да съжалиш нито за миг! Аз имах 2 броя и с радост бих си взел отново!
Отговори

RaGe снимка RaGe 28 август 2012 - 11:15

 s7ifl3r, на 28 август 2012 - 06:38, каза:

От 2.5 дизела бягаш далече, като характеристики е добър, но ВМ мотори са известни с пукане на глава, а в България едва ли е останала кола от тия дето да не е пукнала глава. За ръжда при Фронтерата...аз лично до сега съм видял само 1 с такава и то след некачествен ремонт след удар.
Демек взимай си смело Фронтера и няма да съжалиш нито за миг! Аз имах 2 броя и с радост бих си взел отново!

Има 2.5 тдс без пукната глава в българия.И до сега от фронтера А не съм виждал без ръжда.Просто трябва да знаеш къде да гледаш.
Отговори

помагащ снимка помагащ 28 август 2012 - 12:07

 swetla777, на 27 август 2012 - 20:54, каза:

+1 Ако влезеш във форума на офроуд ще прочетеш подробно каква е сопата при тези "проходими машини".

Да има и разумни хора , които четат , а колега знам защото съм ги имал повечето и ти го говоря от личен опит ( но да не забравяме че са били нови ) .
Отговори

batsasho1 снимка batsasho1 28 август 2012 - 19:14

Ако искаш колега мога да ти покажа моята, 2.2 дизел , да си направиш изводи. Аз съм доволен.
Отговори

s7ifl3r снимка s7ifl3r 28 август 2012 - 19:17

 помагащ, на 28 август 2012 - 12:07, каза:

Да има и разумни хора , които четат , а колега знам защото съм ги имал повечето и ти го говоря от личен опит ( но да не забравяме че са били нови ) .

Въпроса е, че и аз говоря от опит и то доста голям...така малко над 200000км с въпросните "каруци", като около 20-30000км са по черен планински път. Единственият им проблем като на всички коли са немарливите собственици.
Мнението беше редактирано от s7ifl3r: 28 август 2012 - 19:19
Отговори

Гостbadboysf_* 15 януари 2013 - 11:05

Колеги даите мнение за 2.3D Що за мотор е ?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg