Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

губи охладителната течност

влади снимка влади 24 юли 2008 - 12:25

колеги проблема е следния-от десетина дни за около 40-50 км пробег ми се губи около 0.5-07 л. антифриз.разширителният съд остава празен.няма течове поне не видях никъде ,не надува маркучите ,не е смесило маслото с антифриз ,не тече вода от ауспуха ,не е увеличен разхода ,пали си както досега и си върви нормално абе ... мистерия.двигателя е C16NZ и от 2 месеца я карам на газ -уредбата е ловато.дайте акъл къде да търся проблема! мислех да й сложа една добавка за течове в охладителната система на валволин ма знам ли ?или да я карам на доктор да сваля главата? проблема дойде на другия ден след като се върнах от морето-по тракията въобще не я жалих-140-150 .дали не пукна главата? ма тоя антифриз трябва все някъде да ходи.ако някой е патил така моля да сподели!благодаря!
Отговори

tcetzo снимка tcetzo 24 юли 2008 - 12:49

Загрява ли колата,каква температура държи ?
Отговори

влади снимка влади 24 юли 2008 - 12:50

не загрява температурата си е нормална.перката също си работи включва някаде към 90 градуса.
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 24 юли 2008 - 13:25

Колата има ли климатик?
По време на "напъването" по Тракия беше ли включена вентилацията,
може от моторчето й да тече, трябва да е влажно под краката до средната
конзола.
Отговори

gujo78 снимка gujo78 24 юли 2008 - 13:32

Може и от фибера на водната помпа да е, от там тече и то не малко но само по време на движение....
а за главата просто забрави да е от там :thd:
Отговори

Мишо снимка Мишо 24 юли 2008 - 14:36

Имах подобен проблем скоро ... двигателя е същия (C16NZ) макар, че това мисля няма значение в случая. Намаляше ми антифриза. Гледахме я за течове, но от никъде не капеше дори... Почнах да се съмнявам, че меша с маслото и тогава случайно проблема излезе наяве. Бях я запалил докато един авер ровеше под капака и вика тука пръска нещо. Радиатора ми беше се пукнал, но съвсем леко и то в най-горната част... В изгасено състояние няма теч. Като я запаля пък понеже дупката е малка и не пръска много и се изпарява още върху самия радиатор докато се стича и също не капеше долу. Дано съм помогнал въпреки, че при теб губи доста повече течност :thd:
Отговори

borro снимка borro 24 юли 2008 - 14:48

 Мишо, на Jul 24 2008, 02:36 PM, каза:

... и също не капеше долу...


Не капе, защото има тава, която побира около литър от течността.
Отговори

ESSTER снимка ESSTER 24 юли 2008 - 15:40

Пробвай с друга капачка на разширителния съд. Ако си я карал бързичко и е позагряла, клапана на капачката е отворил за момент и може да не е затворил и сега да се изпарява от там. Ако през нощта в покой не губи течност се ориентирай към гарнитура нищо че не смесва маслото и водата.
Отговори

влади снимка влади 24 юли 2008 - 18:31

 Peshotiger, на Jul 24 2008, 02:25 PM, каза:

Колата има ли климатик?
По време на "напъването" по Тракия беше ли включена вентилацията,
може от моторчето й да тече, трябва да е влажно под краката до средната
конзола.

няма клима и пода отвътре е сух .
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 26 юли 2008 - 13:58

 влади, на Jul 24 2008, 07:31 PM, каза:

няма клима и пода отвътре е сух .


Развии свещите и виж какъв им е цвета на електродите и дали са влажни при студен мотор рано сутрин.
Отговори

влади снимка влади 31 юли 2008 - 18:35

гарнитурата на главата беше-пробила е към 4ти цилиндър и след 4 дни в бокса пак сме в движение. :thu:
Отговори

BOBSI снимка BOBSI 31 юли 2008 - 18:50

Имал си много голям късмет, че не се е получил "воден чук".

Безаварийни :thu:
Отговори

drmapty снимка drmapty 31 юли 2008 - 21:41

 влади, на Jul 31 2008, 07:35 PM, каза:

гарнитурата на главата беше-пробила е към 4ти цилиндър и след 4 дни в бокса пак сме в движение. :thu:

Опелите ги дават тези проблеми,стане ли на 10 години трябва да се следи антифриза.Добре,че навреме си го уловил,та не е станало сериозен проблем.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg