Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Проблем-Помощ!

Бакалски1 снимка Бакалски1 30 януари 2009 - 18:08

Привет приятели!

Значи проблема е следния: предното дясно колело ми задаржа все едно сам натиснал леко спирачката. трудно връща след като натисна спирачката и трудно ми върви колата.

сигурно се е счупила някоя пружинка при накладките или просто се е събрал боклук нещо та не може да се върне накладката и продължава да опира в диска.

Някакви други предложения и мнения да ми кажете как да го оправя.

Благодаря ви!

Поздрави!

""TUNING MANIA""

:mhihi: :mhihi: :mhihi:
Отговори

gujo78 снимка gujo78 30 януари 2009 - 18:39

Това е болен проблем на Кадетите, трябва да си свалиш апаратите и да ги исчистиш хубаво.И няма да е зле да смениш и гумичките. А най добре ако ме питаш, си намери апарати от :mhihi: да се видиш в спирачки.
Само че ако си с 13 забрави, минимум 14.При тях няма такива буталца като при малките апарати, следователно не блокират
Отговори

likov снимка likov 30 януари 2009 - 19:14

 gujo78, на 30 Jan 2009, 06:39 PM, каза:

Това е болен проблем на Кадетите, трябва да си свалиш апаратите и да ги исчистиш хубаво.И няма да е зле да смениш и гумичките. А най добре ако ме питаш, си намери апарати от :mhihi: да се видиш в спирачки.
Само че ако си с 13 забрави, минимум 14.При тях няма такива буталца като при малките апарати, следователно не блокират



това ти е проблема 100 %
Отговори

Toto2 снимка Toto2 01 февруари 2009 - 12:35

Здравей,колега.Преди да смъкваш супортите,изпусни малко спирачна течност от цилиндърчето.Ако отпусне,значи ти задържа налягане там.Тогава си смени маркучето.Като се разяде отвътре,при натискане на педала пропуска към цилиндъра,а като отпуснеш,не връща.
Отговори

radko33 снимка radko33 01 февруари 2009 - 13:38

както каза gugo 78 това епроблем на всички кадети на 5-6 месеца профилактика на апаратите и нямаш проблеми/зависи от карането/
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 01 февруари 2009 - 14:51

 radko33, на 01 Feb 2009, 01:38 PM, каза:

както каза gugo 78 това епроблем на всички кадети на 5-6 месеца профилактика на апаратите и нямаш проблеми/зависи от карането/



Моите уважения, така няма да стане. Спасението е подмяна да спирачните апарати с такива от Астра. Апаратите то Астра са друго конструктивно решение, но монтажно пасват 100% на Кадетт-а. Аз съм с такива отдавна и съм забравил за всякакви проблеми. Апарати от Астра вече има за по без пари. Когато аз ги сменях струваха 100 лв. комплекта. :mhihi:
Мнението беше редактирано от bat_jorko: 01 февруари 2009 - 14:51
Отговори

Бакалски1 снимка Бакалски1 02 февруари 2009 - 10:55

Благодаря ви Колеги.

оправих проблема

позачистих 4е имаше ръжда и проблема се оправи. а и смених накладките 4е тая дето задържаше беше прегоряла.

ае много здраве на всички

:mhihi: :mhihi:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg