Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Компресия

baba_mi снимка baba_mi 27 януари 2010 - 14:24

Здравейте,

Някой има ли идеа по каталог нов двигател Z16XEP, какво налягане трябва да вдига?

Поздрави
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 27 януари 2010 - 14:28

точно 10.5 :icon_lol:
Отговори

kalin09 снимка kalin09 27 януари 2010 - 15:27

10,5 ама степен на сгъстяване.Компресия около 14 бара.
Отговори

baba_mi снимка baba_mi 27 януари 2010 - 16:04

Казваш 14 бара. Това по каталог ли е или приблизителна стойност? При мен показа 12 бара. Като това е еднакво на всички цилиндри. Незнам дали е нормално или е по-малко. Двигателят е на 120 000.

Поздрави
Отговори

Коцето снимка Коцето 27 януари 2010 - 18:32

Това че е еднакво е добре , ако е измерено при нацяло отворен дросел свалени всички свещи и загрят двигател резултата не е много добър но не е и лош т.е. може да се кара според мен .
Отговори

Hevy снимка Hevy 27 януари 2010 - 20:31

Идеалната е 15, но може и манометъра да лъже...питай майстора дали изобщо някога е показвал тая стойност на някой нов мотор например, или за всеки случай я провери и на друго място преди да правиш изводи...
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 28 януари 2010 - 13:33

А на този мотор като е с електрически дросел дали му се отваря напълно дроселовата клапа?
Отговори

baba_mi снимка baba_mi 28 януари 2010 - 14:18

Според електрониката да. Даже го праснахме с почистващ спрей за всеки случай.
Отговори

Dundi снимка Dundi 18 януари 2012 - 14:11

Здравейте,каква трябва да ми е компресията на моят мотор от профила.Днес забелязах ,че колата не задържа в голям наклон на 1-ва скорост и на горе и на долу в баира.Чудно ми е дали може да е от скоростна кутия или и липсва компресия?В по лек наклон се държи.Иначе в големия прескача,от какво може да се дължи това и кое да погледна ? Нормално ли е това ?
Отговори

Коцето снимка Коцето 18 януари 2012 - 16:34

Над 11 бара като разликата м/у цилиндрите не трябва да е повече от 1 бар , а за това че не ти държи по наклон може да е и от скапан или омаслен съединител .
Отговори

Dundi снимка Dundi 18 януари 2012 - 16:45

Благодаря колега за отговорът.Значи съединителят трябва да се погледне ,ако компресията е наред.Това ме интересуваше,къде да търся проблема:)
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg