Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Астра Г-проблем

Laxy20 снимка Laxy20 23 юни 2008 - 17:38

Здравейте колеги,чета доста из форума по моя проблем но точно като него май няма.Значи става въпрос за Астра Г 1.8 16В,когато включа климатика след няколко минутки ми светва лампата за проблем в охладителната система и преди да светне сам забелязал че въртят и двете перки,и на климатика и на радиатора за охлъждане на двигателя.Обаче в един момент перката за охлъждане на двигателя спира да върти и лампата светва,температурата се вдига до около 95 градуса.Въпроса ми е на какво се дължи това спиране на перката за охлъждане на двигателя и съответно святкането на лампата.Благодаря предварително на всички.
<_<
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 23 юни 2008 - 18:03

 Laxy20, на Jun 23 2008, 06:38 PM, каза:

Здравейте колеги,чета доста из форума по моя проблем но точно като него май няма.Значи става въпрос за Астра Г 1.8 16В,когато включа климатика след няколко минутки ми светва лампата за проблем в охладителната система и преди да светне сам забелязал че въртят и двете перки,и на климатика и на радиатора за охлъждане на двигателя.Обаче в един момент перката за охлъждане на двигателя спира да върти и лампата светва,температурата се вдига до около 95 градуса.Въпроса ми е на какво се дължи това спиране на перката за охлъждане на двигателя и съответно святкането на лампата.Благодаря предварително на всички.
<_<



Колега, прочети грешката и така ще разбереш какво не е наред. Преди това виж дали имаш достатъчно антифирз.
Грешката се чете като окъсиш с изолирана жичка 5 и 6 пин на диагностичния куплунг и броиш как и колко пъти примигва лампата на таблото. Броя примигвания означава цифрите от кода на грешката, а съответното описание на грешката се гледа в сервизните справочници.
Отговори

Laxy20 снимка Laxy20 23 юни 2008 - 18:20

Колега bat jorko,чесно казано това не сам го правил никога и нямам ни наи малка представа как става <_< ,нито знам кои са 5 и 6 пин,нито знам как да ги свържа,а да попитам ако се закара на елкон ще изпише ли грешката?И между другото съм доста любопитен как става тая работа с кулпонга.
Отговори

Laxy20 снимка Laxy20 23 юни 2008 - 20:57

<_<
Отговори

corropt снимка corropt 23 юни 2008 - 22:14

колега най разумното е найстина да направиш самодиагностика.

Има го описано във форума в много теми. Разгледай мн е просто. Аз го прочетах 2-3 пати как става и го направих - детска работа е, а си спестяваш 30-40 лв за диагностика в сервиз. Ясно е че ако ти го направят в сервиз като ти видят грешката ще ти кажат и какво и е на колата, но с малко четене и питане тук там по форума ще се справиш и сам.
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 23 юни 2008 - 22:20

На тоя двигател мисля, че никакви окъсявания не минават ... грешки се четат само чрез диагностично оборудване. Не се занимавайте с експерименти ... по добре отиди на диагностика
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 24 юни 2008 - 10:56

 Laxy20, на Jun 23 2008, 07:20 PM, каза:

Колега bat jorko,чесно казано това не сам го правил никога и нямам ни наи малка представа как става <_< ,нито знам кои са 5 и 6 пин,нито знам как да ги свържа,а да попитам ако се закара на елкон ще изпише ли грешката?И между другото съм доста любопитен как става тая работа с кулпонга.


Мини покрай моя офис и ще прочетеме грешката. Пускам ти адреса на л.с.
Отговори

outlive снимка outlive 24 юни 2008 - 11:55

 TurboManiak, на Jun 23 2008, 11:20 PM, каза:

На тоя двигател мисля, че никакви окъсявания не минават ... грешки се четат само чрез диагностично оборудване. Не се занимавайте с експерименти ... по добре отиди на диагностика


Е, аз не просто мисля, а знам, че може, защотото съм го правил. С няколко думи - Махаш пластмасовото капаче между ръчната и скоростния лост - държи се на щипка в горната част. Там има куплунг. Махаш му капачето и броиш - на първия ред от ляво на дясно 5 и 6 пин. Горният ред е този от към дясната страна на колата. Окъсяваш ги с кламер, включваш на контакт и броиш. Внимавай, че може да изпуснеш първото светване. Броиш и записваш. Десет мигания са 0. Между цифрите има по-голяма пауза и разбираш кое е отделна цифра. Като почне да ги повтаря спираш. Групираш цифрите по 4 и всяка четворка е код. Може да ги намериш с гоогле или да се разровичкаш във форума. Или направо да питаш ако не намериш някой код. Успех! :)
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 24 юни 2008 - 12:57

 outlive, на Jun 24 2008, 12:55 PM, каза:

Е, аз не просто мисля, а знам, че може, защотото съм го правил. С няколко думи - Махаш пластмасовото капаче между ръчната и скоростния лост - държи се на щипка в горната част. Там има куплунг. Махаш му капачето и броиш - на първия ред от ляво на дясно 5 и 6 пин. Горният ред е този от към дясната страна на колата. Окъсяваш ги с кламер, включваш на контакт и броиш. Внимавай, че може да изпуснеш първото светване. Броиш и записваш. Десет мигания са 0. Между цифрите има по-голяма пауза и разбираш кое е отделна цифра. Като почне да ги повтаря спираш. Групираш цифрите по 4 и всяка четворка е код. Може да ги намериш с гоогле или да се разровичкаш във форума. Или направо да питаш ако не намериш някой код. Успех! :)


М-да, ето тук как зе броят пиновете на ОБД-2 буксата: http://www.obdii.com/connector.html

Пин 5 е маса, активния пин е 6. Внимателно с моста, защото неволно докосване на пин 16 води до изгаряне на бушон (на осветлението в салона, 7.5А). Лично проверено. <_< Затова използвай жичка с изолация и първо мушкай пин 6, след това пин 5.

Като прочетеш грешката кажи кода за да ти извадим описанието от сервизната програма.
Отговори

TurboManiak снимка TurboManiak 24 юни 2008 - 13:03

Явно аз съм у грешка .... съжалявам за подвеждането
Отговори

bat_jorko снимка bat_jorko 24 юни 2008 - 13:10

 TurboManiak, на Jun 24 2008, 02:03 PM, каза:

Явно аз съм у грешка .... съжалявам за подвеждането


?!? Съвсем ясно си казал "....мисля, че ....". Това не ми звучи подвеждащо.

По темата: Ако в компютъра няма записани грешки, резултата от опита за самодиагностика изглежда като че ли няма такава функция - т.е. не се случва абсолютно нищо. Това кара някои хора опитали самодиагностика в такъв момент да твърдят, че не става по принцип.
Отговори

ceko45 снимка ceko45 12 ноември 2009 - 11:40

 outlive, на 24 Jun 2008, 11:55, каза:

Е, аз не просто мисля, а знам, че може, защотото съм го правил. С няколко думи - Махаш пластмасовото капаче между ръчната и скоростния лост - държи се на щипка в горната част. Там има куплунг. Махаш му капачето и броиш - на първия ред от ляво на дясно 5 и 6 пин. Горният ред е този от към дясната страна на колата. Окъсяваш ги с кламер, включваш на контакт и броиш. Внимавай, че може да изпуснеш първото светване. Броиш и записваш. Десет мигания са 0. Между цифрите има по-голяма пауза и разбираш кое е отделна цифра. Като почне да ги повтаря спираш. Групираш цифрите по 4 и всяка четворка е код. Може да ги намериш с гоогле или да се разровичкаш във форума. Или направо да питаш ако не намериш някой код. Успех! :)


Колега и аз съм със същия мотор, как да стигна до буксата? Изваждам първо кожичката на ръчната спирачка и после дърпам нагоре пластмасовото капаче между ръчната и скоростния лост ли?
Отговори

Hevy снимка Hevy 13 ноември 2009 - 19:40

Кожичката не пречи, с отверка надигаш капака откъм страната на ск. лост.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg