Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Проблем с Astra G

Vasil Popov снимка Vasil Popov 20 май 2011 - 16:30

Привет колеги,

Днес дойде една доста лоша новина за мен и колицата - двигателя е за основен ремонт (X16XEL). Това е след обстойни прегледи и накрая "надуване" на двигателя. И тъй като ми казаха цена от около 1500 - 2000 лв силно се замислям какво да правя. От една страна по колата е оправяно всичко, което е за ремонт (гледам като цяло да я поддържам и е много стегната в момента), хем вече 2000 си е стабилно число за ремонт и се прокрадва идеята за нещо по-ново.
Някой би ли споделил съвети относно такъв ремонт, струва ли си, тн.
Също за препоръки за майстор/сервиз ще съм ви много благодарен.
:love_opel:

10x
Отговори

Ivailo снимка Ivailo 21 май 2011 - 16:59

и как ррешиха,че е за основен??? какво ти казах,че и има и какво трябва да се сменя ?
Отговори

Н-И-К-И снимка Н-И-К-И 22 май 2011 - 12:53

Колега какъв е тоя ремонт 2000 лв., ти за толкова 2 двигателя ще си купиш. Имаш едни
сегменти-150 лв., гарнитура-50, лагери-100 и 200 работа.
Отговори

TurboAstra снимка TurboAstra 25 май 2011 - 18:56

Леле 2000 лева, че тук във форума се продават 2 двигателя за 3-пати по малко от тази цифра. За 2000 лева предполагам ще ти слагат златни бутала с титанови биели. Би ли казал по точно как разбра че двигателя е за основен ремонт ? Смисъл гори много масло, няма компресия , тракане от долу на блока или направо блокира и не може да завърти повече ? Частите за опел не са чак толкова скъпи , мисля че какъвто и да ти е проблема не трябва да ти излезе повече от 500 лева.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 25 май 2011 - 20:11

 TurboAstra, на 25 май 2011 - 18:56, каза:

Частите за опел не са чак толкова скъпи , мисля че какъвто и да ти е проблема не трябва да ти излезе повече от 500 лева.

Това може да го каже само човек, който си няма на хабер от основен ремонт на екотек. Тия 500 лева ще отидат само за труд на майстора. До 2000 лева може и да не стигнеш, но около 1500 ще ти стъпи ремонта. На мен само за смяна на гарнитура на главата и гумички на клапаните със сменените гарнитури и семеринги ми излезе към 400 лева.
Ето сменените части с тотал цена: гарнитура глава, гумички клапани комплект, изпускателна гарнитура, семеринг 35/48/7, гарнитура всмукателен колектор, гарнитура клапани, гарнитура бобина плюс шлайф на глава на обща стойност 175 лева. Плюс 200 лева труд- сам си направете сметката как така основен ремонт ще излезе на 500 лева.
Мнението беше редактирано от zdravkop: 25 май 2011 - 20:15
Отговори

TurboAstra снимка TurboAstra 26 май 2011 - 04:15

Сега че малко така се изказах няма да споря , но частите на Опел не са толкова скъпи. Майстор 200 лева, ами аз не съм дал повече от 50 за смяна на съединител и други глупости. Според мен цената за майстора е индивидуална , на тебе може да ти вземе 500лв на мен 50лв. И ако отидеш да си купуваш части от представителството на Опел може да ти излезе ремонта 1500 лева , но според мен 1500 лева си е пълна глупост. Частите не са толкова скъпи, намери по евтин майстор и разбира се винаги можеш да звъннеш на Недялко \"Златния \" в моргата в Хасково , човека дава на народни цени и е изключително любезен. Има евтини части в английския ebay , винаги може да се купи от там с evtinko.co.uk . Лично сам купувал и човека е много разбран и взима изключително малко. Нека колегата да каже какво точно му има на двигателя че е за основен ремонт , и да видим как ремонта ще излезне 1500лв.
Отговори

Vasil Popov снимка Vasil Popov 28 май 2011 - 10:20

Проблема тръгна от пробила гарнитура. Колата почна да яде антифриза доста, смесила го беше и с маслото и докато се усетя и прибера в София минаха няколко дена. Преди да до видя това пътувахме 2 коли по маг. Тракия и после по планинско пътченце нагоре ... и колата се късаше от пъргавина и вървеж ... явно буквално за съжаление :pardon:
По едно време парното спря и истина изпарителя (с ГИ съм), като проверих течности и тн. видях че антифриза го няма и долях над 2 литра антифриз и дестилирана вода. :(( и на следващия ден към София ... на входа задръстване => работа на място с не особено много антифриз (беше декември и студ, ама това не пречи) ... после още 2 литра антифриз наново ...

Дадох колата в едно препоръчано от познат "сервизче" в Горубляне - Дъгсби (един бял, на 200-300м от светофара на Цариградско към Горубляне) - не ходете там! След седмица и нещо ремонт :blink: казаха че е готова да я взимам - смененото по описание е като на колегата zdravkop, всичкото излезе 520лв... и след 2 месеца (към 2000 км след ремонта) гледам нивото на маслото под минимума и долях, помислих че не са наляли достатъчно. След още 2000 км пак беше на минимума и директно в сервиза за рекламация, погледнаха я и казаха че външно няма течове и тн., това което са правили са сигурни че е на 6, и че вероятно е за основен.
Иначе като си взех колата от тези, всиките маркучи и кабели под капака бяха откачени, ABS чек лампапата светеше, липсваше една щиптка на кутията на въздушния филтър, а ремонта както казах беше седмица и нещо... :blink:
ABS-a се оправи като набих рязко спирачка като тръгнах, явно са пуснали захранването без закачен датчик примерно ... ба ли го. На следващия ден го видях това и с кабелите ... звъннах и отговора им беше - ела да кажеш как са били и ще ти ги закачим ... - WTF!!! :ranting: :kuku: А за щипката твърдяха че я нямало още като съм докарал колата, ... ама си я имаше!

Та до сега последните 3 седмици обиколих 4-5 сервиза и майстори за мнение (вкл. и ГАуто). Диагностика и "надуване" на двигателя направихме при приятел на баща ми, но е диагностик и не прави ремонти много. Идеята беше да получа по-адекватна информация усреднено от всичките мнения (...да различаваха се някои мнения доста), че вече всичко ми изглежда съмнително баси. Едно от общите е, че главата едва ли е обслужвана както трябва, тъй като е мръсна. Но пък иначе антифриз не е пипнала от декември, така че поне това го няма като проблем.

btw, там където сега ми искат около 2000 за основен ремонт, за гарнитурите и ремонт на глава пак искаше много цифра, а и майстора не можеше да я вземе веднага. Поне е сигурно работи съвестно и изпипва нещата, но за 2 бона ще сложа цял двигател... :)
Отговори

OPEL MANIQ снимка OPEL MANIQ 29 май 2011 - 15:02

колега,според мен като ти е продухала гарнитурата и е прегряла наи вероятно са омекнали сегментите- в наи-добрия вариянт!
щом си отишъл на сервиз наи-вероятно са ти шлаифали главата и са сглобили двигателя!
препоръчвам ти да отидеш някъде кадето да ти свалят цилиндровата глава да измерят с микрометър и индикатор износването на цилиндрите и ако са добре да свалят буталата за преглед на буталата,ако са добре ще мине с едни сегменти,и наи-вероятно едни биелни лагери + препасване или (шлаифане на леглата на клапаните на кординатаили раибер,шлаифане на клапаните,в някои случаи се налага смяна на някои водачи,но едва ли в твоя случаи) нови гумички на клапаните малко гарнитури И ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ПОЧИСТВАНЕ НА ОТДУШНИЦИТЕ НА КАРТЕРНО НАЛЯГАНЕ! В този вариянт ще ти стъпи около 400-500 в части и около 200-300 за работа
Ако са заминали буталата може да мине с едни 2ра употреба,но ако и цилиндрите са заминали по-добре си търси нов двигател или само оборудван блок и си ремонтираи твоита глава,макар че в някои случаи е добре да се сменят сегменти и евентуално лагери и на новия щом е отворен,но там са си пак доста разходи!
пожелажвам ти да са ти добре цилиндрите и буталата- така ще ти излезне наи тънко !и да попаднеш на маистори да ти вземат пари за реално свършена работа :newsm05_41: :idiot: :first: :flag: :bbq:
Мнението беше редактирано от OPEL MANIQ: 29 май 2011 - 15:20
Отговори

OPEL MANIQ снимка OPEL MANIQ 29 май 2011 - 15:17

 Н-И-К-И, на 22 май 2011 - 12:53, каза:

Колега какъв е тоя ремонт 2000 лв., ти за толкова 2 двигателя ще си купиш. Имаш едни
сегменти-150 лв., гарнитура-50, лагери-100 и 200 работа.

Незабравяи,че имаш и гарнитури-картер,която не е евтина,изпускателни и смук.траби семерингисе налагат по някога,хубав силикон,само можеш да рискуваш гарнитурата на капака на клапаните,че се сменя лесно!
Но си прав,2000 лв си е направо космическа сума :ranting:
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 29 май 2011 - 19:43

аз не мисля че този ремонт ще излезне повече от 1000лв, вие направо ме убихте с тия цифри, то по добре да си купиш нов мотор и да знаеш за кво си дал парите поне...
Отговори

Vasil Popov снимка Vasil Popov 31 май 2011 - 07:06

Ходих при Бижо озни ден, прегледа я, замери човека и тн., и според него са вероятно спекли сигменти и/или износени от прегряването. Компресията малко се различаваше по цилиндрите с около атмосфера, а единия цилиндър вдигаше много голяма като капнахме масълце в него кслед това. То може и главата да не ся са я направили като хората. Абе на кратко трябва да се отвори и едно по едно да се видят нещата, от главата за клапани и водачи, до блока и сегментите.... при него тъкмо имаше една ястра с подобен проблем, която си чакаше главата да пристигне, и ми показа какво са й правили.
Обаче тъй като имам едно пътуване след месец, което вече няма как отменя или да съм с друга кола, ще се наложи да се прави ремонта след него. Реално двигателя не бие, трака и или тн., само гори масло, пъргав е що годе (e преди си беше доста по-добре де). Та ще пробваме с добавка първо Хадо и Xenum за прочистване на маслените канали и система преди това.
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 31 май 2011 - 07:27

Моя ремонт на хев-а ми излезе общо 570 лева.Това включва всичко - труд,части(от всеки магазин,горе долу добри),консумативи(масло,свещи,гарнитурки),шлайф глава.За мен всичко над 800 лева грубо е обирджийство,това е цената без смяна на бутала и естествено ако двигателя найстина е заминал.В такъв случей по добре нов!!
Отговори

OPEL MANIQ снимка OPEL MANIQ 31 май 2011 - 18:06

 Vasil Popov, на 31 май 2011 - 07:06, каза:

Ходих при Бижо озни ден, прегледа я, замери човека и тн., и според него са вероятно спекли сигменти и/или износени от прегряването. Компресията малко се различаваше по цилиндрите с около атмосфера, а единия цилиндър вдигаше много голяма като капнахме масълце в него кслед това. То може и главата да не ся са я направили като хората. Абе на кратко трябва да се отвори и едно по едно да се видят нещата, от главата за клапани и водачи, до блока и сегментите.... при него тъкмо имаше една ястра с подобен проблем, която си чакаше главата да пристигне, и ми показа какво са й правили.
Обаче тъй като имам едно пътуване след месец, което вече няма как отменя или да съм с друга кола, ще се наложи да се прави ремонта след него. Реално двигателя не бие, трака и или тн., само гори масло, пъргав е що годе (e преди си беше доста по-добре де). Та ще пробваме с добавка първо Хадо и Xenum за прочистване на маслените канали и система преди това.

Проблема е,че предните ти маистори само са ти взели парите,а наи-вероятно да са ти сменили гарнитурата,и наи-много да са шлаифали глявата,без да правят сметка,че двигателя е прегряван и гумички и сегменти са заминали на .........
Може и да са сменяли гумички,но не се знае!
Аз съм имал случаи с едно VW там бяха сложили на 7мм клапани - 8мм гумички и пушеше на умиране !
Отговори

Vasil Popov снимка Vasil Popov 06 март 2015 - 18:43

Малко е старичка историята, но понеже един колега ме пита на ЛС с подобен проблем, и реших да пиша и резултата - това което отговорих и на него. (явно съм изключил съвсем, извинявам се за което, какво ли не ми беше тогава).

С добавката така и не станаха нещата, само временно позакърпи положението, като че ли. Но след извество време продължиха проблемите, пушеше много. Прегряването на блока си беше факт, и сегментите са се свили/износили много, и трябваше да ги сменя.
Съответно направих полу-основен ремонт - тъй като така или иначе се отваря двигателя, сменихме биелни лагери, гумички, профилактика и на главата, и тн. И мотора след това замърка като нов.
От тогава няма проблеми с двигателя. Харча на масло е минимален - няколко стотин мл. на 10 000 км. (стига горе долу под средата на пръчката преди да го източим за смяната).
Ремонта го правих в сервиза на Бижо - СтудиоХ, и съм много доволен от тях. От тогава си поддържам астрата там, а от скоро и новата ми придобивка :)

PS: Сегментите не приличаха на нищо. Имаше доста нагари и тн, но Данчо и Бижо казаха че е нормално в тоя случай.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg