Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Zafira B

Датчик на предното табло

pepirosmanov снимка pepirosmanov 19 март 2015 - 13:38

Привет на всички! От доста време се замислям -за какво служи датчика на предното табло по средата на конзолата- намиращ се точно под стъклото. Предполагам че е свързан с климатроника на колата и отчита температурата вътре в колата -но не съм сигурен. Значи има една пластмасова решетка с дупки която е с датчика.
Има ли възможност по някакъв начин да се отвори тази кухина -с дълги ключове през най голямата дупка се вижда че потъва доста навътре. Идеята ми като цяло е да си монтирам в тази кухина или в част от кухината един стационарен голям 7" гпс -като се направи разбира се естетически добре и добре се закрепи, като заедно с това да прекарам/скрия и кабела от запалката за зареждане. Дали е възможно този вариант да сработи? Естествено от горната част ще трябва удобно да се маха удобно и сваля микросд картата за ъпдейтване на карти, пои и т.н.
От много време се заглеждам за варианта който предлага друг конкурентен миниван Пежо 5008 който предлага голям дисплей на своя гпс/инфотеймънт система -който се пребира и отваря - и се намира точно на същото място което и аз се оглеждам за монтаж.
http://www.automobil...hoto_leader.jpg
Отговори

hudson снимка hudson 20 март 2015 - 18:39

Датчика е свързан с климатроника, но не мери вътрешната температура, а е за силата на слънчевото греене.
Отговори

pepirosmanov снимка pepirosmanov 23 март 2015 - 01:13

Благодаря за отговора! Значи трябва да внимавам да не го повредя.Има ли някъде ръководство как може да се свали точно тази решетка?
Отговори

nikal снимка nikal 23 март 2015 - 20:33

Тази решетка се сваля много лесно с помоща на една-две отвертки.Тя е на щипки,напъваш малко и ще излезе.Ако не знаеш там се намира и централния говорител,така че внимавай като ръчкаш да не го пробиеш.Датчика се държи и той на щипки за самата решетка и може да се откачи от нея.
Отговори

pepirosmanov снимка pepirosmanov 24 март 2015 - 02:01

Благодаря за бързия отговор! Тази решетка има ли възможност в началото след като се извади да се отреже/изсшкури например със шкорка -дотолкоз колкото е дебелината/широчината на съответния GPS навигатор? Ясно е че доста трябва да се внимава заради говорителя и датчика за слънчевото греене.
Отговори

nikal снимка nikal 24 март 2015 - 21:22

Решетката си е твоя,можеш да си я правиш каквото поискаш. :icon_wink2:
Отговори

pepirosmanov снимка pepirosmanov 31 март 2015 - 14:19

Повода да обърна внимание на тази решетка е преди всичко -вариантите -алтернативни за монтаж на мултимедиина система(алтернативна) -всичките китайски плеари с андроид които са се слагат на мястото на съществуващото радио -а дисплея им идва много ниско. В крайна сметка е неудобно -пътя ли да гледам, дисплея ли с инструкциите. Затова и намирам като много удачен вариант нещо да се монтира точно там къде започва решетката -подобно като на пежо 5008. За съжаление не откривам и подобни андроид навигатори/фаблети с голям 6-7" екран -да му инсталирам една две навигации -и да е с лесен ъпгрейд чрез сд карта пъхната отстрани.
Отговори

c20neCaravan снимка c20neCaravan 01 април 2015 - 23:48

Здравей , въпреки, че не е точно по твоето питане, виж ТУК как се разглобява тази пластмаса . Зависи според мен от колата дали трудно или лесно се сваля . Аз полудях докато я сваля за първи път а колеги както и nikal казват ,че при тях е било лесно . Подлагай хубаво нещо както пише в темата ,че много лесно се драскат пластмасите. Може да видиш и от снимките какво има отдолу да добиеш представа преди да разглобяваш . Поздрави
Отговори

nikal снимка nikal 02 април 2015 - 19:40

 c20neCaravan, на 01 април 2015 - 23:48, каза:

Здравей , въпреки, че не е точно по твоето питане, виж ТУК как се разглобява тази пластмаса . Зависи според мен от колата дали трудно или лесно се сваля . Аз полудях докато я сваля за първи път а колеги както и nikal казват ,че при тях е било лесно . Подлагай хубаво нещо както пише в темата ,че много лесно се драскат пластмасите. Може да видиш и от снимките какво има отдолу да добиеш представа преди да разглобяваш . Поздрави

Чакай малко,в тази тема където си постнал е показано как се сваля цялата решетка,заедно с дупките на въздуховодите.Аз говоря само за решетката,на която е монтиран датчика.Тя си се сваля отделно и много лесно.
Отговори

c20neCaravan снимка c20neCaravan 02 април 2015 - 22:41

Мдааа , nikal - благодаря за уточнението . Не знаех , че се маха само решетата самостоятелно а и не съм те разбрал правилно . :newsm05_41: . На мен винаги ми е трябвало да я свалям цялата :icon_wink2: .
Отговори

Petio снимка Petio 12 април 2015 - 16:44

 c20neCaravan, на 02 април 2015 - 22:41, каза:

Мдааа , nikal - благодаря за уточнението . Не знаех , че се маха само решетата самостоятелно а и не съм те разбрал правилно . :newsm05_41: . На мен винаги ми е трябвало да я свалям цялата :icon_wink2: .

Но за да прекара кабели пак трябва да я свали цялата така че хамалогията да не се окаже двойна.В крайна сметка ако се измисли нещо да се прибира навигацията ще стане добре колкото до сензора може и без него, проблема е че без него когато е много жега в колата когато е напечена от слънцето като дадеш на контакт и запалиш климатроника няма да духа силно веднага и много късно ще разбере за околната температура.В крайна сметка ако дисплеят се вгради а аз мсиля че там има место ще е страхотно с изчакащ дисплей при подаване на контакт
Отговори

pepirosmanov снимка pepirosmanov 17 април 2015 - 00:19

Абе, франсетата са царе в това отношение -много ги плюят за колите -но ето че имат и много добри попадения които и марки като премиум марки като бмв/ауди не предлагат а именно: при рено -ТОМТОМ карминат, при пежо отварящ се голям дисплей при контакт(много хитро измислено). Е при туръра нави 950 също е вече много добро, вече с 3д режима и приятните теми на картата -галещи окото, няма дискове всичко вече е на сд карта(цяла Европа)
-навито има и джънкшън вю(реалистични снимки от кръстовищата при маневра). Всичко това с някой софтуер(под андроид) или хардуер да ти известява радарите къде са си става почти отлична навигация, да не забравяме и Opel Eye
-камерката за разпознаване на пътните знаци -който има възможност да си го купи като допълнителна екстра -определено е едно удобство към навигацията в реално време. Но затова има още време -доста скъпички са още турърите(под 12 000 евро трудно се намира), а дотогава на класика ще мислим вариант как ръчно да се монтира купена навигация :-).
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg