Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Основен Форум

Вектра x20xev

milen_8610 снимка milen_8610 03 юни 2010 - 21:28

Здравейте, в събота ще ходя да гледам една вектра 2.0 16v x20xev 98г.
Питането ми е какво да гледам при покупката и ако ми хреса какво да очаквам от към разход на гориво.Благодаря.
Мнението беше редактирано от milen_8610: 03 юни 2010 - 21:36
Отговори

simbon4o снимка simbon4o 03 юни 2010 - 21:44

гледай гърнето чисто ли е. Гледай да не е сложено предния ден ;) слушай как работи, гледай фугите на купето, гледай боята къде е различна, ... много е, разгледай темите за покупка на кола из форума много инфо има. За разхода - градско под 12 - мисия невъзможна почти.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 03 юни 2010 - 21:47

http://www.opelclub-...?showtopic=5524

Ето и темата, моят съвет е да не се поддаваш на емоцията!

Цитат

Ако ще си купувате кола дори и да сте голям разбирач не се доверявайте само на собственото си мнение защото може да се влюбите във въпросното возило и да ви се замъглят очичките- любов какво да правиш:)
Колкото и да ти харесва външно колата обърни внимание на посочените неща. Успех от мен! :mhihi:
Мнението беше редактирано от IvailoM: 03 юни 2010 - 21:48
Отговори

hudson снимка hudson 03 юни 2010 - 21:50

 simbon4o, на 03 Jun 2010, 21:44, каза:

За разхода - градско под 12 - мисия невъзможна почти.

Стига си плашил човека де :mhihi:
Има градско и градско. Не може да сравняваш карането във Варна със карането във Враца, от където е колегата.
Отговори

oci снимка oci 03 юни 2010 - 22:29

Колега къде ще гледаш тая вектра? Ако ще я гледаш във Враца драсни ЛС да помогна с нещо.

ПП Разхода във Враца ще е към 10-11.
Отговори

milen_8610 снимка milen_8610 03 юни 2010 - 22:50

Не е във враца, аз говорих днес с един майстор и той каза че принцино са здрави мотори, само колектори когато станат на много км. се пукали при шпилките, някакви такива работи ми разправяше, то както казват хората стара кола взимаш и се кръстиш, но питам дали имат дякакъв масав дефект този мотор на който да обърна внимание.Аз търя x20xev, принципно точно защтото са с чогунови колектори (до колко имам инфорнация де)и идеята ми е ако намеря читава тава да и сложа метановата уредба от голфа защото аз минавам на месец над 2000км, 90% от карането ми е извън града, и няма как да я изхраня на бензин и точно заради това търся този мотор.Просто имам готова метанова.Не ми се кара много на метан но с този бензин на 2.2 литара просто няма как.Благодаря ви отново.
Отговори

oci снимка oci 03 юни 2010 - 23:08

Ми има типични слабости. Обаче сега като ти ги изредя да не решиш че е лош автомобил, просто има някой слабости както всяка кола, но това не означава че точно твоя модел ще му се случи или пък, че не е отстранен преди теб проблема и ще си караш безгрижно хиляди километри.

Изпускателните колектори се пукат на поразия, датчик на колянов вал(и на разпределителен), тампоните по задния мост си отиват след около 60 хиляди километра в най-добрия случай, и други дребни проблеми като заяждащи ел стъкла, провиснали брони, запушен ЕГР клапан... Преди фейслифта(2000г) чупят и скоростни кутий, но по-скоро е рядкост от колкото типична слабост.

Но пак ти казвам: много зависи как е карана и поддържана преди теб. Ако предишния собственик е отстранил повечето от "типичните" за модела проблеми ще се накефиш на нелоша возия, прилична динамика, отлична шумоизолация и сравнително просторно купе. Също така повечето от изброените по горе проблеми(като изключим скоростна кутия, изпускателен колектор и до някъде задното окачване) се решават сравнително евтино!

За метана не мога да помогна понеже никога не съм карал с такова гориво, но LPG газови уредби поемат преспокойно стига да са Газови Инжекциони :mhihi:
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 04 юни 2010 - 00:08

колега несе шашкай и аз карам същата Вектра Б и Варна разхода ми е 10,50 нормално при мене де!
Отговори

Николай Коев снимка Николай Коев 04 юни 2010 - 00:14

Колега по добре ако ще и слагаш метан неси вземаъ точно Вектра Б която задницата е на носачи и бях на метан и си съсипах задницата 2 пъти годишно и го махнах,абе то зависи от много неща просто знам,че задницата за метан не е мн удачно! Мое мнение :mhihi:
Отговори

blagom снимка blagom 04 юни 2010 - 07:53

 oci, на 04 Jun 2010, 0:08, каза:


за поблемите, които си споменал мога да кажа, че се срещат при всички вектри б. не само при Х20.... съгласен съм че може повечето да са отстранени от предишният собственик и да случиш на добър екземпляр.
според мен нещо си се пообъркал с този чугунен колектор. чугунен е изпускателния и да не те притеснява че може да се спука - моят е така от 4г. и така си карам без грижи...минал съм 70-тина хил.км. иначе и аз минах през ремонт на задница, смяна на блок бобина и ЕКУ. последното ми взе здравето. всички трицифрени разходи по ремонт ми се струват вече като детска игра.
Мнението беше редактирано от blagom: 04 юни 2010 - 07:58
Отговори

milen_8610 снимка milen_8610 08 юни 2010 - 22:16

Здравейте, изпуснах вектрата кото се обадих в събота вече беше продадена но тя беше пусната за 2200лв.Но както казват хората не съжелявам не е била моята кола.Аз така или иначе си хресвам вектра б но сега се чудя дали 2.0 или 1.8.
Отговори

mantzel снимка mantzel 08 юни 2010 - 22:43

Не се чуди-1.8 и 2.0 са доста идентични,само че 2.0 върви повече,има по-добра спирачна система и по-богато оборудване :icon_razz2:
Отговори

hudson снимка hudson 09 юни 2010 - 10:47

Чак пък по-добра спирачна система не, но поне имаш тракшън контрол. Разликата в данъка е 5-10 лв, разликата в разхода около 0,5 л. Така че, като ще е гарга, да е рошава - взимай 2,0.
Но понеже говорим за коли втора употреба, ако на мен ми се налага да избирам между 1,8 и 2,0, бих си взел.... по-запазената!!!
Успех с намирането на читава вектра. :icon_razz2:
Отговори

milen_8610 снимка milen_8610 10 юни 2010 - 21:38

Здр.вчера ми докараха вектра 2000г.едишан 100 2.0 16vмного ми хресва карана е 5г в германия и 5 години в австрия един е собственика, много е запазена беше леко спукана задната броня но я оправих днес я регистрирах направих каско, гражданска, и и сложи газов инжекцион ловато.минах и вече 200км извън града с каране 110-130 и ми даде 7.5 някаде газ.като през половината време беще пуснат климатика.
Отговори

mantzel снимка mantzel 10 юни 2010 - 22:07

Еми честита да ти е и със здраве да си я караш-ще чакаме и снимки,няма само ти да и се радваш :helpsmilie:
Отговори

milen_8610 снимка milen_8610 15 юни 2010 - 17:37

Имам един въпрос, откаде мога да си сменя езика на борд.компютъра, защото сега е на немски и показва ли вятно разхода на гориво или е относително.Благодаря
Отговори

koko_t снимка koko_t 15 юни 2010 - 20:19

Честито и много безаварийни километри. Езика се сменя с ТЕХ2. При мен показва реално, на газ има разлика но е нормално а пък и за лев на литър няма значение дали харчи 7 или 8 на сто
Отговори

BatSlav снимка BatSlav 15 юни 2010 - 20:35

Колега дай снимки на колата и нека някой да ти изчисти темата после като ги качиш.
Отговори

milen_8610 снимка milen_8610 15 юни 2010 - 21:04

Добре ще я снимам и ще ги кача.
Отговори

hudson снимка hudson 15 юни 2010 - 21:12

 milen_8610, на 10 Jun 2010, 21:38, каза:

Здр.вчера ми докараха вектра 2000г.едишан 100

Щом е едишън 100, значи е 99 година - юбилейна серия за 100 годишнината на опел. Ако беше 2000 година щеше да е едишън 2000 :devil-smiley-019:
Да ти е честита и много безаварийни. :icon_wink2:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg