Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Astra G

странен проблем с аирбега

bervo снимка bervo 30 януари 2012 - 16:05

Лампата на аирбега ми свети от месец но не обращах сериозно внимание до днес,когато трагнах да давам на контакт,а в същото време пасажера до мен си дърпаше колана да го закопчее,и аирбега ми на пасажерската седалка се активира,и сега се чудя какво да правя,чудя се дали не е от студа,или проблема е в това че не съм обарнал внимание толкова време,макар че след като свети аирбега би трябвало да не работят,който има вазможност би ли ми дал съвет какво да правя,и някои ако знае да ми каже как да оправя сега този аирбег на седалката
Отговори

Drift_King снимка Drift_King 30 януари 2012 - 16:48

 bervo, на 30 януари 2012 - 16:05, каза:

Лампата на аирбега ми свети от месец но не обращах сериозно внимание до днес,когато трагнах да давам на контакт,а в същото време пасажера до мен си дърпаше колана да го закопчее,и аирбега ми на пасажерската седалка се активира,и сега се чудя какво да правя,чудя се дали не е от студа,или проблема е в това че не съм обарнал внимание толкова време,макар че след като свети аирбега би трябвало да не работят,който има вазможност би ли ми дал съвет какво да правя,и някои ако знае да ми каже как да оправя сега този аирбег на седалката

На мен постоянно ми светва лампата като причината най-често са свръзките за възглавниците под седалките, които отговарят точно за въздушните възглавници отстрани на седалките.На теб точно той ти се е активирал нали?
Обикновено или са се разместили буксите или пък са корозирали пинчетата и няма добър контакт.
Доколкото знам при това положение цялата система спира да работи, а за да се активира само тази възглавница значи до нея са достигнали 12V.
Ако причината беше генерална и сигналът беше изпратен от управляващият модул би следвало всички да се отворят.
В твоят случай трябва да търсиш причината като почнеш от кабелите под пасажерската седалка и продължиш напред по системата, за да откриеш дали не е прехвърлило напрежение от друг кабел.
Най-добре първо я закачи на компютър, за да видиш каква е била първоначалната причина за светването на лампата - предполагам че ще ти покаже точно свръзката под пасажерската седалка.
Предполагам че няма да можеш да смениш само еърбега и ще ти се наложи да се намериш друга седалка със същата тапицерия.

А колана на пасажера беше ли закопчан вече?
Неговият пиропатрон активира ли се?
Отговори

bervo снимка bervo 30 януари 2012 - 17:19

мисля че не беше закопчан даже съм почти сигорен,не знам какво е пирапатрон,но имаше много дим.а това че ще трябва да сменям цялата седалка маи не е много добре,а по принцип ако не сменя седалката,и закача колата на компютър няма ли постоянно да ми свети че има грешка
Отговори

MARTECA снимка MARTECA 30 януари 2012 - 17:31

При мен го ича същия проблем с лампичката и той е за airbag, а не за коланите. Редко се оправа от наместване на буксите, затова отивай на стенд.

п.п. Този раздел е за колите на потребителите, а не за проблемите свързани с тях.
Отговори

tzetz1 снимка tzetz1 30 януари 2012 - 17:50

Колега ако не се лъжа не е тук местото за темата.. Накарай някой да я премести, където трябва (така ще я видят повече потребители и ще изкажат мнение).
Отговори

Drift_King снимка Drift_King 30 януари 2012 - 18:13

Ако се е активирал пиропатрона, от закопчалката на колана трябва да е изскочила една червена или жълта пластмаса, индикираща, че е активиран.
Дима е от възглавницата.
Питам за патрона, за да разберем дали и той има връзка с проблема.

Като я закачиш, за да прочетеш грешките, би трябвало да покаже и старите грешки преди активирането, т.е. грешката заради която е светнала лампата.Това при положение, че устройството не изтрива тази информация вследствие на активиране на възглавниците, но се съмнявам.
Дори е възможно изобщо да не отчете активираната възглавница, ако първата грешка е била заради лоша свръзка.

Ако не е проблем сподели след четенето на грешките какво е показало, тъй като аз доста често имам проблеми с тези букси под седалките, както и другите колеги с такива коли, а подобен проблем като твоят е доста неприятен.
Отговори

bervo снимка bervo 30 януари 2012 - 18:41

извинявам се че съм публикувал тук,кажете как да преместя темата и ще го направя,благодаря за помощта!
Мнението беше редактирано от bervo: 30 януари 2012 - 19:34
Отговори

v.auto снимка v.auto 30 януари 2012 - 21:40

 bervo, на 30 януари 2012 - 18:41, каза:

извинявам се че съм публикувал тук,кажете как да преместя темата и ще го направя,благодаря за помощта!


Може да се смени и само възглавницата(на 4 болта е) няма смисъл да търсиш цяла седалка.
Отговори

bervo снимка bervo 31 януари 2012 - 10:56

Благодаря,сега ме е страх да се кача в колата да не вземее и някои друг аирбег да се активира.
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg