Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Corsa B Въпроси!

Stoicho_Sirakov94 снимка Stoicho_Sirakov94 04 март 2014 - 19:50

Здравейте , купих си Корса Б 55 коня , 94 година , 1.4. Днес както си я карах забелязах , че на ниски скорости (до 40-50) , когато подавам газ от напълно пуснат педал нещо притраква , същото става и когато пусна педала.На какво може да се дължи това?
Мнението беше редактирано от Stoicho_Sirakov94: 06 март 2014 - 16:48
Отговори

sathv снимка sathv 04 март 2014 - 20:25

Предполагам тампон
Отговори

Stoicho_Sirakov94 снимка Stoicho_Sirakov94 04 март 2014 - 20:31

"нова водна помпа, нов термостат, нов акумулатор, нови амортисьори, нови накладки, нови зимни гуми, ангренажен комплект, масло, филтри" Тези неща ми каза , че е сменил.Да ходя освен утре в някъв сервиз да гледат тампоните или има начин сам да ги проверя? И също така трябва да сменя едно маркъчле , което служело за някакви газове да излизали навън , струвало 2 лева и съм можел сам да го сменя , без проблем.То един маркуч не по дълъг от 7 сантиметра.Също така колата има централно , което не работи.Човека ми обясни , че трябва да сменя един датчик , който се намирал точно над компютъра , който пък съм щял да видя като махна рафтчето под жапката и просто да заменя датчика с нов и щяло да тръгне.Каза ,че струвват по 20 лева максимум. http://nfs.mobile.bg...ls&slink=5uu1bq , ето я колата.
Мнението беше редактирано от kalin09: 04 март 2014 - 21:36
Отговори

opel_16v снимка opel_16v 04 март 2014 - 21:06

Защо ли си мисля, че като подадеш газ и трака е възможно да е от каре ? :confused:
Отговори

Stoicho_Sirakov94 снимка Stoicho_Sirakov94 04 март 2014 - 21:10

Това става само на ниска скорост , след 50 не се усеща. Когато не закачам педала , колата върви по инерция с 20 киломтерда в час , примерно , и когато подам газ се чува тракане , когато накарам двигателя да работи изтраква и когато спра да го карам пак изтраква.Може да е някъв луфт , или не знам..
Отговори

kalin09 снимка kalin09 04 март 2014 - 21:37

Я я закарай някой да я чуе,нещо се съмнявам в биелни лагери.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 04 март 2014 - 22:41

Пусни едно клипче пък може и да познаем какво е така си играем на гатанки. От къде идва тропането мотор,скорости,окачване и други.
Отговори

Stoicho_Sirakov94 снимка Stoicho_Sirakov94 04 март 2014 - 22:49

Е то от това клипче нищо няма да се разбере. Когато подам газ от състояние на покой нещо изтраква , все едно нещо се повдига на горе и когато махна крака се едно пада , не знам как по-точно да го обясня.И 2те положения са с един и същ вид тракане , еднократно , до следващото такова упражнение.Когато карам на 3та скорост , примерно , с 50 , не се усеща.
Отговори

ozaki снимка ozaki 04 март 2014 - 23:03

А при рязко спиране не се ли чува пак.Утре отвори капака и накарай някой да тръгва рязко,а ти отвън гледай двигателя не се ли движи прекалено много.Ако се движи ,тампона на скоростите е за смяна.
Отговори

Stoicho_Sirakov94 снимка Stoicho_Sirakov94 04 март 2014 - 23:15

То в момента в който пусна газта си притраква и като го натисна пак , пак притраква , във въображението си представям как двигателя подскача , не знам защо така си го представям.
Отговори

ozaki снимка ozaki 04 март 2014 - 23:30

Трябва да я погледне някой.Дано не си се набутал.Не направили пробно кръгче преди да я вземеш.Принципно кола се купува с човек ,който разбира ,а и освен това човек като има мерак и всяка кола която види и му харесва и ако няма човек с него да му да дава съвети се случва и да сгреши.Да но не се сърдиш ,че пиша такива работи.
А отнсоно проблема може и да е малък,но може и да е нещо по сериозно.Най-добре я занеси някъде да я погледнат.
Но все пак ако искаш проверете тампоните,но ако е тампон ще се чува при всяко тръгване ,нещо като "туп".
Отговори

Stoicho_Sirakov94 снимка Stoicho_Sirakov94 05 март 2014 - 09:36

Имаше 2ма човека с мен , карахме я , но не се забеляза това.Можеш ли да ми избройш нещата , които евентуално може да причиняват тоя шум , и за колко сериозно говорим.
Отговори

ozaki снимка ozaki 05 март 2014 - 09:49

Абе аз честно да ти кажа за ендократно претракване само за тампона се сещам,но може както казва Калин да е от биелни лагери,той все пак има повече опит.Друго което се сещам е лагер на първичен вал,но той се чува при подаване на постоянна газ до 2500 оборота примерно на втора и трета и също така при работа на място при пуснат съединител трака като трактор ,а при натискане на съединителя спира.
Отговори

Stoicho_Sirakov94 снимка Stoicho_Sirakov94 05 март 2014 - 10:17

Много ви благодаря за отговорите , успокойх се малко. Ще я водя на сервиз , пък дано да е ноещо до 50 лева :D Понеже ще ходя в София за 2 седмици , нали няма проблем да не се пали колата изобщо през тия 2 седмици?
Мнението беше редактирано от Stoicho_Sirakov94: 05 март 2014 - 10:23
Отговори

Stoicho_Sirakov94 снимка Stoicho_Sirakov94 05 март 2014 - 18:27

Ляво вътрешно каре е за смяна , така ми казаха.Някаква ориентировачна цена някой може ли да ми даде?
Мнението беше редактирано от Stoicho_Sirakov94: 05 март 2014 - 18:30
Отговори

Stoicho_Sirakov94 снимка Stoicho_Sirakov94 06 март 2014 - 14:09

За да бе оравя нова тема ще пиша в тази.Значи както си карам и от ляво доло до копчето , което пускам и спирам фаровете се чува едно цъкане (там се намира и машинката за сменя газ/бензин).Цъква веднъж , след няколко секунди пак.Да не би постоянно да превключва на газ/бензин в движение , без да пита.Цъкането прилича на това , когато си пуснеш мигача.
Отговори

ozaki снимка ozaki 06 март 2014 - 15:46

Да не би да се чува, когато караш на чистачки.
Отговори

Stoicho_Sirakov94 снимка Stoicho_Sirakov94 06 март 2014 - 16:04

Ами днес го забелязах и цял ден съм на чистачки. Имам още един въпрос.Как да разбера дали карам на бензин като превключа от копчето.Обясниха ми , когато е черверно си на бензин , когато си на газ свети жълто.С едно и също копче се сменя. Имам усещането , че дори да свети червено пак карам на газ , защото май не ми миреше на бензин като отида зад колата...Извинявам се за тъпите въпроси , но съм млад шофьор и това ми е първа кола.
Отговори

ozaki снимка ozaki 06 март 2014 - 16:18

Цъкането сигурно е от релето на чистачките.Може и да пробваш пускаш чистачките на първа скорост и слушаш дали цъка,спираш и слушаш дали пак цъка.Цъкането е нормално.
А за копчето газ/бензин на него не показвали...попринцип аз като имах газ зелено беше газ ,а червеното бензин...Колата не я ли палиш на бензин(добре е винаги да я палиш на бензин),по принцип моята си палеше на бензин(копчето на средно положение) и при подаване на малко повече газ автоматично се прехвърля на газ(но трябва изпарителя да е електрически, а не вакумен) .А относно мириса на бензин ...ако колата работи добре и има пълно изгаряне не би трябвало да мирише.
Отговори

Stoicho_Sirakov94 снимка Stoicho_Sirakov94 06 март 2014 - 16:23

Аз затова се съмнявам , защото нямам средно положение.Има само едно копче , като го натисна светва зелено(газ) второ натискане -червено (бензин). При изгасена кола нищо не свети , трябва първо да запаля за да светне.Колата си върви добре , зареждам си газ вече съм карал над 300км.Има и бензин , на таблото показва малко под 1вата черта , но нещо ме кара да си мисля , че това цялото цъкане и лампички не работят.Не ми се връзва нещо да не мога да сменям газ/бензин при не работещ двигател.Вчера направих един тест.Изгасих колата на газ.Натиснах копчето , без да святка нищо , нито зелено , нито черверно , и когато запалих светеше червената лампичка.Днес пак опитах същото нещо и не стана.Не исках да го бъзикам повече и реших да се консултирам с вас.Колата си върви добре , нито гази , когато стоя на едно място на свободна си мърка , нито чувам да падат обороти , нито да се качват , ускорява си нормално , пали си от първия път на газ , но нещо ме съмнява тая машинка за смяна , дали работи.

ПС: Моля някой администратор да промени името на темата на "CorsaB Въпроси" , благодаря предварително.
Мнението беше редактирано от Stoicho_Sirakov94: 06 март 2014 - 16:28
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg