Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Автомобилни Газови Уредби [АГУ]

Имам проблем с АГУ

Вожда снимка Вожда 19 септември 2006 - 10:30

Здравейте колеги, наскоро купих Опел Астра 1,4i '94г. На автомобила е поставена газова уредба в България. Напоследък се появи следния проблем. По принцип уредбата е регулирана така че винаги запалва на бензин и като се вдигнат оборотите до 1500(не съм сигурен, защото няма оборотомер) автоматично се превключва на газ. Проблемът се появи първо в задръстването, когато колата спре и работи на празен ход се чува как двигатела почва да работи неравномерно и по някое време угасва. Това не се случва винаги, но е дразнещо. Отскоро почна и сутрин когато я запаля тръгва и в момента когато се превключи на газ угасва. Ако своевременно подавам газ, двигателя работи, но в момента когато вдигна крака си от педала, угасва. На бензин колата си върви добре доколкото мога да преценя.
Не знам дали това е свързано с проблема, но в момента, в който запаля колата, от зад, където е бутилката, се чува някакво изщракване(звукът е същият като от отварянето на клапата за водата на пералнята)
Понеже нищо не разбирам от автомобили, моля посъветвайте ме какво да правя!

п.п.Ако това ще помогне, там от където се зарежда газта пише LOVATO, а отпред долу до шофьорското място има една черна джаджа с няколко правоъгълни жълти лампички и една червена когато работи на бензин, и жълто-зелена когато е на газ.
Отговори

Гено снимка Гено 19 септември 2006 - 10:36

на първо време пробвай да си регулираш оборотите на празен ход на газ, прави се при запален двигател, на газ, като въртиш винта на самия изпарител,не на маркучите, наръка, в едната или другата посока и търсиш положение с по-високи и стабилни обороти
успех
Отговори

Стефан снимка Стефан 19 септември 2006 - 10:43

... само да допълня колегата @gspg . Когато въртиш винта на изпарителя след това трябва да подадеш газ и чак когато се нормализират оборотите на празен ход, ще усетиш ефекта от завъртането на винта, т.е. докато въртиш винта ще ти се струва, че нищо не се променя. Също така можеш да отидеш някъде да ти изчистят моторчето за празен ход ( Ако не можеш сам естествено ). Аз имах подобен проблем с празните обороти и като го изчистиха се оправи работата. Засега 1 седмица без проблеми. 16 лв. ми взеха за цялата далавера.
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 19 септември 2006 - 10:44

Иди на читав сервиз за газ! Не е нормално да прави така и то нова газова. Аз не съм имал никога такъв проблем! Кой ти е слагал газовата? В документите на газовата пише каква е, провери и кажи за да е по лесно.
Отговори

Вожда снимка Вожда 19 септември 2006 - 11:23

Scorpion_BV, на Sep 19 2006, 11:44 AM, каза:

Иди на читав сервиз за газ! Не е нормално да прави така и то нова газова. Аз не съм имал никога такъв проблем! Кой ти е слагал газовата? В документите на газовата пише каква е, провери и кажи за да е по лесно.
 

Мисля, че уредбата не е нова. Колата е карана в България 2-3 години преди да я купя. Тъпото от моя страна както сега разбирам е, че изобщо нямам документи за газовата уредба. Като я купих не знаех, че трябва да има. От това което прочетох до тук(благодаря на колегите) разбирам, че ще трябва да отида на сервиз, защото представа нямам кое е изпарителя.
В момента се работя до хотел "Кемпински". Ако знаете сервиз наблизо да ме упътите ще съм ви много благодарен.
Отговори

Стефан снимка Стефан 19 септември 2006 - 13:21

Вожде вожде :thu: ,
веднага ти казвам много добър сервиз и много наблизо до теб.
ул. "Руй планина" номер 3, - БУЛ АВТОСЕРВИЗ се казват пичовете.

Това е като тръгнеш от Кемпински по Черни връх към сградата на ПЕТРОЛ. След светофара на пазарчето първата разрешена пряка в дясно ( Елин връх се казва ) и после веднага в ляво е Руй планина. Ще го видиш сервиза в ляво се пада. Много внимателно пипат и цените им са сносни. :beer:
Отговори

Вожда снимка Вожда 20 септември 2006 - 10:50

Благодаря колега stefanakin за помощта. Отидох вчера, хората ми регулираха уредбата, но ми казха, че изпарителя е за ремонт. Реших, че щом нещо е за ремонт по-добре е да се направи веднага. Та сега съм с нови мембрани на изпарителя и нови филтри, и колата се държи много добре. Казаха ми че до 1000км. може да се появи проблем при ниски обороти и ще трябва да се дорегулира(безплатно) и ми дадоха гаранция 6месеца или 10000км.
Благодаря още веднъж?
Има ли смисъл след този ремонт да отида на газ-анализатор?
Отговори

mcfistell снимка mcfistell 20 септември 2006 - 11:03

Вожда, на Sep 20 2006, 11:50 AM, каза:

Благодаря колега stefanakin за помощта. Отидох вчера, хората ми регулираха уредбата, но ми казха, че изпарителя е за ремонт. Реших, че щом нещо е за ремонт по-добре е да се направи веднага. Та сега съм с нови мембрани на изпарителя и нови филтри, и колата се държи много добре. Казаха ми че до 1000км. може да се появи проблем при ниски обороти и ще трябва да се дорегулира(безплатно) и ми дадоха гаранция 6месеца или 10000км.
Благодаря още веднъж?
Има ли смисъл след този ремонт да отида на газ-анализатор?
 


Сега мисля че може да не ходиш, защото наистина в повечето случаи има период на улягане на мембраните ( дали 200-300 или както са ти казали 1000км си е божа работа), а газанализатора си е пари. При мен в началото се налагаше реглаж на всеки 5-10км докато направих първите 50-60км и после правих реглаж пак на около 500км, сега мисля да сменя кабели и свещи и тогава и аз ще ходя на газанализатор. В сервиза "на ухо" ли ти правиха центровката? Ако ти върви добре колата, а и разхода ако е добър може и хич да не ходиш на газанализ че понякога ефекта е обратен!
Отговори

Вожда снимка Вожда 21 септември 2006 - 00:34

Ами не знам какво значи "на ухо" :mhihi: . Вкарах колата в едно помещение и излязох да пуша. Палиха я, тя загасна няколко пъти и после я ремонтираха около 40мин. Днес, на 30-тия километър след ремонта, в зверското задръсване пак взе да гасне. Като я закарах, само врътнаха нещо отпред и се оправи. Предполагам че отпускат да влиза повече газ, но наистина не разбирам много. Колата я купих преди 4 месеца и ми е първата, така че имам да уча още много...
Ще послиушам съвета ти и ще отида след 1500 км. Тъкмо ще имам време да проверя разхода след последния реглаж.
Отговори

Вожда снимка Вожда 29 септември 2006 - 14:58

Ще ви попитам още нещо.....
Като запаля колата, отзад, откъм където е бутилката се чува нещо като като отваряне на клапа и едно колкочене. Знаете ли от какво може да е това?
И още нещо видях, че майстора извади маркуча от решетката към въздушния филтър и сега си стои така(разкачен). Да го закача ли пак? Четох в темите че трябва да се запуши и да му се пробие отвор на друго място. Така ли да направя?
Отговори

DJ IMC снимка DJ IMC 29 септември 2006 - 15:01

Вожда, на Sep 29 2006, 03:58 PM, каза:

И още нещо видях, че майстора извади маркуча от решетката към въздушния филтър и сега си стои така(разкачен). Да го закача ли пак?  

Не го закачай. Остави си го така...разкачен. Иначе колата ще гасне на празен ход при по-висока скорост.
Отговори

Вожда снимка Вожда 03 октомври 2006 - 12:04

ОК. Мерси, няма да го пипам. А за звуците откъм бутилката дали знаете нещо?
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 03 октомври 2006 - 14:49

само няма да се притесняваш :excl:
сигурен съм 4е след 3-4 месеца и малко ровене из форума ще знаеш как да си направиш и основен на колата :beer:

1. Мембраните требе да улегнат за да достигнат работно натоварване (свиване, разпъване и всичко каквото се сетиш)
2. Тая пералня отзад дето се чува е или поплавъка на бутилката и или някой клапан :beer:
3. Гледай газаджиите кой винт въртят на изпарителия и ще може да си променяш празния ход (обогатяваш или обедняваш) когато се наложи, да не ходиш при тях за това :19a:
4. Майстора тва дето ти го е извадил малко се е объркал според мен ама негова си работа...

Цитат

майстора извади маркуча от решетката към въздушния филтър и сега си стои така(разкачен). Да го закача ли пак
тая фатка ти е направил за да има по голям приток на въздух, значи ти е направил малко по богата смес.Надявям се после да ти я регулира как трябва след улягането на мембраните.Принципно нищо не трябва да се дупчи,сменя,сваля или разкача.
Мисля че колата ти е с тясна ламбда.
Един въпрос тогава майстора как регулира газовата?Случайно да закачи нещо за тая сонда или само врътка с отверка едни кранчета и винтче по изпарителя? Ако е направил реглажа така си е шибана работа за мене :excl:
щото тя колата може да си ба4ка на 6 ама може и богата може и бедна смес да е.. а той тва няма как да разбере освен ако не провери през ламдата.Дано да не ти издумка нещо по въздуховодите накрая :devil-smiley-019:
Отговори

Вожда снимка Вожда 04 октомври 2006 - 11:39

Benito мерси за изчерпателния отговор.
Първия път като я закарах само за реглаж, закачиха нещо отпред ама не видях къде точно. Казаха ми че мембраните са за смяна и аз им казах да ги сменят. Последващите реглажи бяха на ръка. Въртяха една врътка и колата почваше да работи. След 50 км. спираше. Така вече 4 пъти.
Понеже не знам дали имам ламбда сонда ги питах, казаха ми само "То сега вече няма хубави ламбда сонди", но не ми казха дали аз имам. Така като гледам снимките на това устройство, може и да нямам. Днес пак ходих, защото почна като се включи газта, рязко да спира(все едно съм набил спирачки), а после изобщо отказа да работи. Закачиха един кабел за акумулатора и с другия му край цъкаха по някакви клеми. После пак врътнаха нещо и колата си тръгна. Казаха ми да карам 100-150км. и да отида пак за да я регулират както трябва и че евнтуално някакво клапанче на изпарителя трябва да се смени. Обаче ми прави впечатление, че от разход 12,5 градско последния засек беше 18. :devil-smiley-019:
Мисля да мина през магазина ти, защото така и така трябва да купувам въздушен филтър и ако не съм много досаден да те питам и други работи.
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 04 октомври 2006 - 12:12

няма проблеми.Мини когато имаш време ще хвърля едно око
Отговори

hed снимка hed 04 октомври 2006 - 12:52

:devil-smiley-019: Исках само да кажа " :bubbarubb: " и дълбок РЕСПЕКТ ЗА ВОЖДА - не очаквах да те засека точно тука човече :excl: Поздрави от дясното крило на отбор dreadlockz (Сашо) :61: :excl: :beer: Успех с ГАЗОВАТА!

:19a: :beer: :61: :61: :dancin: :61:
Отговори

Вожда снимка Вожда 06 юни 2007 - 21:42

хм, къде е клапата? преди или след филтъра... Между другото, газовата вече е добре след доста километри и настройки <_< само тоя поплавък дето клокочи в бутилката ме дразни, ама няма пълно щастие.....
Отговори

Вожда снимка Вожда 09 юни 2007 - 15:15

Ще ви попитам за още нещо в старата тема... :icon_rolleyes:
Значи от известно време насам, колата няма мощност. И на бензин, и на газ. Когато я покарам известно време в града почва на светофарите да се мъчи при тръгване. После нещо изпуква откъм средното гърне и Астрата на право "хвръква" напред. Крайното си средното ми гърне са нови, но на снадките на тръбите си личи ръжда и освен това наскоро някъде пак откъм средното гърне бръмчи много сериозно. Когато я карам на бензин няма гърмене при гърнето, но пак няма мощност колицата...помагайте моля.
Отговори

jumpera снимка jumpera 18 юни 2007 - 17:47

 Вожда, на Jun 9 2007, 03:15 PM, каза:

Ще ви попитам за още нещо в старата тема... :opel_forever:
Значи от известно време насам, колата няма мощност. И на бензин, и на газ. Когато я покарам известно време в града почва на светофарите да се мъчи при тръгване. После нещо изпуква откъм средното гърне и Астрата на право "хвръква" напред. Крайното си средното ми гърне са нови, но на снадките на тръбите си личи ръжда и освен това наскоро някъде пак откъм средното гърне бръмчи много сериозно. Когато я карам на бензин няма гърмене при гърнето, но пак няма мощност колицата...помагайте моля.

Ако имаш катализатор може вече да си е заминал, ако е така слагай едно резонаторно гърне и си готов. А катализатора се проверява, като си сложиш ръката до ауспуха и ако те удрят твърди частици докато се форсира колата, значи е заминал. А друг симптом е като я форсираш да не духа през ауспуха, или да духа слабо.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 29 юни 2007 - 14:04

Първо да се извиня на колегата, че ползвам неговата тема, но аз не мога да пускам теми. Та проблемът ми е следният: Преди известно време сложих АГУ- чисто нова. На газ колата върви добре, нямам проблеми, но се появи проблем при каране на бензин. Колата си пали на бенц, но когато подам газ, за да тръгна, почва да се дави и си забива носа в земята, пресецва. Не мога да набирам, абе мъка си е. Ходих примайстора, който ми сложи газовата и той ми каза да си купя добавка за бензин, защото се е задръстил инжекциона от това, че карам на газ. Ако не се оправи и тогава, да отида на ултразвук да ми го почистят. Кажете да купувам ли такава добавка или направо да отида на ултразвук и колко струва тая операция с ултразвука. Благодаря!
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg