Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Накладки и дискове марка ABE

javor_bg снимка javor_bg 06 февруари 2021 - 21:16

Здравейте ! Някой има ли отзиви за накладки и дискове с марка ABE ? За Сузукито на една колежка става въпрос. Аз съм много против , но реших да попитам. Благодаря предварително !
Отговори

CuMo снимка CuMo 06 февруари 2021 - 21:26

На едни познати зафирата дойде с такива от Германия, но само накладки, карал съм я неведнъж и спираше много куцо, беше нещо средно между никога да не ѝ достига спирачното усилие и все едно вместо накладки си сложил някакви трупчета, но така и не ги смениха, за да видя дали ще има разлика и дали всъщност това е било точно от накладките.
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 06 февруари 2021 - 21:35

Ако смениш едната буква и да стане ATE, тогава ще бъде нещо различно.
Отговори

sathv снимка sathv 07 февруари 2021 - 01:23

Слагал съм от полските накладки много пъти и оплакване няма, за сметка на китайското ATE. За дисковете не мога да кажа, ама те всички бюджетни автърмакети са един дол дренки.
Отговори

ufer снимка ufer 08 февруари 2021 - 11:07

И аз съм доволен от АВЕ, сложил съм го на 2 коли. Имах информация, че свирят, но при мен няма нито звук. Иначе са мекички и щадят дисковете, пък и цената не е напомпена...
Отговори

forastero снимка forastero 10 февруари 2021 - 01:57

Ако бях видял по-рано тази тема, нямаше да си взимам някакви измислени текстар, а щях да заложа на полската традиция в автомобилостроенето! Как се прецаках само, пфу....
Отговори

sathv снимка sathv 10 февруари 2021 - 08:44

Ти, че си взел измислен текстар в това съмнение няма. Последното нещо дето ще направят текстар е накладки за вехти опели. Всичките са китайски, брандирани с логото на големи фирми.
Отговори

ufer снимка ufer 10 февруари 2021 - 08:53

Май е дошло време Европа и Америка да преосмислят инвестициите си и изнесените производства в Китай и някои други държави, като водещите марки инвестират в родните си държави... Но пуста лакомия!!! :wall:
Отговори

sathv снимка sathv 10 февруари 2021 - 09:13

Няма как да стане. Китайските текстари за опел са по 10 лева комплекта. Не може да влезеш в тази цена. Още повече, че в случая не става въпрос за изнесено производство на фирмата в Китай. Става въпрос за стока произведена от китайска фирма по поръчка на текстар и брандирана с тяхно лого. Отделно азбеста за накладки е забранен в европа. Произвежда се основно в китай и русия където е разрешен. Затова от там иде всичко, което в общи линии е еднакво.
Отговори

ufer снимка ufer 10 февруари 2021 - 09:23

То по принцип няма начин да няма начин, но има много важни фактори като политика, стратегии и т.н.
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 10 февруари 2021 - 11:02

Много благодаря за коментарите. Виждам, че има и доволни от ABE-то , но в крайна сметка решихме да не рискуваме и ще изберем компромисен среден вариант - Ashika(Japanparts и Ashika са различни търговски имена, но един и същ продукт от един производител).
Мнението беше редактирано от javor_bg: 10 февруари 2021 - 11:06
Отговори

sathv снимка sathv 10 февруари 2021 - 11:28

Тука няма производител. Това са брандове на китайски пакетажи от най-ниско качество.
Мнението беше редактирано от sathv: 10 февруари 2021 - 11:30
Отговори

ufer снимка ufer 10 февруари 2021 - 11:42

Тези "японски" марки наистина са си китайски, а аз сложих АВЕ на MR2-ка и те коват безпроблемно... А по-горе за Текстара - тази световна марка беше подложена на ментено производство... и затова сега не струват!
Отговори

forastero снимка forastero 11 февруари 2021 - 02:47

Не схванахте иронията в моя пост. Аз съм си доволен от Текстар, по спомен беше произведен в UK. За мен е грешка да се пести от части, които са пряко свързани с личната безопасност при шофиране. Комплект накладки карат спокойно по 60к до 90к км. Колежката със Сузукито по-скоро ще скрапира япончето, преди да и се изхабят накладките. За разлика от 20-30 лева в цената за едни нормални накладки, не си струва риска. Като алтернатива да погледне TRW, по-евтини са от АТЕ и Текстар, но и са по качествени от АБЕ...

Аз лично на едната си кола съм с Феродо ДС, но цената там е трицифрена...
Отговори

ufer снимка ufer 11 февруари 2021 - 09:32

Проблемът е, че всички водещи световни марки са подложени на натиск от производството на "двойници" (ментета), за които и самите те са виновни. Пазарът в Европа е залят дотолкова, че дори и на запад не знаеш какво купуваш. Ако случиш на оригинал го хвалиш, ако случиш на "двойник" го проклинаш. А иначе TRW, Ferodo, ATE и т.н. са чудесни, докато не се подхлъзнеш... А пазарът в БГ въобще не го коментирам. Шансът да улучиш менте не само при накладките е 92% :wall: (съгласно метода за определяне ефикасността на ваксините за Ковид-19)... :drinks:
Отговори

javor_bg снимка javor_bg 11 февруари 2021 - 15:59

Проблема с ментетата е голям - спор няма. Вчера сложих накладките. На кутията си пишеше japanparts. Направи ми впечатление, че едвам влязоха в апаратите. Бяха без пластини отгоре и отдолу. За TRW -то ще споделя впечатление на две коли - свирят лято по инерция и е много дразнещо. Твърдички са. Това за две различни марки коли. За Textar-а само хубави работи мога да кажа до този момент - най-добрата марка накладки с които съм карал някога. За Ferodo Premium , с които карам в момента - и те по малко поскърцват по инерция, но не чак като TRW -то.
Мнението беше редактирано от javor_bg: 11 февруари 2021 - 16:02
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 11 февруари 2021 - 16:12

Интересно, никой не споменава нищо за Брембо - нито обикновените, нито високата серия.

И изобщо, май скоро е нямало обобщение, кои са истински производители тук в европа на накладки. Щото и за АБЕ пише че имат заводи в Китай и всякакви "айзии" там.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 11 февруари 2021 - 16:18
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg