Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

проблем с аларма Saturn M2

vladata снимка vladata 30 септември 2009 - 14:13

Всичко започна когато реших да променя взука на вкл. и изкл. на алармата, че тия в BAAS бяха сложили възможно най-гадния. Както и да е, взех ръководството за потребителя което ми го дадоха след монтажа на алармата и открих как се сменят тоновете на вкл. и изкл. съответно. Обаче в последно време ми прави впечатление, че ударния/шок датчик (незнам дали точно това е термина, но става въпрос за това че когато дръпнеш ръчката на вратата или удариш по колата при пусната аларма се задеиства и почва да пищи) не е много чуствителен и сработва едва кога я изритам много силно да кажем. Пробвах и с разклащане вляво/дясно и алармата пак не се задейства. А преди да реша да променя звука на вкл. и изкл. само да пипнеш дръжката на вратата или изобщо нещо по самата кола когато е пусната алармата и веднага издаваше някакъв кратък тон за предупреждение. Отворих книжката с различните настройки и видях как точно пише че се настроива да е по-чуствителен датчика, като пишеше че максималната степен е 16, аз го сложих на нея обаче няма никаква промяна. Също така беше написано че става въпрос за 2 зони на охрана обаче не са упоменати кои са те..... Някой случайно да има опит с този модел аларма ( Saturn M2)?


пс. забравих да кажа, че алармата е монтирана от фирма BAAS в София, а аз сега съм във варна иначе спокойно бих ги посетил да кажат за какво става въпрос
Отговори

todor145 снимка todor145 30 септември 2009 - 18:24

много е просто натискаш сервизния бутон на алармата и без да го пускаш даваш контакт на колата алармата трябва да издаде 1 път бийп,пускаш бутона и махаш контакта.Дистанционното трябва да е в теб излизаш от колата затваряш вратата и започваш да удряш колата  с силата с която искаш да ти обади алармата като чувствителноста се регулира с 1-ви и 2-ри бутон на алармата 1-ви увеличава чувствителноста 2-ри намаля ,след като си регулираш 1-ва зона на шока натискаш 1-ви и 2-ри бутон едновременно и влизаш в регулиране на 2-ра зона настройването става като на 1-ва зона, след като си регулирал и 2-ра зона давш контакт и настройките са запаметени.Когато си активираш алармата пробвай действието на шока след около минута приблизително след това време алармата влиза в режим на охрана и сигнализация.През тази минута алармата проверява датчиците ако е активен допълнителния канал то е 20секунди, затова след минута иначи шока няма да ти бъде отразен и ще се чудиш защо не ти обажда.

Успех дано да съм ти бил полезен
Отговори

vladata снимка vladata 30 септември 2009 - 18:38

Благодаря за отговора, утре ще го пробвам и ще пиша дали съм успял да наглася нещата. Другото нещо което ми прави впечатление е, че май дистанционните който са ми дали към алармата не са оригинално към нея. Понеже като чета ръководството за потребителя където казват кой бутон е N1 и кой е N2(съответно за увеличаване и намаляване на шок датчика и др. опции) са разменени.
Отговори

todor145 снимка todor145 30 септември 2009 - 18:50

бутон N1 е този с който си вкл алармата , а дистанционните можеш всякакви да си сложиш алармата се обучава можеш и 5 различни дистанционни да имаш
Отговори

vladata снимка vladata 02 октомври 2009 - 09:53

Пробвах по начина по който ме посъветвахте и се получи .... само че в момента на усилване и намаляване на чуствителността на съответните зони ги усилвах с бутон N2(а не с бутон N1) и съответно намалявах с др. бутон - ето самото дистанционно. Най-вероятно това е така защото или дистанционното не е подходящо(според подредбата на бутоните в ръководството) или само копчетата са обърнати наопаки. Както и да е, важното е че се получи желаният резултат.... благодаря подкрепата :beer:
Отговори

gataca1230 снимка gataca1230 13 февруари 2021 - 15:16

Здравейте. Имам аларма saturn m2. Наскоро ми се прецака дистанционното.Изтървах го наземята. Останових че чипа на дистанционното си е заминал защото укъсяваше двете микро ключета. Смених го и сега всичко е наред. Работи си. Опитах се да го обуча като намерих сервизния бутон обаче не ми се получава. Следвам стъпките които има в книжката, а именмо:
1.Зa дa пpoгpaмиpaтe нoвo диcтaнциoннo нaтиcнeтe cepвизния бyтoн/peceт бyтoнa/, зaдpъжтe гo и пoдaйтe 4 пъти нa ĸoнтaĸт, cиcтeмaтa издaвa cигнaл и влизa в peжим нa oбyчeниe, oтпycнeтe cepвизния бyтoн.
2.Haтиcнeтe двa пъти бyтoн нa диcтaнциoннo и cтe гo oбyчили, ĸaтo cиcтeмaтa издaвa cигнaл зa изĸлючвaнe. Aĸo иcĸaтe дa изтpиeтe вcичĸи диcтaнциoнни, пpи влизaнe в peжим нa oбyчeниe, нe oтпycĸaйтe cepвизния бyтoн – cлeд 10 ceĸ cиcтeмaтa издaвa eдин cигнaл и вcичĸи ,диcтaнциoнни ca изтpити, ĸaтo cиcтeмaтa ocтaвa в peжим нa oбyчeниe нa нoвo диcтaнциoннo.

Когато натисна бутона 2 пъти издава сигнал, но не знам защо не става. Кой бутон трябва да натисна N1 или N2 не мога да разбера. Добре че за сега другото дистанционно работи. Но това не мога да го направя. Да не би да има някаква комбинация на натискане на бутоните. Иначе пробвах и двете бутончета като ги натисна последователно си издава звук системата, което според мен е признак, че дистанционното работи. Но когато излезе от режим на програмиране при натискане на който и да е бутон няма никаква активност. МОЛЯ ЗА СЪДЕЙСТВИЕ ако някой се е сблъсквал с това.

Виждам че todor145 е запознат до голяма степен с алармата - ако може дайте идея какво да направя. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО НА ВСИЧКИ. ХУБАВ ДЕН.
Отговори

manolov снимка manolov 16 февруари 2021 - 22:50

Сигурно чипа не е какъвто трябва . Поръчай си ново дистанционно, те сатурн имаха собствено криптиране.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg