Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Имам нужда от по-голям Опел! :))

disorder снимка disorder 18 ноември 2014 - 21:48

Здравейте! Притежавам Опел Астра Комби x14xe (не напразно са големите букви :). Благодарение на Форума го обурудвах с дигитален километраж, борд. компютър, темпомат и доста други благинки. Но след години вярна служба, и увеличаване на семейството с две чудесни деца, колата ни отесня. Проблемът е на задната седалка. Аз шофирам с максимално дръпната назад, и детето което е зад мен не може да си пусне крачката спокойно. Така, че се налага да увеличим автопарка с още един Орел :). С 2 думи: Търся Опел, по възможност комби, с достатъчно широко място между предните и задните седалки и голям багажник, за да може да се чувстваме всички комфортно. Молбата ми е към колегите с комбита да споделят, кои вариант е най-удачен.... Омега, Вектра.... Отворен съм за всякакви варианти. Благодаря Ви предварително.
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 19 ноември 2014 - 10:40

Току що понаплюх малко Омегите за един колега с 2-литров бензин - току що купен, но на твое място бих търсил Омега Комби, фейслифт, 2,5ДТИ, 150 коня, БМВ комън-рейла. ЩЕ се наложи да потърсиш дълго най-вероятно или просто да си внесеш от чужбина ама мисля че няма да има по-смислен избор за теб имайки предвид изискванията ти :)
Отговори

Жоро снимка Жоро 19 ноември 2014 - 11:22

Не си казал бюджет и т.н.т.
Аз бих те посъветвал да погледнеш Зафира А. Удобна е за каране а и мисля, че е по-голяма от комби, но не и по-дълга...
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 19 ноември 2014 - 11:26

Зафирата - мдам, по-висока е в товарния отсег, но е значително по-къса, което се отразява на мястото за краката при пасажери отзад - това беше изискване. Все пак таа зафира е на базата на Астра комби - това допринася негативно като пътно поведенеие при по-високи скорости и няма база за сравнение с омегата.
Отговори

SPD снимка SPD 19 ноември 2014 - 12:12

Аз съм с 2.5 DTI и наистина съм много доволен. За съжаление за момента на пазара в БГ тези дето се продават всичките имат дефекти...
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 19 ноември 2014 - 12:50

 SPD, на 19 ноември 2014 - 12:12, каза:

Аз съм с 2.5 DTI и наистина съм много доволен. За съжаление за момента на пазара в БГ тези дето се продават всичките имат дефекти...

Аз пък кат се замисля - освен теб май няма друг с такава във форума :)
Отговори

disorder снимка disorder 19 ноември 2014 - 13:10

Здравейте! Зафирите не са ми опция, проверено е. Твърде малко място между предни и задни седалки. Някой да има поглед върху Вектри комби?
Отговори

pitbula74 снимка pitbula74 19 ноември 2014 - 13:27

И при Вектра Б е тясно.Брат ми е 1,90 висок и като дръпне седалката до край,зад него никой не може да седне.
Отговори

Жоро снимка Жоро 19 ноември 2014 - 13:46

Signum, задните седалки са на релси, но пък скъсяват багажника :)
Отговори

kibo_tom3111 снимка kibo_tom3111 19 ноември 2014 - 13:51

Няма такива работи, че Зафира А е тясна между двете седалки при дръпната назад предната докрай. Аз съм висок 1,86 м. и мойта седалка винаги е дръпната докрай. Отзад място си има колкото щеш, тъй като има и стъпало на което ляга Flex7. Особено за деца пък изобщо не трябва да имаш грижи в това отношение. Въпросът дали е Зафира или Омега или нещо друго е друга бира, въпрос на вкус.
Мнението беше редактирано от kibo_tom3111: 19 ноември 2014 - 13:52
Отговори

survivor снимка survivor 19 ноември 2014 - 13:53

Аз също съм 1,90 и на Вектра С седан зад мен се сяда свободно. Много зависи и от това доколко е наведена облегалката. Моята не я държа съвсем легнала, сигурно не съм издърпал и цялата седалка докрай назад, но все пак брат ми със същия ръст не се е оплаквал, когато се е возил зад мен, така че може да провериш и този модел.
Отговори

Жоро снимка Жоро 19 ноември 2014 - 14:38

Всичко е относително. Аз в сравнение с всички писали по-горе съм нисък и във Vectra C зад мен има 15см, но карам много легнал :)

За това отива колегата disorder и пробва...
Отговори

shunter снимка shunter 20 ноември 2014 - 09:01

Сигнум и Вектра комби са с 10 см по голямо разстояние между осите от стандартните вектри. При тях със сигурност возещият отзад ще пътува комфортно, казвам ти го от опит. Тук вече трябва да прецениш багажника на коя от двете те устройва, Сигнума не е с особено голям багажник. Също така има две пълноразмерни задни седалки, но за пети човек повярвай не е удобно. да допълня отговора си с тема от форума за габаритите на Вектра/Сигнум С.

http://www.opelclub....howtopic=120919
Мнението беше редактирано от shunter: 20 ноември 2014 - 09:16
Отговори

disorder снимка disorder 20 ноември 2014 - 12:52

Здравете! Благодаря на всички за мненията. Незнайно защо бях пренебрегнал Зафирите. Току що направих "полеви тест :))", и за мое учудване се оказа, че на задната седалка има достатъчно място, както за двете столчета, така и за съпругата ми. Бях се насочил към Омега, но годинките на автомобилите там са в повече. Ще издиря и някоя Вектра за проба. Варианта Сигнум отпада, поради наличието само на две седалки. Сега осъзнавам, че дори се замислям за дизелов двигател. Ужас! Мисля, че остарявам! :))
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 20 ноември 2014 - 13:06

 disorder, на 20 ноември 2014 - 12:52, каза:

...Сега осъзнавам, че дори се замислям за дизелов двигател. Ужас! Мисля, че остарявам! :))


Казах ти аз :smile3560: - Омега 2,5DTI е твоя автомобил :clapping:
Вчера потърсих какво става в Германия - имаше 4, 5 добри екземпляра за около 2,5К в евро, всичките от края на 2002 година /гледах само обяви от собственици/. Имаше и два екземпляра 2,6 V6 на 179 коня ма тоя мотор до са не бях чувал че съществува за опел.
И колко пък по-нова Зафира А ше намериш :)
Отговори

Жоро снимка Жоро 20 ноември 2014 - 13:15

 Vankissa, на 20 ноември 2014 - 13:06, каза:

И колко пък по-нова Зафира А ше намериш :)


2005, та даже и OPC пакет...

http://www.mobile.bg/11415388176747340
Отговори

Vankissa снимка Vankissa 20 ноември 2014 - 13:27

 Жоро, на 20 ноември 2014 - 13:15, каза:

2005, та даже и OPC пакет...
http://www.mobile.bg/11415388176747340


На визия го докарват тия екземпляри, признавам, ма по никакъв начин не може да стъпи на 2,5ДТИ това нещо. Освен това - 120К км. за 10 години в Германия на дизелова кола - това не само, че е нвчувано, ами е и невиждано. Не разбирам що трее почваме с очевидни лъжи в самото начало, но - джамбазка му работа....
2 години разлика не са чак толко много, а и всичко зависи от състоянието на конкретния екземпляр - говорим за края на 2002 масово при тия омеги срещу края на 2004 за Зафира в най-добрия случай. Едно и също поколение са, и Омегата е едно стъпало нагоре в моделната гама за тфа поколение.
Отговори

Жоро снимка Жоро 20 ноември 2014 - 14:22

Аз не си търся кола, нито я продавам, за да ми се караш! Предлагам идеалната семейна кола, та даже и с място за тъщата в багажника :), защото е със седем места. И не на последно място е по-къса с поне 50см от Омегата, което в София никак не е малко. Прясната случка е от снощи, пристигам пред блока и само едно място. Пробвам да вляза, но задния парктроник пиши, че няма място и спира само за да каже предния същото. След два опита излязох, за да може една кака с 206 да влезе с 2е маневри. Но пък човека е от Търговище, там май нямат такива проблеми...
Отговори

Бижо Бижев снимка Бижо Бижев 20 ноември 2014 - 15:13

Като търсиш голямо си вземи най голямото, Виваро....
Зафирата била тясна :blahblah: :blahblah: :blahblah: :drinkin: :smile3560: Коли бол, въпроса е колко може да извадиш за читава. Защото читава за дребни суми е прикрита лимонка и после що пари ще се наливат в нея, не е истина.

Разликата между Астра Г и Зафира А е огромна и място за сравнение няма изобщо. Еле по вътрешно пространство, съвсем различни са разположенията, разпределението и т.н. Аз от както си карам Зафирата се родих, с две деца и целия им багаж ( ако имаш представа ) + мен и жената. Никакви грижи сме нямали с колата или липсата на място за някой или нещо! Седалките са на релси (задните говорим) може да си ги местиш напред и назад...багажника е прилично широк освен ако не искаш да вкараш хладилник Мраз + багаж за морето. Аз дори карам и резервната си 16" и пак място бол!
Отговори

SPD снимка SPD 20 ноември 2014 - 15:14

Зафирата също не е лош автомобил, не е и много по-тесен от омегата. На мен това, което не ми харесва в нея е, че на седиш като на стол. Седалките са по-високи и на мен не ми е удобно това. Също така колкото и да е добра, возията й е доста по-твърда от Омегата.. Просто са два различни класа. А сравнявайки фейслифта на Омегата и първата Зафира (до 2004) Омегата има много повече плюсове откъм екстри, возия и тнт... Също така ако вземеш Зафира бензин и й сложиш газ, губиш доста от багажника, а в Омегата това не се усеща... Скоро събрах в багажника на моята 30 туби по 11 литра с минерална вода и имаше място за още 1-2 че да стоят стабилно и да не падат.. Освен това с 4 души и този товар нямахме никакви ядове от Велинград до Пловдив през Батак... Дори не усети баира. Иначе недостатък е, че понякога трудно се паркира в големите градове, ама все пак не може да искаш голям клас кола и да се сгъва в мястото на 206-ца..
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg