Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Софтуер, pъководства, книги и линкове за Опел

Бордови компютър на Opel Zafira A

ГостKrasi_fox_* 19 март 2015 - 19:13

Здравейте колеги. Скоро си купих Опел Зефира А Премиумлаин производство 2005г. 2.2ДТИ мотор. незная как и дали може да ми показва разход на гориво на бордовия компютър, той е 4 редов, но ми показа само външната температура. На лоста за чистачките нямам бутон за настойка на компютъра, възможно ли е от друго място да се настроива компютъра? Ако някой знае моля да ми помогне. Благодаря предварително.
Отговори

asensio снимка asensio 20 март 2015 - 09:31

Я качи една снимка на дисплея. Все пак си огледай и радиото в колата, може на него да има BC бутон или нещо подобно.
Отговори

MONOPOLA снимка MONOPOLA 04 април 2015 - 02:37

:) има ръководство за ползване :)))))
Но ако го нямаш щи обясня

Нама бутон на лоста за чистачките, борда се управлява от самото радио което е vdo нещо си 1100
Има два големи въртока оттам се управлява
Десния въртотк е да минаваш през функциите да ти показва бордовия, а със натискане влизаш в подменю,
Трябва да си натиснал бутона BC ( board computer ) за да може да да си гледаш тези функции.
Ако някой ти е свалил оригиналното радио не можеш да си подкараш борда, така че ако липсва бегай от тоз дет си купил колата да ти го слага обратно!!!!
Отговори

bobi76 снимка bobi76 23 януари 2017 - 20:04

Здравейте колеги и аз съм от скоро собственик на зафира А 2005 2.0 DTI и аз имам същия проблем всичко си е оригиналнолно и незнам от къде се подкарва този борд компютър ако има изобщо такъв,няма компчета на лостчето на чистачките ,няма мулти волан а радиото е CAR 300 на blaupunkt което според документите си е оригиналното и няма такъв бутон BC има AS UM TP RDS иначе е сголямия дисплей колата с двете копчета отгоре........незнам как се качват снимки иначе щях да ви кача, та моля за малко помощ да ми кажете как се случват нещата с тоя борд ако има такъв
Отговори

dimitarmark снимка dimitarmark 23 януари 2017 - 22:01

Качи снимки и тогава може да помогнем. Вероятно са ти сменили лоста за чистачките.
http://www.opelclub....1
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg