Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Направи си сам

РС в колата с WiFi

The_Hobbit снимка The_Hobbit 23 септември 2008 - 10:34

Здравейте.От нямане какво да правим решихме да набутаме един компютър в една Астра Г Караван. Не че е нещо ново , но досега май никой не беше слагал WiFi :icon_wink2: Ние решихме , че няма спирка за това и така ... започнахме с разкостването на салона


Публикувано изображение

Публикувано изображение

След като извадихме седалките започна великото ходене по мъките с прекарването на 30-40 метра кабели.Окабеляването отне около 4-5 часа като имаше един момент като този:

Публикувано изображение

"Ами ся ... ко прайм с тези жици?"

Следващото беше монтажа на компютъра , баскасата , стъпалата и кондензатора.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
WiFi
Публикувано изображение

Някак трябваше да решим проблема с температурата и затова изработихме ето това охлаждане:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

От ПДЧ изрязахме плоскости които облицовахме с тапицерия , плексигласови панели със вентилаторите и за по-голям ефект добавихме неонова подсветка :) ( за съжаление свърши батерията на телефона и няма в момента снимки от завършения вид).
Кака предполагам има по-качествени снимки от моите.Ако има възможност нека и тя да ги качи за да добиете пълна представа от завършения вид.


П.С. Приемаме заявки за разкостване и на други коли :thu:
Отговори

kaka снимка kaka 23 септември 2008 - 10:44

Даа, Опел Болница Хасково не дреме... Ще пуснем снимки и от завършения вид (и по-качествени :thu: ) веднага, щом се сдобия с тях.

Луди глави, ей! :icon_wink2:
Отговори

The_Hobbit снимка The_Hobbit 23 септември 2008 - 11:29

Да добавя само някои неща.

ПЦ-то е Intel Celeron CoreDuo @1.6GHz , 1GB DDRRAM , 160GB HDD .За захранване се използва инвертор - не му знам марката, държи се много стабилно и до сега не е създавал проблеми.Добавихме му GPS Reciever Holux , Bluetooth.Монитора е 9" TFT Touchscreen някаква марка "Liliput" , в жабката монтирахме миниклавиатура,в момента се ползва мишка , но в последствие ще се слага трекбол.WiFi -то работи без проблем с антената в багажника , при тестовете които проведохме снощи се върза на 11 Мбит и вървеше прилично.За по-лесно управление на всичко от тъчскрийна използваме софтуер - Media Engine.Има МП3 плейър , плейър за филми , ДВД , навигация , радио и т.н. За сега толко.Ще ви уведомяваме при нови и нови ъпгрейди.
Отговори

gujo78 снимка gujo78 23 септември 2008 - 18:36

Аааа не ти си луд бате :icon_wink2: признал съм те :thu: Сега ще ме караш да ти идвам на гости.
Евала за идеята и за труда :61: Ще чакам снимки на зъвършено положение, и да приготвям кешовицата :thu:
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 23 септември 2008 - 19:21

Много добра работа :icon_wink2: Всичко изглежда добре измислено и кадърно осъществено :thu: Точно и аз щях да ти кажа да пъхнете и един Holux някъде по таблото с изглед нагоре, та да е пълен кефа :))) За мишката - защо не пробвате с един wireless джойстик тип PS2? "Гъбите" за мен са пъти по-удобни от всякакви трекболове, но си е въпрос на вкус/свикване :thu: Реално едва ли ще има каквито и да било проблеми с така поставено "PC"-то (измислихте ли му име, това не е personal computer :61:) - само дано HDD-то не се предаде, предполагам сте заложили на по-доказано-здравите :)

:61: още веднъж
Отговори

killerqueen снимка killerqueen 23 септември 2008 - 20:01

ще имате проблеми с харда след известно време!Трябва да ползвате от лаптоп (пак ще е временно решение) или направо да си намерите хард специално произведен за кола хитачи имат такива модели!!Другия варият е флаш памет с ИДЕ конектор най-евтино ще ви излезе!!!
Отговори

Racer_ снимка Racer_ 23 септември 2008 - 20:59

А защо му е ИДЕ конектор :icon_wink2:

Вземаш един преносим хард и пак си решаваш проблема.Във вектрата съм с една 160-тка, за всеки случай, колкот да има малко място :thu:
Отговори

The_Hobbit снимка The_Hobbit 23 септември 2008 - 21:12

Харда е сложен в специално изработена поставка за него , окачването му е на тампони пълни със силикон и пружини и за по-добро омекотяване на ударите е положен върху силиконова вата.Засега не е дал никакви дефекти при положение , че преди беше една година в другата кола на собственика на астрата и пак го возехме в багажника на спортно окачване. Надявам се да издържи още дълго време.Следва да добавим един ФМ/ТВ тунер и направо можем да изхвърлим мр3 плейъра.Другата неделя ще пусна снимки от втора серия на същата интервенция само че в моята вектра.
Отговори

kaka снимка kaka 24 септември 2008 - 00:27

Завършеният (засега) проект :icon_wink2:
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Май не сме се сетили да снимаме диода на тавана, дето показва дали писито работи, или не :thu:
Отговори

Dead Fox снимка Dead Fox 24 септември 2008 - 04:42

Браво колега, ти ми намери занимавка до великден :icon_wink2: , нали съм си компютърджия, няма да е зле и един 3Г/ГПРС модем за всеки случай тогава ще избиеш рибата: връзка с нет на всякъде (вярно, че е дебело ама колкото за гъзарийката, ей така да го има :thu:). Би ли споделил само компа от къде и как го захранваш та да се хващам и аз на работа.

П.П. то по принцип се продават части за така наречените Car PC. Във фирмата която работя едно време предлагахме готови решения и колегите са ги сглобявали, аз постъпих по-късно и само бях виждал готовите машини. Преди 3 години се връзваше едно ПЦ на около 2000 лв. но от тогава до сега цените паднаха доста. Така че ако се намери някоя фирма да ги продава, автоматично се решава проблема с вибраций, сътресения ооо и да дупките по пътищата. Мога да разпитам в бачкането от къде са ги купували чарколяците и ако разбера нещо съществено ще споделя тук.
Отговори

[BuRn] снимка [BuRn] 24 септември 2008 - 09:42

Браво за ентусиазма! :icon_wink2:
Въпреки някои доста нестандартни идеи, сте сътворили напълно работеща машина, което е наистина похвално!!! Отново :thu: за желанието и дано да дадете пример за подражание и да докажете и на останалите желаещи да се компютъризират, че няма нищо невъзможно!
Отговори

Звезделин снимка Звезделин 10 октомври 2008 - 18:18

Само няколко въпроса към колегата..
1-во, защо ви е мишка и клавиатура , като дисплея е тъчскрийн?
и 2-ро откъде намерихте монитора, че ми трябва такъв тъчскрийн, а до колкото търсих в България няма фирма която да внася тези "Liliput" мониторчета..
Отговори

Komon(F1^Fen) снимка Komon(F1^Fen) 10 октомври 2008 - 18:54

 Звезделин, на Oct 10 2008, 07:18 PM, каза:

Само няколко въпроса към колегата..
1-во, защо ви е мишка и клавиатура , като дисплея е тъчскрийн?
и 2-ро откъде намерихте монитора, че ми трябва такъв тъчскрийн, а до колкото търсих в България няма фирма която да внася тези "Liliput" мониторчета..

Ако е с Windows не може , но ако е с linux става .
п.п А аз да питам на колко метра хваща нет .. защото само така не ми се вярва да има добър интернет .. има WIFi с 400М обхват по 80$ из нета може би ще е по добре за кола.Иначе Супер е станало. :unsure:
Мнението беше редактирано от Komon(F1^Fen): 10 октомври 2008 - 18:57
Отговори

The_Hobbit снимка The_Hobbit 10 октомври 2008 - 21:03

 Звезделин, на Oct 10 2008, 07:18 PM, каза:

Само няколко въпроса към колегата..
1-во, защо ви е мишка и клавиатура , като дисплея е тъчскрийн?
и 2-ро откъде намерихте монитора, че ми трябва такъв тъчскрийн, а до колкото търсих в България няма фирма която да внася тези "Liliput" мониторчета..



 Komon(F1^Fen), на Oct 10 2008, 07:54 PM, каза:

Ако е с Windows не може , но ако е с linux става .
п.п А аз да питам на колко метра хваща нет .. защото само така не ми се вярва да има добър интернет .. има WIFi с 400М обхват по 80$ из нета може би ще е по добре за кола.Иначе Супер е станало. :unsure:


Отговарям първо на колегата Звезделин.Клавиатурата и мишката са за тогава ,когато не ползваш навигацията или Медия Енджина и освен това няма как да пишеш в скайпа през монитора , щото става бавно :) .Също така имаме проблем с драйверите на тъчскрийна и не може да се калибрира нормално.Liliput не знам и не съм видял да се внася в България.Монитора е от Германия , попадна в нас по незнайни пътища божии :) Беше повреден , но за щастие имам приятел , който е господ на мониторите.За повече инфо : http://www.bigbruin....liput/index.php

И с линукс и с уинбозЪ стават нещата лесно и бързо.Нет на колко метра хваща не съм мерил с ролетката , но определено на повече от 300 м. с антената върху покрива.Иначе ако е вътре в колата антената хваща , но на не повече от 100 метра от рутера.
Мнението беше редактирано от The_Hobbit: 10 октомври 2008 - 21:14
Отговори

PeteRHR снимка PeteRHR 10 октомври 2008 - 21:18

Браво, още ентусиасти има. :unsure:

В България много трудно се продават части за CarPCта, защото няма пазар и търсенето е малко. А надценките ^^^^^^.
Мнението беше редактирано от PeteRHR: 10 октомври 2008 - 21:20
Отговори

Komon(F1^Fen) снимка Komon(F1^Fen) 11 октомври 2008 - 07:09

 The_Hobbit, на Oct 10 2008, 10:03 PM, каза:

Отговарям първо на колегата Звезделин.Клавиатурата и мишката са за тогава ,когато не ползваш навигацията или Медия Енджина и освен това няма как да пишеш в скайпа през монитора , щото става бавно :) .Също така имаме проблем с драйверите на тъчскрийна и не може да се калибрира нормално.Liliput не знам и не съм видял да се внася в България.Монитора е от Германия , попадна в нас по незнайни пътища божии :) Беше повреден , но за щастие имам приятел , който е господ на мониторите.За повече инфо : http://www.bigbruin....liput/index.php

И с линукс и с уинбозЪ стават нещата лесно и бързо.Нет на колко метра хваща не съм мерил с ролетката , но определено на повече от 300 м. с антената върху покрива.Иначе ако е вътре в колата антената хваща , но на не повече от 100 метра от рутера.

Не знаех ,че и с Windows може(научих нещо) :D . А за интернета горе долу 300м е добре :)
П.П Страшна е станала ''кутията''.
Отговори

Komon(F1^Fen) снимка Komon(F1^Fen) 09 март 2009 - 21:36

Мога да предложа това Hi Gain Wireless-300N USB Dish Adapter. Работи прекрасно Ето и линка .. :newsm05_41:
Отговори

Duke_BG снимка Duke_BG 18 март 2009 - 21:39

 Komon(F1^Fen), на 09 Mar 2009, 09:36 PM, каза:

Мога да предложа това Hi Gain Wireless-300N USB Dish Adapter. Работи прекрасно Ето и линка .. :icon_razz2:


да ама това е с насочена диаграма - ще ти тябва и моторче и софтуер да го управлява за да си намира Wi-Fi
Отговори

The_Hobbit снимка The_Hobbit 18 март 2009 - 22:30

Насочената антена не е удачен вариант , тъй като няма как да разберем на къде да я насочим като не знаем къде е рутера.Според мене най-добре си е антена с кръгова диаграма.
Мнението беше редактирано от The_Hobbit: 18 март 2009 - 22:30
Отговори

Komon(F1^Fen) снимка Komon(F1^Fen) 19 март 2009 - 10:30

 Duke_BG, на 18 Mar 2009, 09:39 PM, каза:

да ама това е с насочена диаграма - ще ти тябва и моторче и софтуер да го управлява за да си намира Wi-Fi

Ясно имам подобна по старата насочена е пак но дори и да не го насочвам пак намира и сигнала е по-добър отколкото само с wi-fi карта
Мнението беше редактирано от Komon(F1^Fen): 19 март 2009 - 10:31
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg