Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

чип за 20не

sv_ilievvv снимка sv_ilievvv 13 май 2010 - 20:30

Здравеите колеги.
Искам да попитам дали някои е купувал чип за ц20не от колегата (bojeto).
И какъв е ефекта от него.
Притеснявам се да си взема защото преди няколко дни правих някои промени по моя двигател ( премахване на ламда сондата , вал от 18е, дюзи от х20хев и пилих малко главата).
Та мисалта ми е да не се получи обратен ефект със този чип защото тои е правен за стандартния двигател без никакви промени по него.


Благодаря предварително за отговорите. :icon_wink2:
Отговори

gujo78 снимка gujo78 13 май 2010 - 20:35

 sv_ilievvv, на 13 May 2010, 21:30, каза:

Притеснявам се защото

Притесненията са ти основателни колега :icon_wink2: всеки един чип е последствие от извършени промени.
Всеки чип се прави индивидуално според промните, сетъпа и т.н. :icon_wink2:
А не да си сложиме чеП и хоп...двайсет коня .....
Отговори

sv_ilievvv снимка sv_ilievvv 13 май 2010 - 20:42

2,0i (115 к.с.) +17 к.с. +20 Nm

Серийно производство
Мощност 85 KW (115 к.с. при 5200 1/мин.)
Въртящ момент 170 Nm при 2600 1/мин.
Тунинг
Мощност 97 KW (132 к.с. при 5200 1/мин.)
Въртящ момент 190 Nm при 190 1/мин.


Значи това е което ми предложи колегата в което малко се самнявам.
А и това че съм правил промени по колата ме притеснява.
За това пускам темата да се изкажат по компетентните от вас.
:icon_wink2: :icon_wink2: :mhihi:
Мнението беше редактирано от sv_ilievvv: 13 май 2010 - 21:26
Отговори

sv_ilievvv снимка sv_ilievvv 13 май 2010 - 21:16

Хаиде каде са специалистите .
Преди да тръгна да разглобявам двигателя пусках запитвания и всички писаха не се занимаваи слагаи(хе).
Сега отново пускам тема за чип и никои нищо не казва.

Маи по добре е да са изтрият темите ми и повече дане питам за нищо.
Отговори

gujo78 снимка gujo78 13 май 2010 - 21:18

Пич не се нерви :icon_wink2: просто отивш при специалистите който правят чипове, казваш какво си правил и ти правят чип според модовете.Кратко, просто, ясно :icon_wink2:
Отговори

psycho87 снимка psycho87 13 май 2010 - 21:22

Колега изчакай няколко дни, докато се види темата от всички. Отговори ще имаш. Колкото до тоя чип... аз не съм от "разбиращите", ама не го вземай :) Първо това ми се струва мноого странно да вдика 20 коня ей така от нищото. За да заработи както трябва колата ти, трябва да отидеш да ти я замерят, и да ти направят чип специално за твоя мотор. Иначе предполагам сещаш се... купуваш чип за мотор който е с вал на едни градуси, твоя е с вал на други градуси и различни дюзи... в крайна сметка сам се досещай какво става с вървежа :) От чип ефект ще имаш, и то осезаем, но ако се направи специално за твоя сет.
Отговори

sv_ilievvv снимка sv_ilievvv 13 май 2010 - 21:22

При кои специалисти да отида .
То в нащо тъпото село са толкова много че чак преливат.
А и питах конкретно дали този чип които ми го предлага колегата ще даде ефект или само ще се набутам с едни пари.
ДАли някои е вземал от него.
Отговори

sv_ilievvv снимка sv_ilievvv 13 май 2010 - 21:32

 psycho87, на 13 May 2010, 22:22, каза:

Колега изчакай няколко дни, докато се види темата от всички. Отговори ще имаш. Колкото до тоя чип... аз не съм от "разбиращите", ама не го вземай :) Първо това ми се струва мноого странно да вдика 20 коня ей така от нищото. За да заработи както трябва колата ти, трябва да отидеш да ти я замерят, и да ти направят чип специално за твоя мотор. Иначе предполагам сещаш се... купуваш чип за мотор който е с вал на едни градуси, твоя е с вал на други градуси и различни дюзи... в крайна сметка сам се досещай какво става с вървежа :) От чип ефект ще имаш, и то осезаем, но ако се направи специално за твоя сет.


Точно от такъв отговор имах нужда.
Насочете ме към някои от форума които може да ми помогне за чипа.
Отговори

gujo78 снимка gujo78 13 май 2010 - 21:34

 sv_ilievvv, на 13 May 2010, 22:32, каза:

.
Насочете ме към някои от форума които може да ми помогне за чипа.

Колегите от Варна най добре ще те насочат :icon_wink2:
Отговори

aig82 снимка aig82 13 май 2010 - 22:29

Здравей колега . Това което искам да ти кажа по твоя въпрос е следното . Моята кола е Calibra с мотор c20NE сетъпа ми е следния : глава от 18Е + смукатели от 18Е + вал от 18Е с буква „B” + дюзи от 18Е ( за сега ) приготвил сум и изпускатели от ХЕ 4-2-1 но още не са монтирани поради липса на време :) . Чипа ми е правен спецялно за този сетъп от колега от форума GSM_BOSS Стоян , колегата е от Варна и е срашен пич доста може да каже за NE само желание да има :) Чипа беше направен по инфо извлечено от оригиналния чип на колата след това променен от колегата както трябва и записан на нов чип който ми беше изпратен по куриер , монтиран от мен на компютъра и ЕФЕКТ ИМА !!! Не мога да кажа колко е но е доста не съм замервал колата на дино но осезаемо има доста повечко сила с всичко до тук променено. Харесва ми мотора ХЕ изглежда хубаво и върви доста нали но едно понаправено NE няма да му се даде :) ( на моето му трябва още малко :) )

Това е от мен колега , не слагай чип правен за не пипано c20ne на преправяно NE , не че няма да запали :) ам няма да е толкова ефектно както чип правен са съответния сетъп :)
Отговори

sv_ilievvv снимка sv_ilievvv 13 май 2010 - 23:31

[quote name='aig82' date='13 May 2010, 23:29' post='789155']
Здравей колега . Това което искам да ти кажа по твоя въпрос е следното . Моята кола е Calibra с мотор c20NE сетъпа ми е следния : глава от 18Е + смукатели от 18Е + вал от 18Е с буква „B” + дюзи от 18Е ( за сега ) приготвил сум и изпускатели от ХЕ 4-2-1 но още не са монтирани поради липса на време :) . Чипа ми е правен спецялно за този сетъп от колега от форума GSM_BOSS Стоян , колегата е от Варна и е срашен пич доста може да каже за NE само желание да има :) Чипа беше направен по инфо извлечено от оригиналния чип на колата след това променен от колегата както трябва и записан на нов чип който ми беше изпратен по куриер , монтиран от мен на компютъра и ЕФЕКТ ИМА !!! Не мога да кажа колко е но е доста не съм замервал колата на дино но осезаемо има доста повечко сила с всичко до тук променено. Харесва ми мотора ХЕ изглежда хубаво и върви доста нали но едно понаправено NE няма да му се даде :) ( на моето му трябва още малко :) )

Това е от мен колега , не слагай чип правен за не пипано c20ne на преправяно NE , не че няма да запали :) ам няма да е толкова ефектно както чип правен са съответния сетъп :)
[/quote

Тази вечер разговарях със колегата GSM_BOSS
Отговори

aig82 снимка aig82 13 май 2010 - 23:39

Надявам се да ти помогне той е човека или по точно един от хората най знаещи има много който разбират ам си трайкат GSM_BOSS поне е пич :)
Отговори

niggaz_nature снимка niggaz_nature 14 май 2010 - 07:54

Аз да ти кажа вдигане на мощноста само с чип на този мотор е доста трудно . Малко не ми се вярва 17к.с да може да се вдигнат само с настройка. 8-9 при атмосферен мотор какъвто е този е по-вероятно. Всичкия вървеж на този мотор идва от доработките чипа само допринася за правилната работа на мотора.
Отговори

sv_ilievvv снимка sv_ilievvv 14 май 2010 - 13:38

АМИ АЗ ДОРАБОТКИ СЪМ ПРАВИЛ ТОчНО ЗА ТОВА ТЪРСЯ чИП :icon_wink2: :icon_wink2: :mhihi:
Отговори

sv_ilievvv снимка sv_ilievvv 14 май 2010 - 20:19

Снощи писах с колегата gsm boss и останах с доста добри впечатления.
Мисля че тои е човека които ще ми помогне.
Отговори

aig82 снимка aig82 19 май 2010 - 21:19

:) вервай ми колега той е човека :)
Отговори

sv_ilievvv снимка sv_ilievvv 19 май 2010 - 21:38

Благодаря за отговорите на колегите( aig82, SVE_SAVOV и разбира се yasmania)
Ами достигнах до заключението че чипа ще е от колегата GSM BOSS.
В наи скоро време мисля че ще мога да се здобия с това чудо на електрониката :biggrin:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg