Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Може ли X20XEV да стане C20XE?

reingar-x снимка reingar-x 08 август 2010 - 14:43

Пускам темата за мой приятел който си купи вектра 2,0 екотек 95г.Въпроса ми е следния какво трябва да се смени за да стане от X20XEV на C20XE?Правена ли е тази процедура има ли разлика в буталата и коляновия вал ?
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 08 август 2010 - 16:01

Ами щом аз екотека го направих 8 клапанов значи може! :devil-smiley-019:
Та сега по въпроса,коляновия вал и блока може да си ги ползва,ще му трябват следните нещица от XE:
1-глава пълен комплект
2-водна помпа
3-комп с инсталация
4-зъбно колело на коляновия вал
5-пластмасите отпред на двигателя
Буталата предполагам може да си ги остави но може и да греша нека някой по запознат да каже.
Според мен начините са 2 намира си XE и си смяня двигателя но му се вдига данъка ако го регистрира с него де,или пак си намира XE но си ползва неговия блок и изсипва карантииите от XEто в него! Ако си купува необходимите части насипно(поотделно) мисля,че ще му излезе по скъпо! :hahaha:

XE
Мнението беше редактирано от ОМЕГА: 08 август 2010 - 16:54
Отговори

Globe снимка Globe 09 август 2010 - 21:03

добави в списъка 2-та колектора..,както и още сумати неща.. Общо взето по-добре да си кара и да не си блъска главата в стената с нещо което ще му излезе нереално скъпо.. Най-добре с тези пари да си освежи ХЕВ-чето :) ако ХЕВ-а е в час си върви доста прилично и приятно ;)
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 09 август 2010 - 21:13

Под глава пълен комплект имах предвид и колекторите! :naughtynono:
Аз лично ако имам избор никога не бих си карал колата с екотек,доста проблеми създава пустата му електроника,точно затова си намалих клапаните с 8! :sad-smiley-046:
За скъпото вече казах,че най добрия вариани е цяло XE с електрониката и поне 2 дена свободно време! :mhihi:
Отговори

reingar-x снимка reingar-x 11 август 2010 - 08:24

Ние си мислех ме,че всичко без главата и компа е еднакво.Момчето искаше да прави тия промени главно заради разхода на гориво и евентуало да се предпази от бъдещи проблеми които прави екотека по принцип колата по 10-12 на 100км не пада има и газов инжекцион но там цифрата е повече водих ме я на майстор и той каза,че екотека си гори много.Разхода който съм написал е при нормално каране в същия момент наш познат кара вектра C20XE която му дава разход 7-8-10 литра на 100км като я ръчка повече от на моя познат.Колега твоята като е 8-клапанова какъв разход ти дава?
Отговори

ctoyan снимка ctoyan 11 август 2010 - 10:52

Колега това не ти е до мотора това ти е до газаджията .. Прото рачичките са му бътнати на едно мръсно място и го марзи даси ги извади зада му оправи колата на това момче .. Или неможе или не му се занивама ... На мен вектрата 10-11 градско газ като ти казвам че не е от най спокойното каране което е виждала, а вечер ми е падала даже и до 9.. Извън града със 120 ми дава около 6,5 -7 с клима, а най добре ми гори на мен със 140 на дълго като и одаря темпомата влиза си с 3000 оборота с клима и ми дава разход около 7-7.5 зависи от пътя, а като се има напредвид че не съм дал 2000 за инжекцион а 900 за български на STARGAS .. Да ти кажа и един приятел скоро навих на омега б си сложи пак със същия мотор 136 коня екотек и пак същата газ ... И разликата е 1-1,5 л газ повече .. Ходете при казаджията не се чъдете какво да правите мотора ... Такъв екотек взехме преди 2 години и беше на 200 000 км сега е на 310 000 не се спира от каране обаче си върви колкото преди .. Почнах да се обеждавам защо ревът от екотеците специално за 2000 кобика покрах магазина ни за авточасти .. Като идват да търсят нещо за него само го мелят кав бил що бил, колко я купи тази вектра ми примерно 3000 лв. Гледаш я тя се чуди каде да се разпадне, пак двигателя оле мале, но иначе екотека проблем .. Няма да се обеснявам повече да не стане спам ... Отидете при газаджията !!
Отговори

mantzel снимка mantzel 11 август 2010 - 11:36

Колега,не съм много съгласен с теб-моята ми дава също доста висок разход(нямам газ). Взех я в добро състояние,маслото не го пипа т.е. не се е здухала още .Hе съм я купувал и евтино на времето,но фактите са си факти-гори и то доооста.А относно ХЕ-то-не,не си заслужава финансите,които ще се хвърлят,за труда да не говорим.
Отговори

vektra1 снимка vektra1 11 август 2010 - 15:32

Незнам защо колеги купуват даден автомобил и в последствие решават че трябва да е със XE-мотор.Ако се вземе само купе със идеята да му се сложи XE-мотор е управдано според мен.Но кола във добро състояние да се влагат хиляди левове само и само да е със такъв мотор не е логично.Във случея за разлика от 14к.с трябва да се вложат големи пари ,със които може да се пипне малко XEV-а и ефекта да е може би и по добър.Че 20XE е доказан и прекрасен мотор ,вярвам че няма кой да го успори.Но всеки двигател има малко или много потенцял за тунинг,въпроса е като се купува автомобил да се знае неговата цел. :sad-smiley-046:
Отговори

Оги снимка Оги 11 август 2010 - 18:16

Няма смисъл :sad-smiley-046:
Мнението беше редактирано от Оги: 11 август 2010 - 18:17
Отговори

reingar-x снимка reingar-x 11 август 2010 - 18:41

Вектрата не я е купувал а му е заложена за 1000лв и вече е негова според мен си заслужава по простата причина,че купето е здраво и не е мръднало ама пък и 1000лв за мотор е много.На газ въпреки,че е със газов инжекцион си гори 12-15литра без натискане на бензин почти същото 10-12 върви си колата не се чуди като и подадеш газ.
Отговори

Globe снимка Globe 11 август 2010 - 20:06

искаш да налееш сумати пари за да ти харчи колата с 2 литра по-малко на 100 при положение ,че си и на ГАЗ? .....
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 11 август 2010 - 20:24

 reingar-x, на 11 Aug 2010, 9:24, каза:

Ние си мислех ме,че всичко без главата и компа е еднакво.Момчето искаше да прави тия промени главно заради разхода на гориво и евентуало да се предпази от бъдещи проблеми които прави екотека по принцип колата по 10-12 на 100км не пада има и газов инжекцион но там цифрата е повече водих ме я на майстор и той каза,че екотека си гори много.Разхода който съм написал е при нормално каране в същия момент наш познат кара вектра C20XE която му дава разход 7-8-10 литра на 100км като я ръчка повече от на моя познат.Колега твоята като е 8-клапанова какъв разход ти дава?


Харчи колкото и налея,нищо не връща пущината,но ако спра да я карам мисля,че "Бритиш петролиум" ще фалира! :naughtynono:

P.S. някой да знае къде продават по-леки обувки или по твърди пружини за дроселови клапи! :sad-smiley-046:
Мнението беше редактирано от ОМЕГА: 11 август 2010 - 21:59
Отговори

sv_ilievvv снимка sv_ilievvv 11 август 2010 - 21:08

Колега вземи караи бос може да свали разхода.
Отговори

ОМЕГА снимка ОМЕГА 11 август 2010 - 21:10

Няаа ми остане грайфер на ходилата ве! :sad-smiley-046:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg