Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Скърцане от волана!

slav40 снимка slav40 01 юли 2012 - 16:57

Астра Г '99г дизел. Като е студена сутрин няма проблем с въртенето на волана и като мина 15-20 км се получава едно много дразнещо скърцане, но иначе се върти леко ,няма усилие! Чувам го някъде откъм страната на полуоската(предна лява). като въртя бавно волана през цялото въртене скърца,ако го въртя по-бързо само първоначално скръцне за част от секундата и до края на въртенето няма скърцащ звук.Какъв е проблема и какво ме очаква като разход ако може така да се диагностицира !?!?!?!? Благодаря ви!
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 01 юли 2012 - 17:00

Отваряш капака и слушаш :) Тампони макферсон?
Отговори

slav40 снимка slav40 01 юли 2012 - 17:08

Аз слушам ама не разбирам от кое скърца.И отгоре нищо не се вижда. От долу имам кора .... общо взето съм доста бос на тема ремонт и части на автомобил! Освен да взема с едно ВД да пръсна шарнирите(тях поне ги познавам :D ) да видя дали от тях скърца.
Отговори

galata снимка galata 01 юли 2012 - 17:32

При мен скоро се получи по същия начин такова скърцане. След няколко часа изпилени нерви да я докарам до града стигнахме до извода, че шарнира си е изпуснал смазката и той скърца така. След като го пръснахме малко с 1 спринцовка през маншона, се оправи и на следващия ден беше сменен :newsm05_41: Странното беше, че няма видими причини да си е изхвърлил всичката смазка...
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 01 юли 2012 - 18:04

Преди време имах подоен проблем, колата ми скърцаше при навиване на волана, потропваше и направо се бях отчаял от положението, не знаех какво може да е и колко ли пари ще се изръся.. Отидох на майстор с нагласата, да ми сменят половината части по предницата, а аз да обеднея като църковна мишка след това. Не щеш ли, всичко се реши след смяната на.. биалетките! При това само лявата ми препоръчаха да сменим, но аз сложих направо 2-нови и те така! :icon_razz2:
Отговори

slav40 снимка slav40 01 юли 2012 - 18:25

И 2-те биалетки са ми разбити! Много се клатушкат! Ще сменям :) така или иначе!
п.п. биалетките бяха воновника.
Мнението беше редактирано от slav40: 15 юли 2012 - 08:04
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg