Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra B

Upgrade на филтъра за купе вектра Б

vader11 снимка vader11 09 март 2006 - 14:51

Колеги, тъй като живеем в мръсни градове и дишаме интерсни неща имам една идея, поне докато сме в колата да дишаме що-годе приличен въздух, за целта ни трябва хубав филтър за купе /прим. на БОШ - 16,90 лв./ и карбонов филтър за ширм на НИТЕК примерно струва около 7 лв.
Публикувано изображение
Отрязваме едно парче от карбоновия филтър и го поставяме най-отдолу, а после слагаме и оригиналния,
Публикувано изображение
Публикувано изображение
може и обратно но според мен е по- добре първият вариант
Публикувано изображение
а ето какво дишаме /филтъра е сложен преди 3-4 месеца/
Публикувано изображение
Надявам се са Ви е полезно, според мен е изпълнимо за всякакъв вид ОПЕЛ.
Отговори

Vassil снимка Vassil 09 март 2006 - 14:53

Много интересно да. А ще споделиш ли като се намокри кво става.
Иначе идеята не е толкова лоша. Ефект някъф........наблюдения :unsure:
Отговори

Жоро снимка Жоро 09 март 2006 - 15:06

А и аз да питам въздух минава ли? Щото ако не ще падне яко потене..
Отговори

Juvigy снимка Juvigy 09 март 2006 - 15:18

Този другия филтър карбоновия с каква цел се слага?
Ориг. както е при мен на астрата е само този на бош .
Отговори

vader11 снимка vader11 09 март 2006 - 15:20

За намокрянето не знам, ефекта ще е като ако е само оригиналния филтър, а за пропускливостта на въздуха не виждам някакъв проблем защото карбоновият филтър е доста рехав.
Отговори

Vassil снимка Vassil 09 март 2006 - 15:23

Демек никъф ефект :flag:
И оригиналния филтър си пропуска чист въздух достатъчно. А тва ше се мокри по лесно и със сигурност сушенето ще е по трудно. Не съм запознат с тоя матриял ама така като го гледам...........Чакаме да споделиш впечатления :unsure:
Отговори

Дамян снимка Дамян 09 март 2006 - 15:31

Абе аз ко ше дишам е ?
Кът съм алергичен към карбон
Отговори

Moonlord снимка Moonlord 09 март 2006 - 15:47

kok12, на Mar 9 2006, 03:31 PM, каза:

Абе аз ко ше дишам е ?
Кът съм алергичен към карбон
 

Един противогаз и всичко е на 6 :unsure: :flag:
Отговори

vader11 снимка vader11 09 март 2006 - 16:07

Когато си купих колата, филтъра за купе беше с покритие от активен въглен /карбоново/ на БОШ, в БГ струва около 60 лв. А щом го слагат европейците значи има защо както и в цигарите има такъв, а аз просто споделям една идея с вас за много по-евтин вариант.
Отговори

Иво снимка Иво 09 март 2006 - 16:31

Не е ли по-добре да си сменяваш по-често филтъра, отколкото да слагаш допълнителни филтриращи елементи?
Отговори

Pawel_p снимка Pawel_p 10 март 2006 - 10:17

Moonlord, на Mar 9 2006, 03:47 PM, каза:

kok12, на Mar 9 2006, 03:31 PM, каза:

Абе аз ко ше дишам е ?
Кът съм алергичен към карбон
 

Един противогаз и всичко е на 6 :unsure: :flag:
 

Абе хахо , на противогаза от какво му е направен филтъра бе .. нали пак от същата материя като за ширм + някои добавки :beer:
Отговори

tarambuka3500 снимка tarambuka3500 10 март 2006 - 15:02

колеги бихте ли пояснили какъв е смисъла на този допълн. филтър - какво премахва в повече?
че нещо не ми е много ясно.
какво е това 'ширм' ... :unsure:
Отговори

Оги снимка Оги 10 март 2006 - 15:11

tarambuka3500, на Mar 10 2006, 03:02 PM, каза:

колеги бихте ли пояснили какъв е смисъла на този допълн. филтър - какво премахва в повече?
че нещо не ми е много ясно.
какво е това 'ширм' ... :unsure:
 


Ми най-много да запуши входа на въздуха повече от нужното. Пък ширм е онуй дет стои над готварската ти печка и смуче миризмите :flag:
Отговори

Speedball снимка Speedball 10 март 2006 - 16:46

Тва е хубаво че не се пълни купето с прах толкова
а и ако не отваряш често прозорци ще си запазиш по дълго чисто.
Отговори

vader11 снимка vader11 11 март 2006 - 09:40

Колеги първите впечатления са, че в купето наистина не се усещат никакви миризми от изгорели газове и т.н. Просто е доста необичайно но факт. Според мен си е добра идея поставянето на допълнителния филтър, особено за алергични хора към прах и полени като мен например.
Отговори

emil vr. снимка emil vr. 14 март 2006 - 16:41

колеги, в сравнение с пред. ми кола алфа, астрата като карам не вкарва въздух без вентилатор . на степен 1 вече е добре и духа . Решетката под чистачките ми се види че по скоро смуче отколкото да нагнетява . Някои правил ли е опит в тази насока ,не че е проблем ,но може да е по добре . огледах днес по улицата повечето марки коли, След 90 год ,всички модели гледам обръщат решетката така че при движение не се натиква въздух в отопл. система ,а даже смуче и вероятно за тва ми се потят стъклата. пътя на въздуха след влизането описва едно заобикаляне ,докато иде във филтъра. Добре че капака в ъгъла към колонката има такъв луфт ,че бъркам с ръка ,дали и на ваште е така ? Сттрува ми се че тая пластмаса пред пр. стъкло е дебела 1 мм. Маи кофите в магазина всичко за 1 лев са по дебели . :dance: Не се разочаровам все пак от Астрата щото ,маи другите са по скапани :icon_eek2: а и моита си е стара на 9 год.
Отговори

emil vr. снимка emil vr. 18 март 2006 - 11:08

Някакво преустроиство ,на начина на улавяне на въздуха в отопл. с/ма ,дали не може да се измисли така че при движение да си духа без вентилатор? вероятно и затова ми се поти стъклото.филтъра си ми е сух. Едни капачки каквито слагаха на решетчиците на ладите ,ще свършат работа ,но е грозно . Някои да има идеи ?
Отговори

astra18nz снимка astra18nz 18 март 2006 - 16:32

Карбоновия филтар на снимките с вектрата ширм ли как се казва от каде да си го набавя този филтар ... простете невежеството но не знам а искам.
Отговори

vader11 снимка vader11 20 март 2006 - 18:25

astra18nz, на Mar 18 2006, 04:32 PM, каза:

Карбоновия филтар на снимките с вектрата ширм ли как се казва от каде да си го набавя този филтар ... простете невежеството но не знам а искам.
 

НИТЕК или ТОНИ продават ги в по-големите вериги магазини както и в техномаркет и технополис и т.н.
Отговори

FURY снимка FURY 21 април 2006 - 20:10

Да бе, защо се мокри тоя филтър, откъде влиза вода там. Един ден след като я измих на автомивката и не мога да гледам през стъклата от кондензат. Отварям филтъра а той подгизнал от вода, а не би трябвало.
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg