Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Силов Тунинг

Манта 20SE ТУРБО

fanatic снимка fanatic 27 февруари 2018 - 22:55

Колата вече е с различен двигател и доколкото знам електроника, нека собственика да обясни ако има желание.
Отговори

krisso снимка krisso 28 февруари 2018 - 09:35

Този двигател го карах със стоковия мотроник, но без дебитомер и стъпков мотор. Дебитомера беше премахнат, а стъпковия мотор буксата му беше откачена. Също така бях си изкарал и еднин потенциометър вместо температурен датчик, за да мога да си коригирам аванса на запалване. Когато е с аванс за студен мотор, вървеше доста по-добре.
Отговори

miro_9703 снимка miro_9703 28 февруари 2018 - 18:14

Добре, но дебитомера и стъпковия мотор само с откачена на буксите ли ги махна или и софтуерна намеса ? След като сложи турбо, не прави ли ремап ? :) Съжалявам ,че задавам толкова въпроси, но и аз май ще правя нещо подобно и затова питам ... ако не е проблем де :) Ако пък е проблем и не искаш да казваш, ще счупя 2-3 мотора и може би ще се получи :Д
Отговори

krisso снимка krisso 21 май 2018 - 23:06

Стъпковият мотор само буксата се откача, а дебитомера се маха изцяло. Без ремапи и такива работи, газовата плочка и газта докрай и това е.
Отговори

krisso снимка krisso 12 март 2019 - 21:18

Малко ъпдейт за тези които не следят социалните мрежи като фейсбук.
До преди година и половина бях с C20NE. Направих си нов колектор, предварително начертах на 3D извадих си шаблони и така се роди това

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

След това сложих турбо GT28, което се оказа доста голямо за идеята ми да се кара с обикновенна газ.

Публикувано изображение

Реших да сложа доста по-малка турбина за да може да надува изобщо нещо, защото с GT28цата надуваше прекалено късно и малко след това свършваше горивото. Бях направил една схема с бутон на 100% отворен дросел да пуска и бензин заедно с газта и тогава вървеше доста приятно, но се случи случка с едно от буталата... та ето както му се случи
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

И междувременно смених GT28цата /буталото също, нямаше други щети/ с Gt22 мисля, че беше. Доста мъничка, но тръгваше супер рано и до към 5к оборота вървете, след това затапваше.
Ето я и нея
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

През цялото това време, колата си се караше само на газ. Работеше и на бензин де, но само ако се наложи в случай, че свърши газва ненадейно :D Караше се със стоковият мотроник на C20NE.
Бях с чисто нов съединител ЛУК 215мм на вече около 3-4к км и започна да боксува доста стабилно, особено на 4та и 5та скорост.
Знаех, че ми трябва друг съединител, по-силен... Но в същото време исках и повече сила да има колата, някак си не ми беше достатъчно и така в следващият момент се появи това чудо
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Вдигнахме малко левъл, 18 S мотор, направен от Васко познат още като Зайо Тунинг! Моторът го познават някой от колегите, още докато беше в сивата Манта на Любо. Взех го с турбо GT30, електроника Мега 1, 228мм съединител, с 4 бобини, инжектори 780цц, къстъм колектори, външен уейстгейт и още доста работи.
Покарах го известно време, но не ми хареса турбината, че е много голяма. Вървеше доста доволно колата, наистина доволно, но на прекалено високи обороти.
Настроена беше на 1,9 налягане... но идваше чак към 6к оборота.
За това се посъветвах с Васко /Зайо/ какво да сложа, че да стане жива в ниските и така всех Т3Т4 турбо, а ето го и него
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Колата започна да върви така както искам, има сила от към 3500 оборота с пълен бууст 1.3 налягане за момента /по последни данни и малко гадаене на това налягане е около 340-350 коня/ , защото пак имаме проблем със съединителя, който съвсем скоро ще бъде решен и ще се движим отново на 2 бара.
Междувременно се наложи да направя преходен горивен съд, да се застраховаме от засмукване на въздух по време на бууст. Това ще рече, че използвам стандартна бензинова помпа 100 литра в час, която засмуква гориво от резервоара и пълни въпростния преходен бензинов съд който е около 3 литра, от там вече смуче помпа с доста по висок дебит /Bosch 910/ която изпраща горивото към двигателя. За жалост не съм го снимал, но не е нещо грандиозно, както повечето неща :D

Докато се радвах на Мега 1цата и при положение, че бях предупреден да не слагам прекъвач особено на fuel&spark cut, аз го направих и резултата беше на лице след известно време гърмежи и огньове през ауспухa
Публикувано изображение

Две кобилици бяха дали фира, но поне ги има в изобилие и бяха заменени веднага, и прекъсвача беше променен на fuel cut само и до момента е така с надеждата да няма повече пръснати железа.

Генерацията е на 76мм с едно средно гърне, но въпреки това не е толкова шумна колкото си мислех.

Нямаше как и спирачките малко да променим от пред поне на този етап... от фабричните 245мм обикновенни дискове, сложих 286мм вентилирани дискове и апарати от Омега Б 2.0 16v
Ето малко снимки и на спирачките
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Поръчани са и гуми за новите джанти които са 8 инча широки 17 цола, а гумите са 245/45 за задни, 215/45 за предни.

пс: надявам се да се отварят картинките и ако някой има да пита нещо нека пита. Отворен съм към нови неща и съвети, както да приемам така и да дам на някой в нужда!
Мнението беше редактирано от krisso: 17 март 2019 - 00:08
Отговори

Silencer снимка Silencer 14 март 2019 - 10:40

Интересна проект, поздравления, за спирачките да попитам по-голяма помпа сложи ли, заедно със серво?
Отговори

krisso снимка krisso 14 март 2019 - 16:50

Посъветваха ме да сложа от Калибра, но за сега спира доста прилично и с оригиналното. След някой друг месец когато сложа и дискове от зад, тогава задължително ще сменя и сервото.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg