Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Важни теми

Всичко за скоростните кутии на Опел

gorskiq снимка gorskiq 10 септември 2014 - 16:27

Колеги, скорости и съединител с притискател от Астра Ф с двг. Х17DTL,97г., ще паснат ли на Астра Г / 99г. със същия мотор? Предвартелно благодаря на отзовалите се !!!
Мнението беше редактирано от gorskiq: 10 септември 2014 - 18:14
Отговори

Александър Балтов снимка Александър Балтов 22 септември 2014 - 16:22

Един може би странен въпрос:Някой знае ли какво е теглото на скоростната кутия ползвана при Z16LET двигателя ?
Отговори

kompresor снимка kompresor 02 декември 2014 - 23:54

Здравейте, колеги. Моля ви помагайте. На моят Опел Астра с присаден С20ХЕ е сложена скоростна кутия с код F16WR и ми е много дълга защото предимно карам градско. Извънградско ми гори 6-7литра за 100км. Направих сравнение между кутии F20CR и F16CR и се колебая каква скоростна да си търся. Какво ще кажете за F20CR със дифа от Астра - 3.42 ? F18+CR също ме привлича като вариант но едва ли ще намеря такава. Искам да махна тази скоростна кутия час по скоро, защото имам усещането че и колата би набирала по - адекватно с по - къса скоростна кутия тип СR. Кажете сега F20CR (3.42/3.55) или F16CR ?
Мнението беше редактирано от kompresor: 03 декември 2014 - 00:05
Отговори

Alex_GSi16v снимка Alex_GSi16v 10 януари 2015 - 02:07

 Stranger, на 12 март 2009 - 20:27, каза:

F23/5 CR/WR/SRT
Само с хидравличен съединител и жилно превключване.Без жило за километража.Дизеловите и Y22SE кутиите не пасват на другите бензинови мотори заради различната камбана.
SRT е усилената версия, която се монтира на бензиновите турбо мотори.Различни предавателни числа и дифове.Тази кутия замества F18, F25 и F28, без да има 4х4 вариант.
Двигатели: Z20LET, Y22SE, X20XER, X20XEV, Y26SE, Дизели
Коли : Speedster, Vectra B, Vectra C, Astra G, Astra H, Corsa C, Tigra TwinTop, Meriva, Signum, Zafira A, Zafira B


Колега интересува ме следното:
В Corsa C/Combo C се слага F23WR кутия която е на двигател Z17DTH само. Въпросът ми е на тази кутия може ли да се сложи Z20LET / C20XE
пише че са с различни камбани, съответно ако не става с тази кутия нейния корпус и захващане еднакъв ли ще е с кутия от бензинов си мотор Z20LET - F23SRT ?
тоест при смяната да си взема кутия F23SRT за бензиновия си мотор но стойките към купето, лостовия механизъм полуоските да са еднакви?
Отговори

snizz снимка snizz 20 февруари 2015 - 17:31

Здравейте,някой знае ли каде се намира пробката за доливане на масло в скоростна кутия f 35.Колата е Опел Сигнум Y22DTR с ръчни къси скорости.Информацията която ми излиза с проверката на VIN,скоростите ми са Ф 35 а тук пише че се монтират само на Vectra B, Sintra, Zafira, Astra G? :unsure:
Мнението беше редактирано от snizz: 20 февруари 2015 - 17:31
Отговори

kompresor снимка kompresor 15 април 2015 - 21:10

Колеги, мога ли да сложа диференциал от F18+ който е с шпер на моята скоростна F16WR ?
Отговори

Гостromasektor_* 01 август 2015 - 14:33

Здравейте Колеги! Моля за помощ! имам сааб с опелски двигател X18XE 2005г. 1.8 бензин 122к.с.без турбо, като на вектра ц същият,но като карам на пета със 140 колата държи 4000 оборота и я чувам че й е много,разбрах че е конструкторска грешка и че ако сложа само петият зъб от дизел ще падне поне с 1000 оборота,ще може ли да ме светнете от кой модел дизел става.ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ,на всички лек и безавариен път!
Мнението беше редактирано от romasektor: 01 август 2015 - 14:39
Отговори

sathv снимка sathv 01 август 2015 - 22:00

И къде е конструкторската грешка? Щот много трудно да се пресметне необходимото предавателно число при условие, че се знаят динамичните характеристики на двигателите при различните обороти, както масата на автомобила и коефицента на въздушно съпротивление. Ти кво си мислиш, че с този двигател при 140 на 3000 оборота ще има някаква динамика? Или , че разхода ще падне? Нещо си в грешка. Ще се качи чувствително. Иначе този двигател може да се развърти до 6000 оборота. Тогава ще си с 280 супер. Пък що не смениш и диференциала с дизелов. Тогава със 140 ще си на 2000 оборота. Пък на 6000 ще си с 420.
Не че няма опити със смяна на предавателните числа на пета предавка, при което за сметка на динамиката се намалява малко разхода но говорим за намаляване на оборотите примерно от 4000 на 3800.
Отговори

К.К.Костадинов снимка К.К.Костадинов 16 октомври 2015 - 14:42

Колеги попаднах на това и евалата на всички вас . Ако може сега малко помощ , понеже съм доста технически неграмотен , да дадете мнение на Кадет Е 92 г. автоматик с 3 скорости , има ли автоматична скоростна кутия с повече скорости от друг модел на опел , която ще му пасне . Благодаря предварително . Забравих да кажа , че Кадета е 1.6 NZ .
Отговори

GLS снимка GLS 01 март 2016 - 21:38

Последните три страници са само въпроси и никой не отговаря(с едно две изключения). Егати темата! Имах и аз някои въпроси, но се отказах да питам...
Мнението беше редактирано от GLS: 01 март 2016 - 21:39
Отговори

Гостsheki_69_* 11 март 2016 - 12:04

zdr kolegi imam slednia vapros trudno lise smenqva skorosna kutia na opel vektra b motor X20DTH I KOLKO VREME OTNEMA MOLQVISE DAITE MI INFORMAVIA
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 11 март 2016 - 19:15

В домашни условия цял ден.
Отговори

Мартин Кръстев снимка Мартин Кръстев 28 септември 2016 - 13:50

Здравейте, имам въпрос и се надявам някой от по-запознатите да успее да съдейства с отговор. Възможна ли е замяна на скоростна кутия F35 с номер GU 13101871 от Signum с двигател Y22DTR с кутия F35 с номер UM 13104951 от Zafira A с двигател Y22DTR? Като имам предвид замяна, включвам и плътния маховик със съединител от Зафирата (Сигнума е с демпферен). За моховика е сигурно, че става, но за кутията не намерих информация.
Благодаря предварително!
Отговори

headoff снимка headoff 05 октомври 2016 - 16:44

И аз искам да разбера,кой е най-удачния начин да разкарам демпферен маховик от Astra G Bertone Z22SE и да сложа обикновен.
Отговори

Мартин Кръстев снимка Мартин Кръстев 09 ноември 2016 - 21:19

Колеги, никой ли не знае дали F35 може да се замени с някоя друга? Някъде четох за F40...
Отговори

danel снимка danel 06 февруари 2017 - 22:28

Колеги, имам кофти проблем за решаване. Фтулкие на жилата на скоростите от към кутията са "тръгнали" и се нуждая от Ремонтен к-т привод скорости астра j. Някакви идеи от къде,кат.номер цени,абе всичко като информация е полезно.Кутията е 5степенна и предполагам идентична и с астра н.
Отговори

k opel e снимка k opel e 06 февруари 2017 - 23:01

Лошото е колега, че на кутии с жила алтернативни части не се предлагат. Само от дилърите и то комплект целия механизъм с жилата и всичко към него. Цифрата е жестока. За F35WR е около 600-800 лева. За F23, даже е по-голяма цифрата. За старите кутии, лостовата система с пеперудата, като например F18WR ремонтния комплект е до 20 лева, алтернативен.
Само от морги, на пазарлък и късмет, и да е по-добро от тава, което имаш.
Отговори

danel снимка danel 07 февруари 2017 - 16:53

Няма ли някакъв чалъм за побългаряване. Това са две кръгли гумички във някакви рамена и отгоре се закопчават пластмасовите тапи.
Отговори

Igor снимка Igor 22 май 2017 - 17:48

Колеги, дали е тегаво да мина от F23 към автоматичния вариант?

 headoff, на 05 октомври 2016 - 16:44, каза:

И аз искам да разбера,кой е най-удачния начин да разкарам демпферен маховик от Astra G Bertone Z22SE и да сложа обикновен.

Същото нещо питах моя майстор и той каза, че грам не го препоръчва като вариант, но иначе може да се преправи, но не влязохме в подробности. Също бих ти препоръчал заедно с тая операция да си смениш и съединителя (комплект) щото така или иначе ще се разглоби всичко и ще е скъп труда.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 22 май 2017 - 18:46

 Igor, на 22 май 2017 - 17:48, каза:

Колеги, дали е тегаво да мина от F23 към автоматичния вариант?


Същото нещо питах моя майстор и той каза, че грам не го препоръчва като вариант, но иначе може да се преправи, но не влязохме в подробности. Също бих ти препоръчал заедно с тая операция да си смениш и съединителя (комплект) щото така или иначе ще се разглоби всичко и ще е скъп труда.


Той ако не смени съединителя след като смени демпфера ще му стане интересно :hahaha:


Ако искаш автомат ти трябва цяла кола за донор при това работещ. Цял куп неща се сменят и после се програмира. 2 бона не ти мърдат, а след като го сложиш може може да се окаже счупен и пак от началко.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 22 май 2017 - 18:48
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg