Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Лампа на маслото

lamby снимка lamby 15 юни 2006 - 18:39

Лампата за маслото взе да присветва!! Когато колата е на ход, или я форсирам всичко е нормално. Проблема с присветванията беше за около 15 мин и след това, никакви проблеми! Нивото на маслото е нормално, не хвърля масло през капачката. Възможно ли е някои датчик/ци да дава грешна информация и за това да мига лампата???
Отговори

Shmortz снимка Shmortz 15 юни 2006 - 20:28

Много е вероятно датчика за маслото да е за смяна.
Отговори

tarambuka3500 снимка tarambuka3500 15 юни 2006 - 21:27

Shmortz, на Jun 15 2006, 08:28 PM, каза:

Много е вероятно датчика за маслото да е за смяна.
 

да.. макар че може и маслото да ти е фира (кога си го сменял за последно ?)
Отговори

lamby снимка lamby 15 юни 2006 - 21:44

маслото е на 6000 и не е за смяна, почвам да си мисля дали не се е запушил масленият филтър и това да праи мизерии :flag:
Отговори

batko32 снимка batko32 19 юни 2006 - 19:11

lamby, на Jun 15 2006, 09:44 PM, каза:

маслото е на 6000 и не е за смяна, почвам да си мисля дали не се е запушил масленият филтър и това да праи мизерии :flag:
 

??? Че ти масления филтър не си ли го сменяш със всчка смяна на маслото ??????? :19a:
Отговори

lamby снимка lamby 21 юни 2006 - 00:18

Филтъра е сменен с маслото разбира се, но какво му пречи да се е запушил????????? :flag:
Отговори

batko32 снимка batko32 21 юни 2006 - 21:36

Ами......не ми се е случвало до сега. Е..........има изключение ама филтъра даде фира след 5-тата смана на маслото .Защото нали съм икономичен пенсионер....правих си експерименти.Ама тез опити дадоха резултат .Корса 1.2 на Белканто :19a: :flag:
Отговори

chains снимка chains 05 юли 2006 - 16:24

Абе хора какви са тия експерименти с колата, че един филтър е ~ 7лв., а запуши ли се ще стане страшно все пак това са двг с принудително мазане и те са мнооого чувствителни дебита на маслото - слаб дебит /налягане/ неизбежно ще доедат до сигурната смърт на разпределителни я вал, идравличните компенсатори ако има такива и т.н. Равносметка пестиш 7лв. даваш после стотици лв.
Отговори

cvetoslav снимка cvetoslav 11 юли 2006 - 16:10

Ако са ти много ниски оборотите и двигателя е поохлабил малко вече може на ниски да ти пресветва лампата. незнам да ли съм прав но имам една Лада нива и тя беше така преди ремонта като стане маслото за смяна на малки обороти пресветваше лампата на маслото.
Отговори

ndlsport снимка ndlsport 21 август 2006 - 22:18

Колеги искам да попитам не знам дали е кой знай какъв голиям проблем но сутрин като паля астрюгата c16se лампата на маслото изгасва след 3-4 секунди!Не знам дали е проблем и от къде може да е но вече много мнения чух в това число и че са ми заминали лагерите на коляновит вал!Иначе другите паления през деня лампата гасне мигновенно! :padlock:
Отговори

Гостpopeye_* 22 август 2006 - 12:12

ниско налягане = маслото е по-рядко от нормалното, няма съпротивление (износени детайли), маслената помпа е по-хлабава и не държи налягане в ниските обороти. = МАЛКО по-гъсто масло (15W40, 15W50) би трябвало да реши проблема.
Отговори

ndlsport снимка ndlsport 23 август 2006 - 12:10

Колеги никой ли няма идея за тази пуста лампа! :padlock:
Отговори

dj_simo_boy снимка dj_simo_boy 23 август 2006 - 12:29

ndlsport, на Aug 21 2006, 10:18 PM, каза:

Колеги искам да попитам не знам дали е кой знай какъв голиям проблем но сутрин като паля астрюгата c16se лампата на маслото изгасва след 3-4 секунди!Не знам дали е проблем и от къде може да е но вече много мнения чух в това число и че са ми заминали лагерите на коляновит вал!Иначе другите паления през деня лампата гасне мигновенно! :19a:
 


:padlock:
За основен ремонт си - просто 3-4 секунди е супер много време :61: Не са ли ти казвали (покрай многото мнения) че колата като седи цяла нощ и като я запалиш на сутринта трябва веднага да качи масло? Та нали това и е работата - де*а скапаната помпа - твоята явно нещо не е в ред - покрай лагерите на коляновият вал най-добре я смени и нея. А така и така ще сваляш коляновия вал смени и сегментите, шлаифай флавата, смени повгигачи, водачи клапани, гунички. Струва ми се, че и компютъра естествено е замесен - най добре с нов. Таблото ти дава отклонения - смени го и него - те така като станат на по 10 години и започват лампите да се ошашкват и си светят когато не трябва...
:61:
Успех
Отговори

gadjo_1978 снимка gadjo_1978 23 август 2006 - 12:33

dj_simo_boy, на Aug 23 2006, 12:29 PM, каза:

ndlsport, на Aug 21 2006, 10:18 PM, каза:

Колеги искам да попитам не знам дали е кой знай какъв голиям проблем но сутрин като паля астрюгата c16se лампата на маслото изгасва след 3-4 секунди!Не знам дали е проблем и от къде може да е но вече много мнения чух в това число и че са ми заминали лагерите на коляновит вал!Иначе другите паления през деня лампата гасне мигновенно! :19a:
 


:padlock:
За основен ремонт си - просто 3-4 секунди е супер много време :61: Не са ли ти казвали (покрай многото мнения) че колата като седи цяла нощ и като я запалиш на сутринта трябва веднага да качи масло? Та нали това и е работата - де*а скапаната помпа - твоята явно нещо не е в ред - покрай лагерите на коляновият вал най-добре я смени и нея. А така и така ще сваляш коляновия вал смени и сегментите, шлаифай флавата, смени повгигачи, водачи клапани, гунички. Струва ми се, че и компютъра естествено е замесен - най добре с нов. Таблото ти дава отклонения - смени го и него - те така като станат на по 10 години и започват лампите да се ошашкват и си светят когато не трябва...
:61:
Успех
 

е ти направо го разби! :)
Отговори

НеаМ РаВеН снимка НеаМ РаВеН 23 август 2006 - 12:41

Направо да му беше дал направление Горубляне за друга ;)
Отговори

ГостFishbed_* 23 август 2006 - 17:46

ndlsport, на Aug 23 2006, 12:10 PM, каза:

Колеги никой ли няма идея за тази пуста лампа! :padlock:
 

Карай си спокойно-нищо му няма на двигателя.Основен ремонт??????? :19a:
Отговори

ndlsport снимка ndlsport 24 август 2006 - 10:25

Е сега съм по спокоен като знам какво трябва да сменям! :padlock:
Отговори

Scorpion_BV снимка Scorpion_BV 24 август 2006 - 10:48

Датчика за налягането е ако почне да междука на ниски обороти! Аз последния път като бях за смяна на гарнитурата на картера и си зимам колата и гледам междука! И веднага обратно в сервиза, нов датчик и сега спи града и кучето на съседа! А и с новия датчик сутрин лампата гасне след 3-4 секунди. И аз се чудех в началото ама вече 100 000км. и няма ядове, значи си е сток така. На дизелов шестак и по бавно гасне. :)
Отговори

ndlsport снимка ndlsport 24 август 2006 - 11:19

Ами и аз много се учудих че на омега дизел 2.5 лампата гасне след 8-10 сек.,ама човекака си я кара така вече 80 000 км.и ми вика свиркай си карай и газ до ламарината да не се мъчи машината! :padlock:
Отговори

stokovic снимка stokovic 24 август 2006 - 11:41

Аз карам шестак :19a: и ми гасне за споменатите 3-4 сек. за 8-10 сек. досега само при смяна на маслото съм виждал да ми свети лампата. :padlock:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg