Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

Слабо парно на Астра

ГостIzi72_* 29 януари 2012 - 21:12

Здравейте ,преди да пусна тема за проблем със слабо парно ,изчетох всичко написано по проблема във форума ,но така и не намерих отговор.Колата е астра джи 1.4 16V година 2004, бензин,с климатик и с газова уредба.Та към проблема парното духа слабо от страната на шофьора е топло ,а от страната на пътника студено..Като е плюсова температурата навън духа много топло,а сега много слабо.Имам проблем с врътката топло-студено ,но я отворих на мах.Пробвах копчето за въздух вътре в купето и чувам как се задвижва мотора и клапата се затваря и после се отваря(не съм го видяла с очите си-по слух).Термостата е сменен скоро, пробвах и него ,затопля си маркуча след студен старт след 7-8 минути(в този студ ).Също така като сменям позицията стъкло или само горе се сменя силата на струята,което означава че работи евентуално.Правена е промивка с препарат на радиаторчето за парно(но може пак да се е запушило).Като пусна да духа само горе ,не на стъкло средната духалка духа топло,а май не трябва.
Преди да сменя термостата щото ми отиваше в синия сектор и пластмасовата тръба зад двигателя имах парно като за развален термостат на място духаше яко топло ,а при каране замръзваше.Сега термостата работи, колата си загрява и перката се включва нормално .
Та имам съмнения може ли да е объркано закачането на маркучите към тази тръба, или термостата е фалшив,или е запушено радиаторче или нещо друго.Моля за съвет евентуално какво може да е или идея какво още да проверя,защото ми омръзна вече да правя при разни майстори проба – грешка.Благодаря предварително на всички отзовали се.
Отговори

nasko_astra снимка nasko_astra 30 януари 2012 - 20:18

Здравей колега! При мен нещата са почти същите сменен термостат радяторчето е промито но парно има яко само като вкл. ботона за вътрешен въздух.Относно ваздуховодите при мен духа хладко а при пасажера топло и другия проблем е че като загрее на 90 градоса и топлото изчезва. Според мен цялата работа е от испарителя интересна тема и ще я следя поздрави и успех!!!
Отговори

BP0171AT снимка BP0171AT 05 февруари 2012 - 22:45

Здравейте,вече и аз изчетох всичко изписано и решение на проблема не намирам.Колата ми Астра 95 год,X16XEL двигател с газ.Имам слабо парно,смених термостата,смених малкото радиаторче в купето,газовата ми е сварзана след радиаторчето.....и парното си е все така слабо.След смяната на радиаторчето единствената разлика беше че започна малко по рано да духа хладко(още с синьото),но нищо повече.МОЛЯВИ ДАЙТЕ МАЛКО АКЪЛ
Отговори

Stranger снимка Stranger 06 февруари 2012 - 12:59

Термостата при опелите отваря на обикновено на 92 и затваря на 88 градуса, което значи че стрелката ви трябва да стои постоянно на 90 градуса.Ако не стои там, може да е дефектен датчик или уред.В такъв случай, отваряте капака и пипате маркучите. Ако е 90 градуса няма да може да си задържите ръката повече от няколко секунди върху маркуча. При изправен термостат би трябвало в тези студове да стига работна температура за около 7-8 минути.

Ако ви е изправен термостатът, проблемът трябва да се търси в радиаторчето.Вариантите са два - дори и почистено да е толкова запушено, че да няма достатъчен дебит.Това може да се установи на чешмата при свалено радиаторче.Връзвате чешмата и радиаторчето с маркуч, отваряте на макс и гледате какво излиза.Ако ви се стори малко, значи е ясна работата. Вторият вариант , от който лично аз съм страдал е да сте си купили ново гадно радиаторче...евтините обикновено не духат допло...нямам представа защо...може би материал...знам ли...но съм се убеждавал не веднъж, че е така...затова ако си сменяте радиаторчето, не пестете...едва ли ще ви се спука отново
Отговори

BP0171AT снимка BP0171AT 06 февруари 2012 - 14:33

 Stranger, на 06 февруари 2012 - 12:59, каза:

Термостата при опелите отваря на обикновено на 92 и затваря на 88 градуса, което значи че стрелката ви трябва да стои постоянно на 90 градуса.Ако не стои там, може да е дефектен датчик или уред.В такъв случай, отваряте капака и пипате маркучите. Ако е 90 градуса няма да може да си задържите ръката повече от няколко секунди върху маркуча. При изправен термостат би трябвало в тези студове да стига работна температура за около 7-8 минути.

Ако ви е изправен термостатът, проблемът трябва да се търси в радиаторчето.Вариантите са два - дори и почистено да е толкова запушено, че да няма достатъчен дебит.Това може да се установи на чешмата при свалено радиаторче.Връзвате чешмата и радиаторчето с маркуч, отваряте на макс и гледате какво излиза.Ако ви се стори малко, значи е ясна работата. Вторият вариант , от който лично аз съм страдал е да сте си купили ново гадно радиаторче...евтините обикновено не духат допло...нямам представа защо...може би материал...знам ли...но съм се убеждавал не веднъж, че е така...затова ако си сменяте радиаторчето, не пестете...едва ли ще ви се спука отново

Колега,стрелката на температурата ми стой точно на 90 градуса като пирон...но за 7-8минути в студовете както си писал...абсурд да стане.Трябват ми около 10-на минути и то в движение за да ги направи.Радиаторчето ми е чисто ново дал сам 98 лева за него,както и термостата също е нов.Но слабото парно си остава.
Отговори

filidor снимка filidor 06 февруари 2012 - 23:33

Колеги , имах го тоя проблем при Кадета. Причината се оказа , че смесва топъл и студен въздух и колкото и да е загрял двигателя , вътре духа леко топло.
Решението - при демонтаж на ел.мотора на парното за ремонт , видях , че клапата намираща се под него не затваря плътно.Жилото идваше късо и не достигаше ход да се затвори клапата. Изрязах на клин и залепих парче дунапрен. И се стоплих.
На различните модели Астра не зная къде са им клапите и как работят (дано да не научавам), но е твърде вероятно там да ви е проблема.
По принцип Опелите нямат кран , който да спира течността към радиаторчето на парното. Топло - студено се регулира с отваряне/затваряне на горепосочената клапа.
Успех!
Отговори

Stranger снимка Stranger 07 февруари 2012 - 00:42

Незнам какво да ти кажа...аз на голфа си смених радиаторчето с оригинално и вече има зверско парно...
Другият вариант е това което е написал колегата по-горе,...на голфовете е редовен проблем ( на астри не съм чувал да се случва, но защо не...), но обикновено се получава след някаква интервенция - монтаж демонтаж...Не е лошо да се прегледа тази клапа...лошото е че трябва да се разглоби всичко...
Отговори

stoiann снимка stoiann 06 септември 2012 - 17:59

 filidor, на 06 февруари 2012 - 23:33, каза:


По принцип Опелите нямат кран , който да спира течността към радиаторчето на парното. Топло - студено се регулира с отваряне/затваряне на горепосочената клапа.
Успех!



Напротив, Опелите имат кран, който да спира течността към радиаторчето. Погледни при двигателя и ще се убедиш! Аз го имам същият проблем с вектрата. Духа топло и следмалко започва да духа по-студено и по-студено, докато стигне до там, че все едно съм завъртял клапата на синия сектор.
Мнението беше редактирано от stoiann: 06 септември 2012 - 18:12
Отговори

kalin09 снимка kalin09 06 септември 2012 - 19:49

На опел кранове се изучиха да слагат след 96-а някъде.Моята е 94-та с клима без кран,на колега 97-а с клима с кран,смех голем.Един и същ мотор.
Отговори

PepinoDi снимка PepinoDi 08 декември 2012 - 09:17

Да вметна и аз мнение че и аз имам проблем с парното моята е астра гси 93 год с климатик има кран на входа на парното който спира водата когато вклюиш климатика провери него дали работи добре при отворено ако е прецакано не циркулира правилно водата.
Отговори

veskomushkov снимка veskomushkov 02 януари 2013 - 15:32

 PepinoDi, на 08 декември 2012 - 09:17, каза:

Да вметна и аз мнение че и аз имам проблем с парното моята е астра гси 93 год с климатик има кран на входа на парното който спира водата когато вклюиш климатика провери него дали работи добре при отворено ако е прецакано не циркулира правилно водата.



а как точно се проверява тоя кран?Защото аз дръпнах плюс от акумолатора и като му заголих жиците - като опра на едната бръмчи, като опра на другата пак бръмчи - и как да разбера точно кога е отворил крана, защото така или иначе не почва да духа топло, а си духа хладничко(съвсем лека топлинка)а термостата е чисто нов и си работи
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg