Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to 402 м. ...

Астра ф Х16ХЕЛ срещу кадет С20ХЕ

qga_racing снимка qga_racing 26 октомври 2011 - 10:22

Така , никой не вкарва излишно напрежение :naughtynono: много точно обясних какво има по колата му да ти кажа ли защо се намесих ? Споделиха ми че за неговата кола се говорят глупости некви валове , некви работи по главата и незнам си какво още и реших да разясниа , ти малко или много си грамотен на тема коли , обясни ми когато е надуто налягането на бензина толкова че колата започва да се дави какъв е ефекта върху колата? Веско като сложи регулатора и се пусна със този роман ли как се казва , между другото съм му гледал клипове на алфата и не го знам кой е . Във стремежа си за да върви максимално кадетта Веско просто бърка и надува ДОСТА до толкова че започва да се дави кадетта ! Само 1-път е падал от тази алфа и сега са ти обяснени обстоятелствата ЗАЩО , следва продължение когато Веско връща стандартното налягане , тогава се пуска със русенската ТДС-ка за която се знае че бие роман и веско бие бмв-то на 400м. И още нещо имам ФАКТИ за всяка казана дума от мен ! Ще помоля Веско по-късно да се намеси във темата , със цялото си уважение към модераторите моля да се остави темата , все пак във спора се ражда истината и разбира се да е във нормален тон спора .
Отговори

siegfrid снимка siegfrid 26 октомври 2011 - 10:24

 kalkki, на 25 октомври 2011 - 21:17, каза:


Ако вземеш и да се научиш, че се пише Много и Всеки няма да е зле :dummy:

Както сте я подкарали Темата върви към закриване... Пак мерене на израстъци, комплекси и много, много МНОГО бързи Ондаджии :knee:

Призовавам за спазване на добрия тон и боравенето с Факти :icon_wink2:
Отговори

qga_racing снимка qga_racing 26 октомври 2011 - 11:54

http://vbox7.com/play:b88d30d9 - Клип 1 колата удавена .
Колите от клипа форд фиеста , форд ескорт , алфа ромео
http://vbox7.com/play:87f6b8e559 - клип 2 оправен проблема със давенето , без никакви нови доработки , клипа е със ескорда от първият клип .

http://vbox7.com/play:6edcd634 - клип 3 срещу фиестата от първият клип .
http://vbox7.com/play:d21e1733 - клип 4 срещу алфата от първият клип .
Коментарите ги оставям на вас.....
Отговори

Liubeznia снимка Liubeznia 26 октомври 2011 - 14:14

Така, rulemaker излезе отново в дълга почивка понеже му липсва елементарно възпитание меко казано...
Моля спазвайте добрия тон :excl:
Отговори

Burn_0ut снимка Burn_0ut 26 октомври 2011 - 16:15

Аз продължавам да смятам, че трябва да се качат някакви снимки на двигателя и самата кола ..
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 26 октомври 2011 - 17:03

А, то след такова хранене му е само до снимки.Ако беше бил наточено ц20не или друг екотек сичко щеше да е по мед и масло. Ама той завалията се цели в иконата ц20хе,че и в по-леки купета. Ма тя ако падне е на милион километри и е била такси и като нова и като нов внос преди да се препродаде няколко пъти като междувременно е карана с м10д и филтър от лада.Аз ако бях като него-само клипове с тупалки и минимум коментар.
Отговори

kalkki снимка kalkki 26 октомври 2011 - 18:09

[quote name='borochvoro' timestamp='1319641429' post='990808']

Ного си прав колега, срама на опелджия с С20ХЕ особенно в кадет и паднал от Екотек, че и 1.8 е направо потресаващ, и се почват оправданията. До болка ми е познато. Нямам намерение да споря с никой, нека Бижо Бижев си мисли че е прав, но изобщо не е така. Бях споменал че съм сложил кол. вал и бутала от 1.8, но никой от колегите не се замисли че мотора става 1.8. Но в интерес на истината вървежа не идва от по голямата кубатура а повече от мантзела, но няма значение вече, и както казва борочворо повече клипове с припаднали ХЕта и по малко коментари :good:

[quote name='qga_racing' timestamp='1319617334' post='990674

Колега няма какво да спорим какъв е кадета на Веско, той най добре си знае. Ако толко мислиш че е ного по силен от астрата, заповядайте на нашата писта където може да се проведе безспорна гонка между двама ни, без да заплашваме движението. Ако Веско бие почерпката е от мен а ако аз бия от вас, гонката ще е до 400м. Няма какво да спорим излишно.

http://www.vbox7.com/play:cd29eb39 Ето един неотварян двигател на С16ХЕ срещо друга такава корса с изпускателен колектор на суперспринт 4-2-1 и може би чип. Но Санданската корса е с Тоти малки тайни и разликата е автовоз. Така че колегата да не ми спори че кадета на Веско върви като сток, щочм си играе с регулатора на налягането, излиза от сток вариант. Ние в Санданси също не ядем доматките с колците.
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 26 октомври 2011 - 19:28

 kalkki, на 26 октомври 2011 - 18:09, каза:

... Бях споменал че съм сложил кол. вал и бутала от 1.8, но никой от колегите не се замисли че мотора става 1.8.

Е ,а де? То малко хора знаят,че кубици се дигат/свалят много повече от вал и бутала отколкото от стъргане с 1.5 мм и при тебе си съчетал полезното с приятното (ем си махнал скапаните бутала на хела ем си си дигнал кубатурата).И ако си намерил и вала и буталата евтино приятното става още повече. Всъщност това където си направил е съвсем стандартно и комай единственото на разумна цена -минал си на долнището и карантиите на най-мощния стоков мотор с малък блок, което е съвсем логично и въобще не е рисково щот сичките x18xe1 да си бяха изпочупили валовете.Другото е също стандартно-сгъстяване,портване, смукател,чип,генерация.И като е направено смислено,а не на парче та едното да пречи на другото то взело и ,че проработило. И за тва е нужен много повече акъл от един суап.
Отговори

titan22 снимка titan22 26 октомври 2011 - 19:49

Как ще вдигнеш кубиците само с бутала и вал от по-голям двг.ако не разстържеш твоя?Обясни ми като на новобранец как бутала от 1.8 ще ги вкараш в блок от 1.6 без да пипаш нищо.
Отговори

C20NE Power снимка C20NE Power 26 октомври 2011 - 20:11

 titan22, на 26 октомври 2011 - 19:49, каза:

Как ще вдигнеш кубиците само с бутала и вал от по-голям двг.ако не разстържеш твоя?Обясни ми като на новобранец как бутала от 1.8 ще ги вкараш в блок от 1.6 без да пипаш нищо.




:thu:

Много щуротии се говорят в темата.
Отговори

titan22 снимка titan22 26 октомври 2011 - 20:15

 C20NE Power, на 26 октомври 2011 - 20:11, каза:

:thu:

Много щуротии се говорят в темата.

Просто ми е интересно как става,може ли да обясниш и ти ?
Отговори

C20NE Power снимка C20NE Power 26 октомври 2011 - 21:04

 titan22, на 26 октомври 2011 - 19:49, каза:

Как ще вдигнеш кубиците само с бутала и вал от по-голям двг.ако не разстържеш твоя?Обясни ми като на новобранец как бутала от 1.8 ще ги вкараш в блок от 1.6 без да пипаш нищо.



Нещо не си ме разбрал.Напълно ти подкрепям мнението. :thu:
Отговори

kalkki снимка kalkki 26 октомври 2011 - 21:54

 borochvoro, на 26 октомври 2011 - 19:28, каза:

Е ,а де? То малко хора знаят,че кубици се дигат/свалят много повече от вал и бутала отколкото от стъргане с 1.5 мм и при тебе си съчетал полезното с приятното (ем си махнал скапаните бутала на хела ем си си дигнал кубатурата).И ако си намерил и вала и буталата евтино приятното става още повече. Всъщност това където си направил е съвсем стандартно и комай единственото на разумна цена -минал си на долнището и карантиите на най-мощния стоков мотор с малък блок, което е съвсем логично и въобще не е рисково щот сичките x18xe1 да си бяха изпочупили валовете.Другото е също стандартно-сгъстяване,портване, смукател,чип,генерация.И като е направено смислено,а не на парче та едното да пречи на другото то взело и ,че проработило. И за тва е нужен много повече акъл от един суап.

Ето сам виждаш че има още колеги които не разбират за какво става въпрос, коментара е излишен. Доволен съм и само на един. Да стопи ми се бутало и цилиндъра бе надран доста и трябваше да се слагат ремонтни бутала, мислех на 2ри 80мм. Случайно разглобявах Х18ХЕ1 и видях че буталата са му 80.5 и дебелината на болта е същата само бяха с 4мм. по ниски от моите. Харесаха ми защото този мотор със счупени сегменти не пушеше синьо отзад, а докато Х16ХЕЛ с такъв проблем просто няма как да ти го опиша, просто димна завеса. Не ми се режеше блока за да компенсирам по ниските бутала и затова си и намерих и колянов вал, и буталата излизаха на нивото на гарнитурата. Преди две години когато го правих за колянов вал и бутала ми търсиха 700лв и ми се видяха ного и затова си зех вал за 300лв. Буталата ги зех нови за 400лв, само мотовилките ми останаха старите и там ми бе грешката. Старите са по дебели и ги рязаш докато придобият форма на Х18ХЕ1то, защото опираха в блока. Два пъти ми чупи кол. вал на едно и също място но след определен пробег. Тая пролет във форума си намерих кол. вал с бутала и мотовилки за 100лв. Сложих само вала и мотовилките тъйкато моите бутала са нови. Сега попитах в магазина цената им е паднала на 350лв. Хубавото на това нещо е не че тръгва колата кой знае колко но го няма маслоядния процес. Разпределителн. вал на Х16ХЕ и на Х18ХЕ1 са еднакви и затова 1.8цата след 5500 об умира. См. вал е 241гр. с 8.5 мм лифт и затова си зех малко по голям на 248 с 10мм. лифт, срещу 260 на ХЕто май бяха. оригиналния смукателен го метнах на местото на изпускателния който е с 233 градуса и 8мм. лифт. Колата тръгна добре но след 6000об на 3 и особенно на 4та се мъчеше. Интересното бе че със сичките тези доработки и см. спортен вал паднах от една софийска корса Х16ХЕ която бе само с мантзел и чип и пак биеше стокови кадетки и астри с С20ХЕ. Направо бях шокиран от вървежа. Зарибих се и аз да си правя такъв колектор, но с течение на времето това момче ми го продаде. И да ти кажа най голям ефект се усети от него, мотора без рлоблем минаваше 7000 об на 4та та дори и на 5та. Около 15км показваше повече колата на 400.м Да колега просто се получи добър вървеж, не искам колегите да си мислят че това са макс възможностите на този мотор. При вкарването на доста пари, спортен кол. вал който е ного по лек от ХЕто, пак спортни, леки бутала и мотовилки. По главата спортни валове, до 10000-11000 оборота, леки клапани, тромпетки и генерация и сичкото това да е синхронизирано да работи в едно, просто не си го и помислям. Ного е важна синхронизацията, не сички спортни цасти сработват една с друга. Тука мои познати се захванаха с тунинг на една астра ХЕ сп.разпределитерни валове на 290гр лексмали и чипове, и вместо тунинг стана обратното, астрата почина. :bishop: на 1ва горката не можеше да врътне гуми.
Мнението беше редактирано от kalkki: 26 октомври 2011 - 22:08
Отговори

titan22 снимка titan22 26 октомври 2011 - 23:35

Само едно не ми стана ясно-защо се твърди за един мотор че е примерноХ16XEL,а пък е направен на 1.8сс.Това вече според мен си е малко подвеждащо твърдение,в смисъл че вече това не е 1.6сс мотор.
Отговори

borochvoro снимка borochvoro 27 октомври 2011 - 01:58

Защото иначе трябва да изброи всички модове по мотора,а това сам виждаш къв чаршаф е. И стига с тия кубици c18nz като е 1.8 е един вървежен мотор... То човек хал-хабер да не разбира от мотори пак ще му е ясно,че стоков хел без съществени доработки и то ползван като ежедневна кола не може и да сънува за драг с ц20хе. В случая обаче кубиците са най-маловажното нещо от модовете и човека 10 пъти каза,че не са му били основната цел,а нещо по-скоро случайно - x18xe1 който е същия надолу от главата е само 115 коня и пада и от стоково ц20не зарад по-малкия момент.
P.s. Но понеже и на мене ми стана интересно ти кво предлагаш да напише? х18хел -има си такъв мотор и е друг.х18хе1 - ми и тва не е -главата си е от х16хел. А и по талон колата си е х16хел и 1.6 пише на блока и квото некой иска снимки външно матора си е маслояд с манцел:-)
П.П.с Ей Тошо пиши манЦел щото така е на български -на немски тва Z се чете ц и ако каеш на некой дойчо мантзел има се чуди на кой свет е, а мен ме напушва смех на кой си зел мантата:-)
Мнението беше редактирано от borochvoro: 27 октомври 2011 - 02:34
Отговори

kalkki снимка kalkki 27 октомври 2011 - 07:09

Радвам се че поне ти колега си ме разбрал правилно. Наистина не знаех как точно се пише и затгова го пишех мантзел, но виж вече ще го пиша правилно Манцел. Благодаря за подкрепата.И да споделя на колегите, че си мислят че кубиците дават сила, аз още с 1.6 карантията с генерация на ф.50, смукател от Х16ХЕ и чип я биех с 2 коли на астра с Х18ХЕ1.
Мнението беше редактирано от kalkki: 27 октомври 2011 - 07:14
Отговори

C20NE Power снимка C20NE Power 27 октомври 2011 - 18:49

Много ми се иска да се пуснем но нещо не ми се идва чак до Сандански.Дай да измислим нещо ако може? :devil-smiley-019:
Отговори

kalkki снимка kalkki 27 октомври 2011 - 19:20

 C20NE Power, на 27 октомври 2011 - 18:49, каза:

Много ми се иска да се пуснем но нещо не ми се идва чак до Сандански.Дай да измислим нещо ако може? :devil-smiley-019:

Ти какво предлагаш, щом не ти се идва до Сандански?
Отговори

C20NE Power снимка C20NE Power 27 октомври 2011 - 19:21

Няма ли да има нещо интересно за вбъдеще на Карналово?
Отговори

kalkki снимка kalkki 27 октомври 2011 - 20:01

 C20NE Power, на 27 октомври 2011 - 19:21, каза:

Няма ли да има нещо интересно за вбъдеще на Карналово?

По принцип няма седмица да мине без някой старт, до колкото разбрах урбан тим искат да идват с някяква тунингована астра, да я пробват с една 210 коньова от Сандански, но не се знае.Ако ти се идва на Карналово може да направим някой старт, вектра ли е твойта?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg