Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Изчезнаха дневните фарове и др проблеми

pd_velinov снимка pd_velinov 06 август 2019 - 15:57

Здравейте! Надявам се някой да може да помогне, че и в Дженеръс ауто не успяха. Колата е Шевролет Круз 2010г 1.8 бензин 141к.с двигател Z18HER. Проблемите са следните:1. Най дразнещият ме и който е повод да пиша тук, че след смяна на минусова клема и акумулатор изчезнаха дневните фарове. 2 Нивомера на горивото понякога отказва и след няколко минути се оправя 3. След като изгадя колата и извадя ключа, а съм оставил да светят късите понякога те не се изключват и при отваряне на вратата се включва зумера. Това го прави рядко. В повечето случаи фаровете се гасят при гасене на колата. 4 Преди като палех колата таблото се тестваме и стрелките отиваха в другия край и се връщаха, а вече и това не прави. В общи линии това са проблемите. Сваля акумулатор и стоя 1 нощ бе акумулатор, но без резултат. Карана е на няколко майстора за диагностика и както казах по горе накрая в Дженеръс ауто, но не откриват никакви грешки. Последните казаха, че механично всичко е здраво и нямат представа защо няма комуникация. Да съм чакаш да светне чека и веднага да отида. Автомобила доколкото разбрах е аналогичен на Астра J и затова се надявам някой тук да помогне
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 06 август 2019 - 16:08

Привет колега. Проблема ти идва(50/50) от това че колата е останала без ток. Накратко. Има коли, които НЕ ТРЯБВА да остават без ток. Това се постига с акумулатор дори и 4 ампера(стига да не трябва за аларма или други операции). Просто трябва ток за оператимните вериги на ЕКУ-то. Оставил си колата без ток и ето какво се случва.
Отговори

Ne6to Smisleno снимка Ne6to Smisleno 06 август 2019 - 16:57

Пробвай да включиш и да изключиш бързо фаровете и виж дали ще се появят дневните.

Има коли дето не харесват да остават без ток, ама това не е такъв проблем и тая едва ли е от тях.
Мнението беше редактирано от Ne6to Smisleno: 06 август 2019 - 17:03
Отговори

pd_velinov снимка pd_velinov 07 август 2019 - 07:44

Пробвах да включа и изключа бързо фаровете, но дневните светлини не се появиха. Пробвах да сменя ключа на фаровете защото единия майстор каза че не го "вижда" при диагностиката, но пак без резултат. Като махнах акумулатора за една нощ на другия ден не ми се бяха занулили дневния километраж и не беше загубила паметта на радиото. Ако проблема е че е останала без ток предполагам, че сега трябва да се рестартира компютъра или таблото? Ако това е решението, как може да се направи това? Пробвах като разкача компютъра от буксата ама пак никакъв резултат
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 07 август 2019 - 07:52

Ресетването на компа се прави със софтуер.
Преди години, когато се занимавах акумулатори дойде един човек с рено ли беше не помня и поиска да му сменя акумулатора но колата да не остава без ток. Направих го и той ми обясняваше че ако остане колата без ток ще трябва софтуер за да се рестартира.
Има ли нещо друго което да е отказало и тия дневни светлини фабрични ли са или са слагани после? Ако са фабрични се гласят със софтуер както е при опел /по новите модели/. При моята има варианти примерно кое, как и кога да светне. Ако са слагани после с модул виж си модула.
Отговори

emoned снимка emoned 07 август 2019 - 21:05

Ако колата наистина е аналог на Astra J, трябва да се провери дали не е запушен кондензния маркуч(който е с доста малък диаметър( ф6 или ф8 ) на климатика. Ако се запуши това маркуче, конденза тръгва по кебелите и оттам право в BCM платката която е под климатика. Ако се наложи да промиваш климатика извади предварително BCM модула, а преди да го извадиш задължително откачи акумулатора.
Мнението беше редактирано от emoned: 07 август 2019 - 21:06
Отговори

pd_velinov снимка pd_velinov 08 август 2019 - 09:24

Дневните светлини са фабрични. Не съм обърнал специално внимание на кондезния маркуч, но не ми е направило впечатление под колата да има вода. Сега със сигурност ще се загледам за да видя капе ли вода от него. Знаете ли за какво отговаря този ВСМ модул?
Отговори

pd_velinov снимка pd_velinov 08 август 2019 - 09:32

Ако правилно се ориентирам това трябва да е голямата кутия с бушони и релета намираща се до кутията за въздушния вилтър? Ако е тя, то тя не е високо за да се намокри от този маркуч? Иначе тя май управлява почти всичко :-)
Отговори

emoned снимка emoned 08 август 2019 - 11:43

Здравей. Този модул управлява почти всичко в колата. Ето една примерна статия. Прегледах само снимките набързо, ще ти свърши работа за ориентация, на нея се вижда къде се намира този модул при Astra j.
Отговори

pd_velinov снимка pd_velinov 08 август 2019 - 12:51

Благодаря за статията колега! Разгледах и на Круз-а там се намира. Ще го видя дали има влага по него или по кабелите водещи към него. Обаче се замислям, че ако е влязла влага в него ще изгори и тогава би трябвало да го хванат на диагностика или бъркам
Отговори

emoned снимка emoned 08 август 2019 - 14:00

Не е задължително да се хваща на диагностика. Ако има влага в някой драйвер(изп. елемент) и той е без обратна връзка, няма как да се разбере на диагностика. Със сигурност проблема е в този модул. Сега дали това е предизвикано от влага може само да се гадае. Трябва да се види, премери и т.н.
Отговори

emoned снимка emoned 08 август 2019 - 17:33

Извинавай колега, ама аз май не съм прочел най-важното от първият ти пост. Това, ,че всичко е теъгнало от клема и акумулатор. Премери напрежението на акумулатора колко е като дадеш на контакт и в покой на колата, при по занижено пнапрежение се получават такива симптоми. Или пробвай с друг гарантирано здрав акумулатор. Има шанс и при сваляне и поставяне на акумулатора да е станало нещо с паметта на BCM. Няма да е първия такъв случай. Иначе аз доста често съм свалял акумулатор и досега не съм имал такива проблеми.
Отговори

pd_velinov снимка pd_velinov 08 август 2019 - 19:28

Кондензионната тръба не е запушена и няма влага около ВСМ. Акумулатора в покой показва 12.7V, на контакт 12.4V, при палене с включен климатик, фарове и подгрев на задно стъкло показа 11V. С тези консуматори след като работи на място показа 13.2 V. Смених акумулатора с друг, но който не е работил 2 седмици и при включени същите консуматори показа зареждане 14V. При палене с новия акумулатор и същите консуматори показа 12.4 V но дневните светлини не се включиха. Пълна мистерия.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 08 август 2019 - 19:32

Пусни им директен ток да не са дали фира.
Отговори

pd_velinov снимка pd_velinov 08 август 2019 - 21:33

Дневните светлини са фабрични т. е. светят късите без габаритите и таблото щом се запали колата. А като завъртя ключа на къси те си светят. Нещо с комуникацията не е наред ама не знам какво. От съветите до тук ме навява мисълта, че трябва да се преинсталира ВСМ ама до колкото четох в нета не е проста работа и нямам идея къде може да се направи
Отговори

k opel e снимка k opel e 09 август 2019 - 00:16

Търси колегата "Помагащ". Намери го в потребители и му прати зов на лични.
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 09 август 2019 - 06:48

Пак прочетох нещата. Май отива на препрограмиране на нещата.
Отговори

k opel e снимка k opel e 09 август 2019 - 07:06

Затова писах за "Помагащ". И да пишем още пак ще е дотук.
Отговори

pd_velinov снимка pd_velinov 09 август 2019 - 13:03

Направих го. Дано той да откликне, че какво ли не опитах. Успея ли да оправя колата ще пиша тук за да се знае от какво е.
Отговори

Gena_bs снимка Gena_bs 09 август 2019 - 16:52

Ти присъства ли, когато "майсторите" смянаха клеми и т.н. първия път?
Ако не си, един Господ знае какво са правили, окъсили, изгорили, сменили и т.н.
При най-малкия импулс е възможно да се изтрие паметта на което и да е устройство или в най-добрия случай да влезе в някой тестов режим.
Започни с оглед и проверка на инсталацията. Следи от късо съединение трудно се скриват и се набиват на очи заради волтовата дъга.
Провери и предпазителите, както и патрона с клемореда на запалването.
След това ресет на модулите един по един.
Успех!
Мнението беше редактирано от Gena_bs: 09 август 2019 - 16:52
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg