Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретни части за OPEL

Главина за Astra G

stomanchev снимка stomanchev 12 април 2010 - 20:56

Обръщам се към колегите, на които се е налагало да сменят главина/ни, предна на Astra G с пет болта и датчик на ABS-са.
Много са скъпи оригиналните, от моргите не се знае на колко амортизирана, ще попадне човек, пък и датчика за ABS-са като е в нея...... май ще е по-добре да си взема нова алтернативен вариант, но ми се иска някой, който е минал по този път ( и улучил :) правилното решение) да сподели.
Балгодаря предварително.
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 12 април 2010 - 21:01

Имаш Л.С. :icon_wink2:
Отговори

DALGONSKi снимка DALGONSKi 12 април 2010 - 22:10

Споделете до какви изводи стигнахте и кой вариант е най-рентабилният ? :icon_wink2:
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 12 април 2010 - 22:26

От оригиналното според мен няма по-добро, но понякога и алтернативните варианти вършат чудесна работа. Примери бол мога да дам, но в това и сами сте се уверявали. В зависимост от финансите човек избира. Аз преди почти година взех две предни главини MAPCO, дойдоха ми от Германия, смених проблемната и до ден днешен нямам проблеми с нея. Другата я пуснах за продан, защото съм уверен, че ще свърши работа на някой колега, а на мен не ми трябва. Пак казвам - не ангажирам никой с моето мнение :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от IvailoM: 12 април 2010 - 22:28
Отговори

Zygot снимка Zygot 12 април 2010 - 22:46

Подкрепям варианта за нов детайл дори и да не е ГМ, самият аз се минах с една главина 2ра ръка която смених на 3тия месец с още една употребявана -сега имам съмнения че загрява ,но да видим -надявам се да не я сменям пак.
Отговори

Марто снимка Марто 13 април 2010 - 06:26

Аз съм сменил и двете предни. Имам приятел на Козлодуй , който ми ги набави. На кутиите не помня какво пишеше , но вътре е SKF. Цената беше около 200лв. Да чукам на дърво никакви ядове вече 2 години с тъпите датчици :icon_wink2:
Отговори

stomanchev снимка stomanchev 20 април 2010 - 09:49

Хм.....мой приятел твърди , че може да смени само лагера(не цялата главина),аз като я закарах на майстор(още преди много време), каза да си купя цяла главина.Ако някой е сменял само лагера а ,не цялата главина нека каже.
Отговори

Марто снимка Марто 20 април 2010 - 09:55

 stomanchev, на 20 Apr 2010, 9:49, каза:

Хм.....мой приятел твърди , че може да смени само лагера(не цялата главина),аз като я закарах на майстор(още преди много време), каза да си купя цяла главина.Ако някой е сменял само лагера а ,не цялата главина нека каже.


Ако ти е за лагера имам 2 бр. с перфектни лагери , но с проблемни датчици. Не съм ги гледал много много , но си мисля че ако имаше начин да се побългарят щеше да се знае вече.
Отговори

ctoyan снимка ctoyan 20 април 2010 - 11:08

 IvailoM, на 12 Apr 2010, 23:26, каза:

От оригиналното според мен няма по-добро, но понякога и алтернативните варианти вършат чудесна работа. Примери бол мога да дам, но в това и сами сте се уверявали. В зависимост от финансите човек избира. Аз преди почти година взех две предни главини MAPCO, дойдоха ми от Германия, смених проблемната и до ден днешен нямам проблеми с нея. Другата я пуснах за продан, защото съм уверен, че ще свърши работа на някой колега, а на мен не ми трябва. Пак казвам - не ангажирам никой с моето мнение :icon_wink2:


Защо от германия бе колега .. Евро 07 е фраш с тях ... 2 години работих там... от тука до варна мога да фърлям главини на мапко :clap: :flag:
Отговори

stomanchev снимка stomanchev 22 април 2010 - 09:47

 ctoyan, на 20 Apr 2010, 12:08, каза:

Защо от германия бе колега .. Евро 07 е фраш с тях ... 2 години работих там... от тука до варна мога да фърлям главини на мапко :newsm05_41: :mhihi:


Предполагал, можеш да споделиш, отзиви за MAPCO, оставалли ли са доволни клиентите, давтхте ли гаранция......
Отговори

Jorata снимка Jorata 22 април 2010 - 11:29

Не правете цигании бе хора! Това е колело мама му стара. Утре като се разглоби на сред пътя, да пребиете някой ли искате? Аз на мойта старата и сменях главината. Преди около 2г главината ми струваше към 170лв. Вярно, че я купих от приятел с отстъпка, но не вярвам цената да не е паднала до сега.
Отговори

stomanchev снимка stomanchev 27 април 2010 - 12:01

Като си сменил главината преди 2 години, каква марка сложи?
Аз май съм се спрял на FAG - със щампа на главината на SKF за 190 лева, човека каза,че таксиметровоте шофиори били много доволни и че всичко друго без щампа на SKF било китайски ментета незавосимо дали на кутията пише ,че е произведено в Германия или Италия......съмнявам се да намеря по-евтино нещо със щампа на SKF.
Отговори

markocho снимка markocho 06 юни 2010 - 10:06

Здравейте колеги,ето че дойде и моят ред да сменям лагер-главина и съм пред дилема каква да бъде.От една страна се спирам на по-евтиния вариант да се обадя на колегата от форума,който продава такава с марката MAPCO,или да заложа на сигорния вариант FAG.Ако някой има мнение за лагер-главините на MAPCO нека пише за FAG(SKF) има достатачно написано и знам че са добри но и по-скъпи :mhihi: .
Мнението беше редактирано от markocho: 06 юни 2010 - 10:06
Отговори

markocho снимка markocho 09 юни 2010 - 12:13

Дилемата приключи,взех си главина с щамп SKF за 180лв. от AУТО ХЕЛП,хайде успех на всички.
Отговори

Гено снимка Гено 25 януари 2011 - 08:21

и на мен ми дойде ред да сменям предна лява(4 дупки), доставка в магазин тук за 230 лв на FAG. Дали са се вдигнали цените, или просто на мен ми излезе по-скъпо, че не потърсих и другаде?
Да пазя ли старата, датчика за АБС може ли да се ползва при нужда на друга главина?
Отговори

raptor99 снимка raptor99 25 януари 2011 - 12:18

По мое мнение (предполагам и не само мое), щом се отнася за ходова част, гуми, сирачки и управление по НИКАКЪВ начин човек не трябва да си прави "експерименти"!!! От това зависи живота и здравето на всички! Препоръчително е да се кара с 4 еднакви по марка гуми (еднаквя каучук и шарка гарантира много повече ЕДНАКВО сцепление на 4-те колела), естествено еднакви по използваемост спирачни апарати, главини, шарнири, амортисьори и т.н. Тоест сменяш ли едно, за да си нямаш главоболия смени и другото - първо правиш го на веднъж и после, знаеш че варианта да има "изненади" е по-малък!
Двигател, тенекии, светлини, музика, ароматизатор и прочее не е задължително да са супер, но тия неща свързани с управлението трябва на всеки да са гарантирано изрядни!!!
Вярно, че ние българите не можем да с позволим лукса да купуваме нови и оригинални части, но винаги има варианти!
Лагери се сменят задължително с НОВИ!
Главините - не подлежат на ремонт. Износени ли са може да се търси 2-ра употреба, но оригинални и здрави!
Спирани барабани и дискове - с малко обработка (шлайф) ако не са под допустимия минимум може да се използват
Накладки - нови и КАЧЕСТВЕНИ (нарочно не искам да казвам оригинални)!
Амортисьори - има вариант за пълнене, ама това си е умряла работа
Шарнири, накрайници и т.н. - всичко ново и качествено, естествено и препоръчително смяна в комплект!
Надявам се да не съм бил достатъчно досаден, а що годе полезен на някой!
:confused:
Отговори

Жорко снимка Жорко 25 януари 2011 - 12:24

 raptor99, на 25 Jan 2011, 12:18, каза:

По мое мнение (предполагам и не само мое), щом се отнася за ходова част, гуми, сирачки и управление по НИКАКЪВ начин човек не трябва да си прави "експерименти"!!! От това зависи живота и здравето на всички! Препоръчително е да се кара с 4 еднакви по марка гуми (еднаквя каучук и шарка гарантира много повече ЕДНАКВО сцепление на 4-те колела), естествено еднакви по използваемост спирачни апарати, главини, шарнири, амортисьори и т.н. Тоест сменяш ли едно, за да си нямаш главоболия смени и другото - първо правиш го на веднъж и после, знаеш че варианта да има "изненади" е по-малък!
Двигател, тенекии, светлини, музика, ароматизатор и прочее не е задължително да са супер, но тия неща свързани с управлението трябва на всеки да са гарантирано изрядни!!!
Вярно, че ние българите не можем да с позволим лукса да купуваме нови и оригинални части, но винаги има варианти!
Лагери се сменят задължително с НОВИ!
Главините - не подлежат на ремонт. Износени ли са може да се търси 2-ра употреба, но оригинални и здрави!
Спирани барабани и дискове - с малко обработка (шлайф) ако не са под допустимия минимум може да се използват
Накладки - нови и КАЧЕСТВЕНИ (нарочно не искам да казвам оригинални)!
Амортисьори - има вариант за пълнене, ама това си е умряла работа
Шарнири, накрайници и т.н. - всичко ново и качествено, естествено и препоръчително смяна в комплект!
Надявам се да не съм бил достатъчно досаден, а що годе полезен на някой!
:confused:


10х за мнението на колегата! И аз съм на това становище. Поне сме си българи и парите не ни достигат, се налага да правим доста компромиси с поддръжката на втомобилите ни. За съжаление обаче в някои случаи, както е описал колегата, трябва да се бръкнем в джоба, колкото и да боли... За наше добро е!
Отговори

maxuel82 снимка maxuel82 21 април 2016 - 19:51

И аз имам някакво виене и странен шум ! Първо мислех ,че е от гумите ,но след като сложих други гуми шума си е същия ! Как се познава дали проблема е в лагер-главината и как да разбера коя е "заминала" ???
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 21 април 2016 - 19:54

Качва се на подемник, завърта се колелото и се слуша за шумове.
Отговори

mrsch66 снимка mrsch66 22 април 2016 - 05:55

Качваш се на младешки хъклм и се пускаш надолу на свободна с запален мотор по завоите ще разбереш като се променя тежеста на натоварване на колелата ще се увеличава шума или ще изчезва.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg