Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Софтуер, pъководства, книги и линкове за Опел

Engine power reduced Astra J

BigApp7e снимка BigApp7e 30 август 2019 - 11:42

Здравейте. Имам Астра J дизел 2011 година. Имам я от три години и до вчера освен масло и някои козметични проблеми друго не бях и правел. Вчера запалих колата и след минута на дисплея ми изписа Engine power reduced. След него излезе съобщение скоро да посетя сервиз. Освен съобщението колата изгуби мощност. На шеста скорост повече от 110 не може да набере. Като се опитам на трета да изпреварят автобус на 3500 оборота пак няма мощност. Искам да попитам някой друг имал ли е такъв проблем? Малко повече инфо ще ми е от голяма полза. Благодаря
Отговори

Д-и-м-о-в снимка Д-и-м-о-в 30 август 2019 - 11:58

Закача се една диагностика и се казват номерата на грешките, за да може който иска да ги види и да даде насоки/мнение.

Освен това е хубаво да се каже кой точно дизел е : 1.7 ли, 2.0 ли, Или за по-лесно, код на мотора.
1.6 не е, защото 2011-та не е фейслифт, те тогава влизат.
Мнението беше редактирано от Д-и-м-о-в: 30 август 2019 - 12:03
Отговори

geniy снимка geniy 05 октомври 2019 - 16:55

Колега, какво стана с грешката? И на мен ми го е изписвало това,но след изгасване и запалване се оправи. Но не ми е падала мощноста.Забелязах, че става при включен автопилот. И при каране по автомагистралата,но в града никога не е излизала тази грешка.
Отговори

kaloyanpr снимка kaloyanpr 24 октомври 2020 - 15:15

Здравейте,

При мен днес се получи същият проблем - докато шохирах по АМ Хемус се опитах да вкарам автопилот и ми се изписа "Engine Power Reduced" след което повече от 110-112 не можех да вдигна. Оправи се след изгасяне и запалване на колата, при което като настъпих си вдигна до 150 без проблеми. Някой от вас успя ли да намери причината? Колата е Opel Astra J 1.7 CTDi 110 к.с. 2011 г.
Намерих тази статия - https://www.700r4tra...ne-power-light/ , като най-вероятно причината е едно от тези неща, но бих искал и второ мнение преди да я закарам на сервиз :)
Мнението беше редактирано от kaloyanpr: 24 октомври 2020 - 15:21
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg