Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Мнения за астра F 1.6 16v

Emo_VectraB снимка Emo_VectraB 02 февруари 2009 - 15:12

здравейте колеги замислил съм покупка на такъв автомобил и искам мнения за него.Има ли някакви големи проблеми или да купувам без да се притеснявам.Чувам че някои 1.6 имали проблем с разхода на масло.Ще бъда благодарен на колеги които споделят своите мнения за тази кола и газифицирането и..
Извинявам се ако има подобна тема просто неможах да я намеря :mhihi:
Отговори

nmonov снимка nmonov 03 февруари 2009 - 09:27

Карам такава вече 4 години или около 40000км. Мойта е 97 година. Двигател X16XEL.
Да, първите(95-97) имат някакъв фабричен дефект по буталата и найсина харчат много масло. Мойта също харчи и то по много(около 1л на 1000км с 10w40 :mhihi: ). Досега съм я карал все с доливане. Просто пари за основен ремонт нямам. Така че си отваряй очите на 4 като я купуваш.
Друг проблемен елемент е egr клапана, но той се почиства, така че това е малък проблем.
Другото е като на нормална кола, т.е. няма нещо специфично.
Отговори

yasmania снимка yasmania 03 февруари 2009 - 09:44

Колега , има много собственици на 1.6 16V , които са доволни и нямат проблеми с двигателите си . НО - В Общият случай , след опита на хората във времето , е препоръчително да се избягва покупката на точно този мотор. Факт е че разходите за обслужване или на бензин , да речем на по - големият 1.8 , не са по - високи , но разлика във вървенето на мотора има. Като качества не е излязла много сполучлива 1.6- цата , а и при наличието на дефект - съвсем.

П.С. При преавилно регистриране в данъчното , се плаща голям данък без облекчение заради катализатора, само заради 1 кон в повече. Това също може да е от значение.

Огледай се и за други . след това рискувай.
Мнението беше редактирано от yasmania: 03 февруари 2009 - 09:44
Отговори

Марто снимка Марто 03 февруари 2009 - 09:49

Писано е доста за тоз мотор. Накратко е обяснено в горните 2 поста. Мога да добавя само че ако се търси и алтернативно гориво (ГАЗ) за предпочитане е 1.4 16V мотора тъй като на него може да се монтира обикновена газова уредба т.е. не Газов инжекцион , който е необходим при по-високите кубатури.
Отговори

radodar снимка radodar 05 февруари 2009 - 10:46

Здравей колего!Имам същата кола за която питаш и като цяло съм доволен от нея.За харча на масълце не мога да се оплача защото доливам по литър на смяна т.е 10к,но ЕГР клапана си го смених че се скапа тотално.По въпроса за газ-та положението е екстра с обикновена газова не е нужно да слагаш ГИ,вече 25к нямам проблем и не е гръмнала нито веднъж,разбира се всичко си зависи от майстора и колата.Общо взето това е,дано си намериш нещо свястно.
Мнението беше редактирано от radodar: 05 февруари 2009 - 10:47
Отговори

ValentinoV снимка ValentinoV 05 февруари 2009 - 11:00

гледай внимателно какво си купуваш, мойта харчи към 700 мл масло на 1000км,иначе има добър старт колата ако всичко и е наред, според моята гледна точка обаче не си купувай екотек.. успех :mhihi:
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 06 февруари 2009 - 10:53

Аз само допълвам, че данъка е 122 лева, искат копие от големия талон в който пише конете :61:
Отговори

radodar снимка radodar 06 февруари 2009 - 16:30

 AlexMav, на 06 Feb 2009, 10:53 AM, каза:

Аз само допълвам, че данъка е 122 лева, искат копие от големия талон в който пише конете :61:



Данъкът е 30лв.74киловата минават за до 100к.с платих го преди коледа и това е с лихва за закъснение!
Отговори

baidimitar снимка baidimitar 06 февруари 2009 - 17:20

Колегата правилно е отбелязал, данъка на Х16XEL е 30-ина лева! Границата е 101 конски сили, този двигател се води точно толкова. Иначе за двигателя... ами какво да ти кажа, изчетох тук какви ли не проблеми около него, но явно е въпрос и на късмет. Карам колата вече около 50 000 км. за две години и освен обслужването (ангренаж, ролки, филтри и т.н.) не съм пипнал абсолютно нищо. Най-честия проблем уж е харча на масло, но и това е доста относително, аз лично доливам за 10 000 около 600-800 грама, което според мен си е абсолютно нормално. още нещо съм забелязал, първите 5000км от смяна на маслото не го пипва, после явно от влошаване на качествата му изчезва, но в умерени граници. Ако смяташ да слагаш газ, май не е твоя двигател, знам че създава проблеми(ама пак само слухове) а иначе разхода на бензин е повече от приличен, при нормално каране (смесено) дава разход около 6,6-7литра на 100 км. което според мен е перфектно (имайки предвид, че моята астра е комби, карам в доста задръствания из София, а и честичко е натоварена, все пак я ползвам и за фирмата). Та с две думи, ако не ти трябва особено бърза кола, с приличен разход, взимай и гледай внимателно за проблеми! Успех.
Отговори

CTAHKO снимка CTAHKO 06 февруари 2009 - 22:22

съгласен съм с колегите за данъка,в КАТ ми я написаха 74Кв,което сметнато идва точно 100.64 к.с.
та по темата за 1.6 16 наистина си бута маслото,но пък аз съм много доволен от разхода и вървенето на мотора!
мисля че трябва да послушаш колегата и да гледаш много внимателно какво купуваш,мисля че няма да съжаляваш ако се сдобиеш с такава кола,макар и да си има някои кусури!
Отговори

чоки4а снимка чоки4а 06 февруари 2009 - 22:28

колеги и ас карам същата кола от близо 3години, харчеше ми много масло на 1000км доливам 500мл..решихме да направиме ремонта сменихме .сегменти ,гумички на клапани и лагери ..събираме колата и тръгвам за ГЪРЦИЯ -атина 1100км спирам и вадя щеката от мерак да видя маслото и кво да гледам изопщо нехваща щеката ,купувам си малсо за по 5евро литър,/ужас/ прибирам се в БГ, и пак утваряме двг, сегментите хлопат как да неми гори масло(фалшива работа) слагаме нови но този път сменихме водачите на клапаните ,пак лагери,гумички нови +гарнитури +пасване на клапани ,,това вече е друго вече 6000км и се държи много добре даже си сложих газов-инжекцион разхода извън града мие 7/100 градско 10/100 ..а онзи клапан които ми парви мизерии ЕГР,му реших проблема затапих го ..и краи всичко сие ок ...така че нема се плашиш ремонта ми излезна 350лв за части и как се разбереш с маистора ..късмет ти желая с покупката.. ето я моята астра..снимки. http://www.snimka.bg/album.php?album_id=30...amp;pid=8743021 http://www.snimka.bg/album.php?album_id=30...amp;pid=8743020
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 09 февруари 2009 - 12:33

 radodar, на 06 Feb 2009, 04:30 PM, каза:

Данъкът е 30лв.74киловата минават за до 100к.с платих го преди коледа и това е с лихва за закъснение!



И двамата сме прави :61: Моята е х16хе, в талона пише 78 кВт. Хеl е дефорсе и спасява кожата за 4 кВт :61:
Отговори

Siskoбг снимка Siskoбг 10 февруари 2009 - 00:56

колега имам я от 4 години, в мен има около 100000км без никви проблеми, масло наистина си попийва ама само като се гони повече (около 1л на 10000км)
Само внимавай при регистрацията защото при "невнимание" ми я бяха писали в документите 75kw и платих 1-вата година 128лв данък а сега като я оправихме в кат плащам около 30 лв
Отговори

Krasimir_001 снимка Krasimir_001 11 февруари 2009 - 00:54

братле и аз съм с такъв мотор . вярно че гори малко повече масло но това не е болка. за двигател с кубатура 1.6 си е доста пъргав плюс това е 16V :icon_wink2:
Отговори

MIMO74 снимка MIMO74 12 март 2009 - 15:14

и аз съм с мотор X16XEL и доскоро беше добре, харчеше около 1,5 л масло от смяна на смяна. Сега обаче изведнъж вдигна разхода на гориво на близо 20л на сто. Намериха и е един пробит датчик и след смяната уж се оправи за два резервоара бензин и сега пак качва разхода. Някакви мнения каква може да е причината.
Отговори

martyt снимка martyt 20 ноември 2009 - 17:49

мойта е Х16XEL-10.05.95-!!!АВТОМАТИК!!!
Направо е самолет кошничката и я мачкам
здраво горката-не мога да й устоя-все пак е
автоматик :naughtynono: .Гори като луда,ама оня ден
четох тука за ламбдата и си викам-таа мойта сигурно
е сдала багажа,за да гори така.Сега трябва да се
разровя още за ламбдата и да се уверя дали
верно работи или не.Масълце се хапва,не се
оплаквам,но пък си ме кефи мнооо и мнооо
екстри има и стойка вади, а пък ако и сложа
и джанти-незнам. :drinkin:


п.п.Само да събера някой лев и - праааааааааааасс OMEGA 2.5 TDS - AUTOMATIK GETRIEBE!!!
Отговори

valio57 снимка valio57 24 март 2015 - 10:18

 nmonov, на 03 февруари 2009 - 09:27, каза:

Карам такава вече 4 години или около 40000км. Мойта е 97 година. Двигател X16XEL.
Да, първите(95-97) имат някакъв фабричен дефект по буталата и найсина харчат много масло. Мойта също харчи и то по много(около 1л на 1000км с 10w40 :mhihi: ). Досега съм я карал все с доливане. Просто пари за основен ремонт нямам. Така че си отваряй очите на 4 като я купуваш.
Друг проблемен елемент е egr клапана, но той се почиства, така че това е малък проблем.
Другото е като на нормална кола, т.е. няма нещо специфично.

Скоро си купих същият модел,със същият мотор. Разхода на масло ми е същият.Мисля да сменям гумички на клапани и да видя какво ще направя с този разход на масло. Проблема ми обаче е като как се почиства този ЕГР клапан като е капсолован и не се разглобява,а един нов е доста солен. Ще съм много благодарен ако получа някакъв съвет. Мерси.
Отговори

_shady снимка _shady 24 март 2015 - 10:38

За съжаление 1 л. масло на 1000 км. не може и няма да се коригира само с гумички. Трябва да се погледне надолу.
Отговори

valio57 снимка valio57 26 март 2015 - 11:15

 _shady, на 24 март 2015 - 10:38, каза:

За съжаление 1 л. масло на 1000 км. не може и няма да се коригира само с гумички. Трябва да се погледне надолу.

Вярно е че трябва да се погледне и по надолу. Това и ще направя. За мотора съм го решил,като го разглобя ще му измеря цилиндрите да го преконтролирам за овалност. Според това ще реша дали да го прешлаифам или само сегменти. Никой обаче нищо не казва за ЕГРа,като как се чисти това чудо на техниката.Да го изчистя и да го затапя та да ми изгасне чека. Сега свети и понякога гасне но рядко. А дали не може да се премости тази клема на ЕГР вентила и да се отърва от този проблем.
Отговори

tihii снимка tihii 26 март 2015 - 12:13

Виж тази тема.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg