Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Ходова част

Проблем с реглаж на преден мост на Кадет

javor_bg снимка javor_bg 30 октомври 2009 - 11:36

Здравейте, Кадета ми има нужда от реглаж, обаче за да мога да го направя трябва да се раздвижат болтовете по кормилната уредба и накрайниците, защото са запекли. Някой има ли опит с това ? Какво мога да използвам АЗ като помощни средства ? Газ, кола, спирачна течност, WD40 ? Ще е полезно и на други колеги предполагам. Благодаря !
Мнението беше редактирано от javor_bg: 30 октомври 2009 - 11:50
Отговори

aleksandar снимка aleksandar 30 октомври 2009 - 12:30

Колега аз използвам едно на Technic 5in1 спрей в сервизите на Peugeot работят с него и е много добро, но можеш да използваш WD40 или друг спрей против ръжда и с парцал (телена четка но внимавай с нея) да изчистиш резбата за да може по лесно да се навива накрайника.
Отговори

AlexMav снимка AlexMav 30 октомври 2009 - 13:01

Във всеки Практикер или Бриколаж има по няколко вида проникващо масло на спрей. Цената е около 10 лв. Аз лично ползвам проникващо масло Космос (като спрейовете) и съм доволен, цената му е 5.20, но не навсякъде го има.
Отговори

Choco снимка Choco 10 ноември 2009 - 02:49

На моя кадет на времето като му правиха реглаж бая се измъчиха. Накрая го нагряваха с горелка за да тръгне и стана почти без усилие.
Отговори

NOVOBRANEC снимка NOVOBRANEC 10 ноември 2009 - 11:06

Колега и аз имам същия проблем с реглажа, при мене волана си бие "леко в'лево", но не е кой знае какъв проблем.... или според мен де :unsure: , но че ще трябва да се оправи- ще трябва! :wall:
Та в този ред на мисли ще следя темата за това как и къде си решил проблема, колко ти е струвало и дали си доволен. Дето се вика "свиркай,като оправиш проблема" :wall: ... и УСПЕХ! :wall:
Отговори

Choco снимка Choco 10 ноември 2009 - 12:53

Впрочем на моя кадет след като му направиха реглажа пак си влачеше леко на една страна и ми казаха, че купето ми поддава. Накрая ми писна, презацепих си волана и спря да ми прави впечатление...
Отговори

NOVOBRANEC снимка NOVOBRANEC 10 ноември 2009 - 23:04

 Choco, на 10 Nov 2009, 12:53, каза:

презацепих си волана и спря да ми прави впечатление...


Обясни по-точно какво и как си "презацепил"?! :mhihi: и "спря да ми прави впечатление"- означава ли, че проблема си остава нерешен :mhihi:
Отговори

opel_kapka снимка opel_kapka 11 ноември 2009 - 19:55

Колега, първо взимаш си най-доброто шпрейче (според мен) - пише Penetrating oil на жълт фон, отстрани пише Professional, отпреде има снимка на болт и гайка, цялото е сиво на цвят. Пръскаш с това чудо, чакаш, взимаш една телена четка и почваш докато не лъсне резбата :mhihi: , след това трябва да се развият пристягащите винтове, като за всяка шпилка имаш по два, един върху накрайника на ябълковидния болт и един върху щангата идваща от рейката. Ако не ги развиеш тия винтове напълно, много трудно ще завъртиш шпилките, допълнително вкарваш една отвертка в изрязания жлеб по средата и натискаш, за да разтвориш резбата. Ако пак не става, пръскаш още спрей и чакаш, важното е да спазваш указанията на спрея. Ай със здраве.
Мнението беше редактирано от opel_kapka: 11 ноември 2009 - 19:56
Отговори

damian_bo снимка damian_bo 11 ноември 2009 - 21:30

Колега и аз минах през същият проблем. След като изпръсках един спрей и счупих един руски ключ, свалих кормилните щанги (заедно с макферсона, защото не можах да извадя наклайниците), нагрях ги с горелка и се раздвижиха. В последствие си смазах стабилно с грес, за да може след 14 г. пак да се направи реглаж.
Отговори

kalin09 снимка kalin09 11 ноември 2009 - 21:52

Това е крайната мярка, а за да излязат от макферсона се ползва скоба с ДВЕ рамена
Отговори

Izparitel снимка Izparitel 14 ноември 2009 - 10:30

До сега винаги при реглаж на предницата е при мен е играла горелката. Проблем на модела!
Отговори

Choco снимка Choco 14 ноември 2009 - 11:19

 NOVOBRANEC, на 10 Nov 2009, 23:04, каза:

Обясни по-точно какво и как си "презацепил"?! :3: и "спря да ми прави впечатление"- означава ли, че проблема си остава нерешен :3:


Презацепил означава, че го развих, извадих го от шлиците, завъртях го и го сложих обратно на шлиците като съм прескочил няколко, така че вече когато влоанът е направо, колата да върви направо. Резултът е налице, обаче воланът има съвсем лека тенденция да се самоизкривява, когато не го държа с ръце.

Аз лично се реших на този ход, защото както казах проблемът ми се оказа, че не е толкова в самия реглаж, а в прогнилия под. Като поддават ламарините в движение се губи съосността на гумите и си завива сама.
Отговори

stefansladura снимка stefansladura 11 декември 2009 - 10:45

само нагряване,два реглажа съм правил, единия когато я купих и втория когато смених накрайник.много яка работа, ако е направен като хората и нямаш проблем с предницата с години няма нужда от реглаж.
Отговори

Ивчо снимка Ивчо 11 декември 2009 - 10:58

И аз се заинтересувах за темата за регулаж на преница.Искам да попитам-имам същите симптоми като колегата Choco.Има ли друга възможна причина колата да си самонавива волана освен прогнило купе???
Мнението беше редактирано от Ивчо: 11 декември 2009 - 10:59
Отговори

stefansladura снимка stefansladura 21 декември 2009 - 09:36

Крива гума, или небалансирана, след това виж дали не ти задържа спирачния апарат.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg