Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra B

Vectra B - Сваляне на кората на тавана

pasole снимка pasole 18 януари 2008 - 11:59

Имам много гаден шум от тавана като ми се вдигнат малко оборотите или като затварям врата, та как се сваля тоя таван (имам идея да уплътня пространството с някакво кече или дунапрен).
Отговори

avtointerior снимка avtointerior 25 януари 2008 - 21:41

 pasole, на Jan 18 2008, 11:59 AM, каза:

Имам много гаден шум от тавана като ми се вдигнат малко оборотите или като затварям врата, та как се сваля тоя таван (имам идея да уплътня пространството с някакво кече или дунапрен).

Правилно си се ориентирал - 90% от Вектрите го имат този проблем. Става и със силикон. Тавана на Вектра е като на Астра с малки изменения.
Отговори

prozacc снимка prozacc 11 април 2009 - 19:34

Няма ли някаква тема, в която да е описана процедурата за сваляне на тавана, че направо откачам вече- по дупките дрънчи все едно съм в 50 годишен икарус с напомпени до дупка гуми....
Отговори

IvanGrigorov снимка IvanGrigorov 11 април 2009 - 23:46

 prozacc, на 11 Apr 2009, 08:34 PM, каза:

Няма ли някаква тема, в която да е описана процедурата за сваляне на тавана, че направо откачам вече- по дупките дрънчи все едно съм в 50 годишен икарус с напомпени до дупка гуми....

Ако наистина искаш тишина в колата то начина за неиното постигане е лесен. Просто трябва да намалиш до минимум звукопроводимоста, и излъчваштия ефект на металните части в купето(в случея тавана). Аз съм пробвал някой методи за обезшумяване и мога да кажа, че лепенето на битум(ХИДРО ИЗОЛАЦИОННА ЛЕНТА) даде най-добър ефект :icon_wink2: Обаче и то си има свойте изисквания, а те са прости трябва да го залепиш добре. Иначе след година пак трябва да си играеш. А гредите незнам дали силикона е добър?

Поздрави И.Григоров
Отговори

vitty снимка vitty 12 април 2009 - 00:08

Имаше една тема за скърцане беше, там и тавана беше описван. Сваляш дръжките, сенниците, лампата и освобождаваш кората от уплътнението. Да не ти дрънкат гредичките на тавана? И за тях има лек :icon_wink2:
Отговори

cecipi4a снимка cecipi4a 12 април 2009 - 16:00

И аз имам същия проблем.Колата е Вектра Б комби.Не знам как се свалят само 4 правоъгълни пластмаси пред и зад ръкохватките на тавана.Които може да качи снимки да си даде скаипа,да дам снимка да я качи,че не мога да се оправя с Snimka.bg.Моя скаип е cvetan71
Отговори

prozacc снимка prozacc 12 април 2009 - 16:15

Да гредите са :icon_wink2: а най-забавното е, когато си набича музиката до дупка, понеже колата е що-годе шумоизолирана, и отвън не се чува нищо освен дрънченето на гредите и вибрирането на тавана :newsm05_41: :icon_wink2:
Отговори

Fero снимка Fero 12 април 2009 - 17:53

Когато купих моята Вектра Б през 2006 год. я закарах в Трифонов в Пловдив да я прегледат и да поправят каквото е необходимо.
Майстора ми каза, че тавана ми е отлепен и ми предложи да го оправи.
Попитах го в какво се състои ремонта и колко струва.
Обясни ми, че се разглобява тавана и със силикон се залепва. Цената беше (тогава) 50 лева, като ми обясни, че е само труд. Цената на материалите била несъщественна.
Отказах да напрявя ремонта тъй като искаше да запиша ден и да му предоставя колата сутринта, което не ми хареса тъй като имам голям проблем със свободното време и тъй като живея в Димитровград този ремонт щеше да ми отнеме цал ден.
Още си я карам така.
Отговори

sgetsov снимка sgetsov 12 април 2009 - 18:06

Явно е като правило - да се раздрънква таванът. и при моята Вектра Б комби на паваж и при дупки дрънчи яко с метален отенък. Има ли някой да е свалял таван и да го опише подробно как става за да си оправим звуковия фон в купето ? :icon_wink2:
Отговори

VectraX20DTH снимка VectraX20DTH 12 април 2009 - 19:57

Колеги преди 2 дена извърших това нещо защото и моя таван дрънкаше но при мен се появаваще като постои повечко време колата на слънце или като лопна вратата по силно ще се опитам да обесня как го свалих за съжеление нямам снимков матерял но дано ме разберете :)
Започнах с свалянето на двете релси на които стои кората след това развивам задните колани с камак 21 и чрез дърпане премахнах пластмасите около задните стъкла държат се на метални щипки,след това развих предните сенници те са с видийки ивадих плафона и го разкачих.Дойде ред и на пласмасите край предното стъкло също са на щипки и се откопчават чрез дърпане разбира се внимателно,след тях тези в горната част на коланите също чрез дърпане и те също са на щипки но тях не съм ги свалял целите а само ги откопчах от горния край.Следващото което отстраних беше ръкохватките на тавана двете отзад и тази отпред ,държат се с видийки които се намират зад едни капачета отварят се с малка отверчица.Издърпах гумените уплатнения в горния край на 4-те врати.Махнах копчето което крепи тавана в средата .Откапчането стана също с отверка.Останаха само 4-те пласмаски(Правоъгални капачета по тавана по две от ляво и отдясно) за кото се закопчава мрежа ли е и аз незнам точно за какво.Отворих им капачетата е със помоща на едно шестограмче бъркам през дупката и натискам щифтчетата ще ги видите те са 2 кръглички отвътре ги натискам и те излизат навън и с помоща на клещи ги идърпвам навън и се откопчават щипките.И така тавана го изнесох през задната врата на комбито.След това вземах една вътрешма гума от кола(Може с силикон дънапрен който каквото си избере) изрязах си парченца и на гредите които бяха разлепени подложих по едно в краищата и в средата.Така се уплатни всичко перфектно тествах го разбира се чрез затваряне на вратата и чрез каране няма вибрации в ламарината няма нищо.И след всичко това започнах сглабянето по обратния ред. Дано да съм бил полезен и да сте ме разбрали ако има въпроси ще помагам колеги!
Мнението беше редактирано от VectraX20DTH: 12 април 2009 - 19:59
Отговори

cecipi4a снимка cecipi4a 13 април 2009 - 19:20

Благодарности на колегата vectraX20DTH,за това че разясни как се демонтират пластмасовите държачи за мрежата.Никога нямаше да се сетя как се свалят. :icon_wink2: .Тавана на комбито сам го свалих за час.
Отговори

VectraX20DTH снимка VectraX20DTH 13 април 2009 - 20:20

Колега успял си да ме разбереш значи аз изключих направо докато разглабям да снимам щеше да е още по нагледно но щом си го свалил значи се разбира как става :)
Отговори

xarvatina снимка xarvatina 13 април 2009 - 20:49

незнам на кой какво му дрънчи тавана ама при мен, на същата вектра, от баса ми се отлепи предното стъкло от горната страна към тавана и сега като си пусна музика много дрънчи а при дъждовно време и тече понякога... ако някой има идея как мога да го оправя да даде идея... само да кажа че мощноста е такава че предните ми колконки подават нагоре а тавана се огъва като хартиен... трябва да се направи с нещо което да държи здраво... ходих на сервизи който се занимават със смяна на предни стъкла и ми казаха че и да го залепят при това положение след няколко седмици пак ще се отлепи...
Отговори

cecipi4a снимка cecipi4a 14 април 2009 - 19:48

Които може да качи снимки да си даде скаипа,да дам снимки да качи,че не мога да се оправя с Snimka.bg.Моя скаип е cvetan71
Отговори

sgetsov снимка sgetsov 16 април 2009 - 21:11

Поздравления за Vectra X20DTH. С такова описание ще решим проблема си :icon_wink2:
Мнението беше редактирано от sgetsov: 16 април 2009 - 21:11
Отговори

VectraX20DTH снимка VectraX20DTH 16 април 2009 - 21:54

С каквото мога помагам :icon_wink2:
Отговори

pargolino снимка pargolino 03 май 2009 - 18:48

 VectraX20DTH, на 16 Apr 2009, 10:54 PM, каза:

С каквото мога помагам :blink:


Мерси за помоща и аз днес си оправих тавана,описанието е перфектно
Отговори

prozacc снимка prozacc 04 май 2009 - 19:45

След 2 дни борба с кората, гредите и изгорялото лепило, което се ронеше само при допир с въздуха (майко мила, дано вс опели не са такива) и моят таван е оправен- в купето е супер готино и тихо.....ееее сега остава да се преодолее тупуркането от задното окачване :mhihi: , за което в сервизите казват, че му няма нищо. :blink: :blink: :blink:

Пс : забравих да кажа, ако някой има въпроси и се чуди как става, да праща лично- ще се опитам да обясня....
Мнението беше редактирано от prozacc: 04 май 2009 - 19:46
Отговори

ceco-82 снимка ceco-82 04 май 2009 - 20:09

Всъбота и аз оправих моя използвах силикон и на някои места дунапрен.Старото лепило направо беше станало на сажди, накрая облепих целия тажан с една лента която видях във форума в една тема за изолациа на шума. Направо все едно че е друга кола осеща се още с затварянето на вратата
преди
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=36...mp;pid=11999253
след ве4е с лента
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=36...mp;pid=11999281

 prozacc, на 04 May 2009, 08:45 PM, каза:

ееее сега остава да се преодолее тупуркането от задното окачване :mhihi: , за което в сервизите казват, че му няма нищо. :blink: :blink: :blink:


и аз го имам същия проблем а ма не сам стигнал до сервиза все още, как да му няма нищо то си тропа и то доста гадно
Отговори

prozacc снимка prozacc 05 май 2009 - 19:54

Перфектно е станало с тази лента, сигурно ще е доста по-тихо с нея. Дано само лепилото й да не се прецака бързо от нагряването на тавана. А за задното окачване не знам к'во да го правя, защото направо ме побърква- сигурно са заминали aмортисьорите, но това не е за тази тема. Пусни лично ако разбереш при теб от какво трака.


ПС : http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...=53012&st=0
Мнението беше редактирано от prozacc: 09 май 2009 - 18:36
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg