Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Vectra B

Vectra B - Сваляне на кората на тавана

dvasilev снимка dvasilev 31 май 2018 - 00:30

Здравейте колеги,
Искам да махна тавана на Зафира А. Махнах плафоните, пластмасите отстрани и дръжките. Не мога да махна обаче следните неща:
  • Сенника - цък. Отвих едното болтче, обаче не знам как да го разкача сега. Пробвах с права отверка да натисна както и да го разлюлея в различни посоки, но не мърда ! Никъде няма тема/видео, как се маха този сенник.
    Също щипката на сенника - цък, като я махнах и после я сложих беше хлабава в сравнение с преди това. Възможно ли е вътре да е имало нещо друго, което да е паднала при демонтажа? В това мнение е споменато нещо подобно, но каква е тази част/игла?
  • Пластмасата за мрежа - цък. В тази и тази тема пише следното:

    Цитат

    Останаха само 4-те пласмаски(Правоъгални капачета по тавана по две от ляво и отдясно) за кото се закопчава мрежа ли е и аз незнам точно за какво.Отворих им капачетата е със помоща на едно шестограмче бъркам през дупката и натискам щифтчетата ще ги видите те са 2 кръглички отвътре ги натискам и те излизат навън и с помоща на клещи ги идърпвам навън и се откопчават щипките

    Цитат

    има и едни държачи за мрежа те се махат по гадно натискат се пластмасовите пъпчета на копките навътре и си готов

    Това ли трябва да са тези щифтчета - цък ? Да това са, токущо ги натиснах отвътре с пръст и после с клещите се вадят и пластмасите директно падат. Много лесно става.


И още нещо да попитам. Като сваля тавана искам да залепя тази планка, която държи двд - цък. Какъв силикон да ползвам ? Монтажен, полиуретанов ? Казаха ми марка К+Д, дали ще свърши работа или може да предложите нещо по-добро ?

поздрави,
Отговори

Бърз отговор

Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg