Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Смяна масло Astra K 1.6D 110кс, комби

docklands снимка docklands 27 ноември 2021 - 03:26

Здравейте,

Предстои ми смяна на масло и филтри, та бих желал малко съвет. За предишната смяна ползвах оригинално 5W30 закупено от дилър във Великобритания (но за съжаление, поради излизането им от ЕС, пазаруването от там е затруднено).

При дилъра в Пловдив виждам, че слагат 0W20, което е може би заради идващите зимни месеци, но на мен ми се иска отново да сложа 5W30.

Питане 1: 0W20 или 5W30?

Питане 2: Иска ми се пак да си сложа малсо на Опел, Dexos2, при дилъра е скъпо, но има доста онлайн оферти (включително и от реномирани магазини) на подозрително ниска цена. Мога ли да се доверя на онлайн магазин и бихте ли препоръчали някой предлагащ малсо с гарантиран произход.

Филтрите предполагам мога спокойно да ги поръчам афтърмаркет.

Или 600лв. за смяна на масла + филтри при дилъра и да ми е мирна главата.

Благодаря за вниманието.
Отговори

sathv снимка sathv 27 ноември 2021 - 09:10

За разлика от много други части по колата, специално за филтрите и маслото, автърмаркетите не са по-лоши от оригиналните, даже напротив.
Отговори

Rosen Popov снимка Rosen Popov 27 ноември 2021 - 10:00

С афтърмаркет части би трябвало да ти излезе около 180лв. смяната с 5литра 5w30. Новото 0W20 е свързано със сервизен бюлетин на Опел за справяне с шума на веригата при сутрешен старт, много бързо след това обаче добавиха и ремонтна част за обтегача, според мен не им се е получило с по-тънкото масло. В Пловдив има доста официални вносители на масла, които предлагат и смяна.
Отговори

ulieliadi снимка ulieliadi 27 ноември 2021 - 16:47

Сменях преди 20-на дни. 260лв с GM масло 5/30 и всички филтри.
Отговори

Гега снимка Гега 27 ноември 2021 - 16:55

Защо не пробваш с Motul ? Последно сложих MOTUL SPECIFIC DEXOS2 5W-30 и нямам грижи.
П.С. маслото си го вземам директно от техният склад в Белгия :)
Отговори

docklands снимка docklands 09 януари 2022 - 04:08

Благодаря на всички взели отношение по темата.

Смених маслото с GM 5/30 от Макскар и афтър маркет филтри. Всичко около 200лв.

В сервиза, който ползвам, не успяха да отвъртят (или не искаха) горивния филтър и него се наложи да го сменя в сервиза на Стефанив Мотърс в Пловдив на разумна цена (заедно с софруеърния ъпдейт за емисиите).

Мисля от тук нататък да правя смени на 6000-8000км. със същото масло.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg