Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Двигатели, горивни системи, съединители, ск.кутии

Кога двигателят започва да смуче студен въздух?

zdravkop снимка zdravkop 07 юли 2008 - 12:54

Здравейте, колеги!
Искам да попитам знаещите кога двигателят започва да смуче студен въздух от тръбата за студения въздух под филтъра, а не от тази тръба, която е над генерацията. При каква температура става смяната от едната тръба на другата, от топъл към студен въздух. Двигателят ми е Х16СЗ.
Благодаря предварително на всички отзовали се.
Отговори

zdravkop снимка zdravkop 08 юли 2008 - 11:06

Колеги, никой ле ни знае? :kuku: На мен ми направи впечатление, че при около 80 градуса на антифриза смучеше въздух от изхода за към генерацията. Това нормално ли е?
Отговори

rendeto снимка rendeto 08 юли 2008 - 12:11

Около 40 градуса трябва да смуче само студен въздух иначе ако караш на бензин при прехода от студено към топло работи по лошо и топлия въздух има по малко кислород следователно по малко вървене но лошата работа на двг е предимно зимата а през лятото при подгряване не трябва да се усеща проблема може да е скъсан или изваден вакуумен маркуч мембраната в кутията на филтъра или термостатчето което е в капака на моното :kuku:
Отговори

Tehni4oR снимка Tehni4oR 08 юли 2008 - 17:17

Аз карам на газ и през летния период съм извадил тръбопровода, който идва от генерацията към филтъра точно поради причината която е споменал колегата по-горе (студен въздух - повече кослород).
Резултата е малко повече динамика при рязко настъпване на педала, но не очаквайте чудеса!!!!
Отговори

loudnes снимка loudnes 19 септември 2008 - 17:02

Имам въпрос това термостатче как може да се провери ?
Аз измислих следния начин оставям на място да заегрее до включване на охлаждащата перка вадя маркуча за вакум към клапата и тои пак смуче яко (тоест дори при максимално загрял мотор клапата седи така че да смуче горещ въздух от генерацията) :icon_wink2: опредлено не е нормално нали ?
Отговори

floyd снимка floyd 20 септември 2008 - 09:59

Биметалния клапан работи в зависимост от температурата на входящия въздух, а не от температурата на охлаждащата течност. Ти като си извадил вакума клапата е затворила топлия въздух, започнал е да влиза само студен, и биметала веднага е отворил. Пробвай да блокираш с нещо клапата да е на топъл въздух и тогава виж дали ще смуче от маркучето.
Отговори

loudnes снимка loudnes 20 септември 2008 - 15:24

Момент така да разбирам ли че биметала е в мехура кудето е на кутията за филтъра , а не вътре под инжектора кудето влизат тръбичките .Което автоматично значи че по маркуча тече вакум нон стоп а просто биметала казва дали ще е врътнато на топло или студено.
На прав път ли съм?
ЕДИТ Намерих някаква гад вътре в мембранката където влиза вакума на кутията на филтъра пише wahler 7/2 какво е това?Слагах го в фризера топлих го не чатка и нищо не се променя.
Отговори

floyd снимка floyd 22 септември 2008 - 04:36

Точно на правилния път си. Биметалния клапан е точно там, където влизат двете вакуумни тръбички - едната идва от всмукателния колектор и в нея постоянно си има вакум. Другата отива към кутията на въздушния филтър. Биметалния клапан решава кога да отвори вакум към филтъра, като това става плавно - няма да чуеш никакви прещраквания.
Отговори

loudnes снимка loudnes 23 септември 2008 - 20:31

Играх си суках го това Публикувано изображениеПубликувано изображение ,но не можах да го видя в деиствие тоя термостат така че закрепих клапата на положение да влиза насрещния въдух и махнах вътре в филтъра долу тръбата която обединява потока от под калника и отпреде. Не знам дали си въобразявам ама потръгна по добре и в ниски и в виоки :icon_wink2: , а как ще се държи в студа ще разберем скоро (дано да не е много).
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg