Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Информация за конкретен модел Опел

Astra GTC

ГостLann_* 17 юни 2005 - 08:04

Колеги, дайте един съвет.
Обмислям покупката на лизинг на Астра, ама ми е трудно да реша какъв да е двигателя. То накрая ще се реши от субективното усещане за колата като я покарам и с двата двигателя, но все пак ще съм ви благодарен ако дадете някакви отзиви за двата двигателя.
Горе долу познавам бензиновия, предполагам че разликата във вървенето между С 18 ХЕ и Z18XE не е пределно голяма. Дизеловият съм чувал че е доста добър и се слага на Алфа Ромео, ама цената на нафтата скача и не съм сигурен доколко е оправдана разликата в цените на колите с тези два двигателя.
Дайте моля ви мнения, пък били те и субективни. Как би се продавала една дизелова кола втора употреба в бъдеще и тн.
Благодаря
Отговори

madmaxxx снимка madmaxxx 17 юни 2005 - 16:23

карах дизеловия агрегат.НАПРАВО АХНАХ да знае6.аз ли4но ти го препоръ4вам.имаго 150 PS a i stawa na 180 PS.направо е уникат с цена 40 000 лев4ета. :cen: :cen: :cen: :p :wall: :wall: :cen:
Отговори

ГостLann_* 17 юни 2005 - 16:32

Абе за момента и аз май се насочвам към него - всички казват че е по-добрия двигател, а иначе парите ги прежалих, хванах се на втора работа и ще ги докарам да си взема дизеларката с климатик и изпълнение Спорт.
Мерси колега

А иначе къде може да го направят 180 коня.
Отговори

madmaxxx снимка madmaxxx 17 юни 2005 - 16:36

до колкото разбрах маи 4е може6 да си я поръ4а6 така да доиде но не съм сигорен.а и предполагам 4е 6е е малко по скъпа.но така се бях захласнал по нея 4е и на мен отвори ли ми се 1 далавера 6е си я купя :cen: :p
Отговори

MaxMan снимка MaxMan 17 юни 2005 - 17:34

Каква е тая ПЕЧКА бе? :cen:
Мислех че само Сеат Ибиза-Купра 1.9TDI е 160 коня дизел
Отговори

city stars снимка city stars 17 юни 2005 - 19:00

Lann, на Jun 17 2005, 02:32 PM, каза:

Абе за момента и аз май се насочвам към него - всички казват че е по-добрия двигател, а иначе парите ги прежалих, хванах се на втора работа и ще ги докарам да си взема дизеларката с климатик и изпълнение Спорт.
Мерси колега

А иначе къде може да го направят 180 коня.

колега и аз съм на твойто дередже.ама се спрях на Елеганс 1.8 с повечко екстрички.а дизелче не ми се кара.лично аз залагам на бенциновия вариант.а току що забелязах че в базовата цена не влизат задни ел стъкла а струват 470 лева.ебаси в 2005 година да си въргиш задните прозорци с ръчки.много кофти политика според мен.
Отговори

compacta снимка compacta 17 юни 2005 - 19:37

Лично аз не съм фен на тоя дизел на опел, нещо тромавичък ми се видя като го карах на опел теста. Въртящия момент ми се струва малак. Просто не виждам как на баща ми C-max-a дето е 15 коня по-малко и 200-300 кила повече и да върви повече от астрата 1.9 ТДИ. Вземи бензин. :cen:

Цитат

MaxMan Публикувано на Jun 17 2005, 03:34 PM
  Каква е тая ПЕЧКА бе? 
Мислех че само Сеат Ибиза-Купра 1.9TDI е 160 коня дизел 

А е лек всички VW с 3 червени TDI са 150 кония :lol:
Отговори

ГостLann_* 17 юни 2005 - 21:34

Проблема при мен е че ще мога да пазарувам чак към края на годината и в момента само събирам информация, а нямам нерви да чакам толкова. Та мисля чак тогава да пробвам и двата мотора. Бях се записал на тест драйва, ама не се обадиха :p гадините .
А иначе се зачетох в сайта на София Ауто - предлагали тунинг, предполагам че след това продължават да признават гаранцията.

Цитат

а току що забелязах че в базовата цена не влизат задни ел стъкла а струват 470 лева.ебаси в 2005 година да си въргиш задните прозорци с ръчки
- Аз затова искам тривратка :cen:

Мерси за мненията колеги.
Отговори

city stars снимка city stars 18 юни 2005 - 10:59

Lann, на Jun 17 2005, 07:34 PM, каза:

Проблема при мен е че ще мога да пазарувам чак към края на годината и в момента само събирам информация, а нямам нерви да чакам толкова. Та мисля чак тогава да пробвам и двата мотора. Бях се записал на тест драйва, ама не се обадиха :wall: гадините .
А иначе се зачетох в сайта на София Ауто - предлагали тунинг, предполагам че след това продължават да признават гаранцията.

Цитат

а току що забелязах че в базовата цена не влизат задни ел стъкла а струват 470 лева.ебаси в 2005 година да си въргиш задните прозорци с ръчки
- Аз затова искам тривратка :cen:

Мерси за мненията колеги.

супер тъпо е тва със задните ел-стъкла.да не говорим че и за огледала с отопление (218лв) требва да си доплащаш както и за глупавата екстра да са ти сгъваеми смисъл ръчно да можеш да си ги прибираш.е извинявам се ама тия екстри ги има в базовите цени на сички японки.а и ок айде така са преценили така са го направили ама нали затова са измислени тия "пакети" които предлагат.е да ама в нито един от тях не присъстват тия неща :p не мога да си го обясня този абсурд.
Отговори

Stranger снимка Stranger 18 юни 2005 - 12:41

Ми вземи си японка бате...за кво ти е опел с дървената им политика...честно казано пове4ето екстри са безсмислени, а едни от наи безсмислените са ЕЛ ОГЛЕДАЛАТА...
Та по темата...дизела ще продължава да се ка4ва, ама в БГ ще си остане винаги по евтин от бенза.Както и да е , според мен дизеловия двигател е по доброто решение ако ти стигат 180 коня:)) Хар4и по малко от бензиновия, дизела е по евтин, а и май има по дълъг живот, ама то зависи

А 180-те коня можеш да ги постигнеш само с 4ип4е:)
Успех
Отговори

ГостКаме _* 18 юни 2005 - 18:01

Тия новите мощни дизели 1.9 дето са 120 и 150 коня чий са???? Щото аз карам с двигател от Исузу - 1.7 ЦДТИ и съм много доволен - дърпа много здраво и е супер икономичен... :lol:
Отговори

city stars снимка city stars 18 юни 2005 - 19:40

Stranger, на Jun 18 2005, 10:41 AM, каза:

Ми вземи си японка бате...за кво ти е опел с дървената им политика...честно казано пове4ето екстри са безсмислени, а едни от наи безсмислените са ЕЛ ОГЛЕДАЛАТА...
Та по темата...дизела ще продължава да се ка4ва, ама в БГ ще си остане винаги по евтин от бенза.Както и да е , според мен дизеловия двигател е по доброто решение ако ти стигат 180 коня:)) Хар4и по малко от бензиновия, дизела е по евтин, а и май има по дълъг живот, ама то зависи

А 180-те коня можеш да ги постигнеш само с 4ип4е:)
Успех

и кво искаш да ми кажеш че не е дървена ли?!?!?!що веднага почваш с заяждането.казвам си мнението а ти щом си човек, който приема само и единствено хубавите черти на колата която кара ок.аз пък искам ел. стъкла. :D ;)а ти щом смяташ че повечето екстри са безмислени що не караш жигулка примерно?всеки нормален човек се стреми да си улесни живота и да си го направи по удобен и практичен.
Отговори

Жоро снимка Жоро 18 юни 2005 - 20:19

city stars, на Jun 18 2005, 05:40 PM, каза:

Stranger, на Jun 18 2005, 10:41 AM, каза:

Ми вземи си японка бате...за кво ти е опел с дървената им политика...честно казано пове4ето екстри са безсмислени, а едни от наи безсмислените са ЕЛ ОГЛЕДАЛАТА...

а ти щом смяташ че повечето екстри са безмислени що не караш жигулка примерно?всеки нормален човек се стреми да си улесни живота и да си го направи по удобен и практичен.

Това за екстрите съм 100% съгласен че без тях е кофти...
Даже и ел. огледалата са си удобство седиш си гледаш си и ги регулираш!!!
Да не говорим за ел. стъкла, клима, АБС и други без който не може!!! :cen:
Но да си ги плащаш е тъпо но политика на фирмата!!!!! Но пък други фирми като ги вклч. в цената да не би да не си ги плащаш??? :p
Отговори

ГостLann_* 18 юни 2005 - 20:52

Истината е че има доста по-изгодни предложения от Астрата на пазара в момента. Пример е Ситроен С4 три врати, най скъпия вариант е 35 000 и е пълен с екстри, които ако се сложат в цената на Астрата спокойно стигат 43-44 000
Но все пак не е :cen: Астра. Много е гадна политиката на Опел, ама по-хубав дизайн отдавна не съм виждал и като се прибави и факта че си взимам отново Опел мисля да преглътна липсата на екстри и високите цени на частите и лошото обслужване в сервизите в София.
Отговори

city stars снимка city stars 19 юни 2005 - 00:43

Zhoro, на Jun 18 2005, 06:19 PM, каза:

city stars, на Jun 18 2005, 05:40 PM, каза:

Stranger, на Jun 18 2005, 10:41 AM, каза:

Ми вземи си японка бате...за кво ти е опел с дървената им политика...честно казано пове4ето екстри са безсмислени, а едни от наи безсмислените са ЕЛ ОГЛЕДАЛАТА...

а ти щом смяташ че повечето екстри са безмислени що не караш жигулка примерно?всеки нормален човек се стреми да си улесни живота и да си го направи по удобен и практичен.

Това за екстрите съм 100% съгласен че без тях е кофти...
Даже и ел. огледалата са си удобство седиш си гледаш си и ги регулираш!!!
Да не говорим за ел. стъкла, клима, АБС и други без който не може!!! :p
Но да си ги плащаш е тъпо но политика на фирмата!!!!! Но пък други фирми като ги вклч. в цената да не би да не си ги плащаш??? :cen:

съгласен съм.абе сяка фирмена политика си има и + и -, аз просто споменах минусите според мен а колегата нещо се издразни.а иначе че ше е астра в тва съмнения няма.много е привлекателна мамка й и кола. :wall:
Отговори

Arni снимка Arni 19 юни 2005 - 21:51

Lann, на Jun 18 2005, 06:52 PM, каза:

Истината е че има доста по-изгодни предложения от Астрата на пазара в момента. Пример е Ситроен С4 три врати, най скъпия вариант е 35 000 и е пълен с екстри, които ако се сложат в цената на Астрата спокойно стигат 43-44 000
Но все пак не е :wall: Астра. Много е гадна политиката на Опел, ама по-хубав дизайн отдавна не съм виждал и като се прибави и факта че си взимам отново Опел мисля да преглътна липсата на екстри и високите цени на частите и лошото обслужване в сервизите в София.

Колега не се притеснявай. Всичко, което даваш си заслужава парите при тези модели на които си се спрял ;) Ситроена след 6 месеца ще се чудиш как да му събереш ламарините :wall: Астрите возят доста добре и разликата с предишната генерация е съществена. Ще се шашнеш от комфорта при новите модели :cen: И другото, което исках да кажа е че аз лично бих се спрял на дизеловия агрегат с новото поколение комън-рейл... конете са си коне, колкото и някой от по-горе изказващите се се опита да оспори това ;) Много пъргави колици ! :p
Отговори

ГостLann_* 19 юни 2005 - 22:14

Дизела наистина се оказва на Fiat и се слага на Алфа Ромео. Миналата година Алфа е спечелила 24-те часа на Льо Ман, което предполага и аз се надявам да е така че е железен двигател. Май вече взех решение за мен.
Отговори

WaffenSS снимка WaffenSS 20 юни 2005 - 11:07

Дизела 1.9 и в двата варианта 120 и 150 коня е на фиат, което веднага ме прави леко скептичен по отношение на издържливостта му... особено тоя 150 коня ми се струва доста изнасилен :cen: не че съм го карал де B)
Отговори

Karaibrahim снимка Karaibrahim 20 юни 2005 - 12:31

Не забравяйте, че Алфа Ромео първи въведоха комон-рейл технологията и имат доста опит с този тип двг зад гърба си.
Отговори

city stars снимка city stars 22 юни 2005 - 19:14

:D поръчахме я хубавицата.живот и здраве след месец месец и нещо пристига първата Астра H в българския Опел клуб.стискайте палци да сатне сичко както си му е реда и да е в срок. :cen: :D

Астра Елеганс 1.8 16v 125 кончета,предни ел стъкла :cen: (не ми се даваха 500 лева и за задни), ел огледала с подгряване, климатроник, халогенни фарове, много як плюшен салон, СД с мп3, 16-ки алуминиеви джанти 6.5J (които не ме кефят кой знае колко и може да ги сменя с доплащане като пристигне), подлакътник, кожен волан, сгъваем ключ (което ми беше мечта хахаха), 4 еърбега, датчици за непоставени колани, духалки за климатроника има и отзад и май е това.цвета и много свеж и същевременно класика в жанра.сребристо ама като го гледаш от различни ъгли и на златисто бие. :lol: :p :wall: :cen: :wall:
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg