Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Електрическа инсталация и електроника

Въпрос за динамо

death снимка death 05 август 2014 - 11:52

Здравейте,
Имам проблем с ремъка на динамото на астрата. Зимата ремъка (10 по 920) е опънат до край и пак е хлабав. Прочетох мнения из форумите и купих ремък 11 по 912 като има доста ход за опъване, но много бързо се изяжда. Поразпитах и ми казаха, че проблема е с износена шайба(забелязах, че след известно време оригиналният ремък за астрата се изяжда и влиза навътре в шайбата, което не му позволява да се обтяга повече) и трябва да я сменя. Чудя се обаче шайбата отделя ли се от това зад нея, което е като вид перка, защото намерих да се продава само шайба, на пръв поглед същата като на динамото ми. Алтернатора иначе е в изправност. Ето такъв е: http://postimg.org/image/mx2ivol41/
Ако имате и други съвети ще се радвам да споделите.
Благодаря!
Мнението беше редактирано от death: 05 август 2014 - 11:58
Отговори

Коцето снимка Коцето 05 август 2014 - 11:59

По принцип ремъчната шайба и перката за охлаждане са отделни, след като развиеш гайката (най-лесно става с гайковерт)се отделят и имат дистанционна шайба между тях. И да, когато се износи ремъчната шайба ремъка потъва в нея и не може да се обтяга добре, или нова или втора употреба запазена но и добре да се огледа да не е крива.
Мнението беше редактирано от Коцето: 05 август 2014 - 12:01
Отговори

death снимка death 05 август 2014 - 14:44

Мерси за информацията. Като гледам така отгоре ми се стори, че не може да се маха, но щом е възможно това е добре. А като махна динамото на менгеме ли трябва да го сложа, за да го развъртя или има някъде нещо като контра?
Отговори

Н-И-К-И снимка Н-И-К-И 05 август 2014 - 16:07

Има контра на ротора
Отговори

Коцето снимка Коцето 06 август 2014 - 10:13

 death, на 05 август 2014 - 14:44, каза:

Мерси за информацията. Като гледам така отгоре ми се стори, че не може да се маха, но щом е възможно това е добре. А като махна динамото на менгеме ли трябва да го сложа, за да го развъртя или има някъде нещо като контра?

Не стягай на менгеме да не изкривиш перката, горе ти писах че най-лесно става с гайковерт, напръскваш с проникващ спрей предварително резбата. Всъщност ако си сигурен че новата ти ремъчна шайба е същата можеш да стегнеш старата на менгеме но само шайбата не перката, и да я прецакаш тя и без това ще се хвърля. Стягането на новата обаче го направи с гайковерт.
Мнението беше редактирано от Коцето: 06 август 2014 - 10:22
Отговори

death снимка death 06 август 2014 - 15:25

Благодаря за съветите. Ще са ми от полза.
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg