Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Общо за интериора,купето и екстериора на нашите Опели

Размазани насекоми

Teodorski снимка Teodorski 20 май 2011 - 15:24

Здравейте, колеги. Интересува ме, как се справяте с масово размазани насекоми по предницата на колата, след дълъг път? Пробвах на автомивка с пароструйка, даже и на разстояние 1см. не се маха тая гад, бе :ranting: . Става само с нечовешко търкане, ама това ще ми отнеме цял ден докато изтъркам всичко. Моля, ако знаете някакво решение (препарат?), споделете. :drinks:

П.П предварително се извинявам ако има такава тема, просто не успях да намеря нищо с търсачката.
Отговори

tihomir_rs снимка tihomir_rs 20 май 2011 - 23:42

Има много препарати за сваляне на мухи.Препоръчвам ти Meglio.Силен обезмаслител,жълт на цвят.Предлага се по всички магазини-към 5лв. е литъра.
Друго което ти предлагам е мафразол на Mafra.Аз с това си свалям гадните мухи-но трябва да знаеш,че е доста силен концентрат и ако не е разреден има опастност от сваляне на боя.Е досега не ми се е случвало ,но все пак Внимавай.
Отговори

Росен Желев снимка Росен Желев 21 май 2011 - 06:29

Всички автомивки имат препарати с които ги махат колега.
Отговори

TOTTI868 снимка TOTTI868 21 май 2011 - 08:55

Аз за това меглио съм чувал но ме е страх да не сваля боята
Отговори

tihomir_rs снимка tihomir_rs 21 май 2011 - 09:00

Споко човече-meglio-то не сваля боя.Пръскай спокойно после изплакваш и това е.
Отговори

AirRaidSiren снимка AirRaidSiren 21 май 2011 - 10:45

Ако не искаш да използваш препарати, най-простия начин (който използвам понякога) е с кофичка топла (към гореща) вода и с кърпа ги отстраняваш едно по едно. :moderator:
Отговори

oci снимка oci 21 май 2011 - 18:05

А реално погледно ако не ги отстраните веднага след патуването(до 3-4 часа) така изсъхват тия копелета, че после като ги отмият и остават петна по бронята :cen:

А някой има срещал ли е решение за махането им в движение от предното стъкло? При каране със 160-170км/ч след 50-60км стъклтото става на гъз :helpsmilie:
Отговори

IvailoM снимка IvailoM 21 май 2011 - 19:10

Кофа топла вода, автошампоан и гъба. Измиваш внимателно, а ако са много упорити задържаш повече на едно място да се накисне добре.
oci, ще караш по-бавно бе мой човек :rasp:
Отговори

bili4652 снимка bili4652 21 май 2011 - 21:15

Аз мойто стъкло го чистя малко след като спра(не повече от 2 часа) с мокри кърпички(те малко съдържат нещо подобно на спирт) за да нямам проблеми после с многото търкане, а по другите места с течение на времето и автомивките се изчиства. Все пак в топлото излизат насекомите и всеки път трябва след като си спрял да ги изчистиш, ако не ги премахнеш ще се чудиш как ще стане това. Времето вече се стопля и тези размазани гадове изсъхват по бързо и гадните петна се увеличават.
Отговори

hudson снимка hudson 21 май 2011 - 21:46

 oci, на 21 май 2011 - 18:05, каза:

А някой има срещал ли е решение за махането им в движение от предното стъкло? При каране със 160-170км/ч след 50-60км стъклтото става на гъз :helpsmilie:

Като ходиш на автомивка, искай да ти сложат вакса при плакненето и/или в казанчето за чистачките наливаш летен препарат на сонакс или на вюрт и по-често миене на стъклото като караш. Само внимавай с разраждането на концентрата, защото аз миналата година се бях поувлякъл с максимата "колкото повече, толкова по-добре чисти" и после се наложи обработка с шлайфпаста по предния капак около пръскалките и по предното стъкло извън зоната на почистване на чистачките заради упорити бели следи от засъхнал препарат.
Отговори

Крисо снимка Крисо 22 май 2011 - 05:52

Меглиото,става но трябва да се разреди с вода поне 1кьм1.Бил сьм свидетел на един капак как матира лака.Иникален обезмаслител е но трябва да се внимава с употребата.
Отговори

Жоро снимка Жоро 22 май 2011 - 08:24

 oci, на 21 май 2011 - 18:05, каза:

А някой има срещал ли е решение за махането им в движение от предното стъкло? При каране със 160-170км/ч след 50-60км стъклтото става на гъз :helpsmilie:

Irmshera, по едно време разправяше за един препарат за предното стъкло, който се (мисля) втърквал. По принцип бил за дъжд но работел добре и с тея гадове. Идеята му е иначе почти да не използваш чистачките, защото водата не стой на капки а се стича. Предполагам, че е нещо като вакса, като се сетя ще питам...
Отговори

oci снимка oci 24 май 2011 - 15:56

 hudson, на 21 май 2011 - 21:46, каза:

Като ходиш на автомивка, искай да ти сложат вакса при плакненето и/или в казанчето за чистачките наливаш летен препарат на сонакс или на вюрт и по-често миене на стъклото като караш. Само внимавай с разраждането на концентрата, защото аз миналата година се бях поувлякъл с максимата "колкото повече, толкова по-добре чисти" и после се наложи обработка с шлайфпаста по предния капак около пръскалките и по предното стъкло извън зоната на почистване на чистачките заради упорити бели следи от засъхнал препарат.



 Жоро, на 22 май 2011 - 08:24, каза:

Irmshera, по едно време разправяше за един препарат за предното стъкло, който се (мисля) втърквал. По принцип бил за дъжд но работел добре и с тея гадове. Идеята му е иначе почти да не използваш чистачките, защото водата не стой на капки а се стича. Предполагам, че е нещо като вакса, като се сетя ще питам...


Ваксата има много предимства и може да помага и срещу насекомите, но не е пълноценно решение. Колата я мия на специална мивка и винаги ми слагат вакса на един от водещите автокозметични производители(MAFRA). Наистина има огромна разлика - като вали дъжд и капките се търкалят и правят реснички, а не точки, освен това зимата само буташ снега и той се хлъзва и пада... но лошите копелета си се размазват по стъклото и няма махане :sad-smiley-046:

Някой от вас позлвал ли е конкретен препарат и той да е изчистил "плиок" от насекомо? Защото аз си карам с летен препарат, но файда никаква :surrender: Общо взето лятото чистачки не ползвам(освен ако не вали де) защото не виждам никакъв смисъл?

ИВЧО s тия вектри не може по-бавно - газта е като на телевизионна игра: on/off :mhihi: :mhihi:
Отговори

Irmscher снимка Irmscher 25 май 2011 - 19:43

Препарата се казва Rain off на Arexons .Убиец е за дъжд,за крилати не става.В най-големия дъжд при скорост над 60 аз чистачки не ползвам.
Rain off
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg