Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Дизелови двигатели

Загряват ли ви моторите зимата?

ЕмбаТа снимка ЕмбаТа 16 януари 2008 - 23:26

Колеги, аз съм с X20DTL и за сравнение при 0градуса от Мусагеница до центъра в не пиков час едвам мърда стрелката на температурата, при вас как е??? Абе като цяло ми се струва че много бавно загрява и много рядко зимата пуска перката!!! Иначе радиатора загрява чак около 85+ градуса, демек термостата не ми е зациклил на отворен кръг!!!???
Дайте мнения, как е при вас?
:sad-smiley-046:
Отговори

vectra снимка vectra 16 януари 2008 - 23:31

вектрата 17ДР си ми загрява нормално, мааалко по-бавно разбира се ако се сравнява с лятото,но всичко е нормално!
Отговори

mart снимка mart 17 януари 2008 - 07:48

Карам астрата от снимката 1.7Д 1992 година немскиям мотор искам да попитам след като запалите зимата горе доло след колко време почва да ви диха топло парното при мене термостата е прецакан обаче явно и някой датчик защото стрелката не се дига повече от малко над синията зона.Извинявам се за спам-а ама реших да не пускам нова тема тази ми се вижда подходяща, а и с отговорите на колегата който я е пуснал може да съм му помогнал.Благодаря и

ПОЗДРАВИ
Отговори

Peshotiger снимка Peshotiger 17 януари 2008 - 09:06

 mart, на Jan 17 2008, 07:48 AM, каза:

искам да попитам след като запалите зимата горе доло след колко време почва да ви диха топло парното при мене термостата е прецакан обаче явно и някой датчик защото стрелката не се дига повече от малко над синията зона.



Колега, и при мен като е под 0 градуса стрелката стои малко над синята зона, обаче на 5-та минута вече имам
парно и си духа топличко, нямам оплаквания от него :bou:
Незнам дали термостата да е за почистване или смяна, но в задръстванията качва температурата. :sad-smiley-046:
Отговори

WILLY снимка WILLY 17 януари 2008 - 09:34

Ами дизелите като цяло маи загряват по бавно и си го обеснявам с количеството антифриз - на моя мотор 17DR е 8 литра докато на бензинов с подобен обем е около 4 литра
Отговори

batececo снимка batececo 17 януари 2008 - 09:52

Не е вярно, че загряват по-бавно дизелите + това на мен антифриза ми е 4 литра, 4 и нещо... На Асконата като е бил здрав термостата (и колата като цяло), "дедо" докато мине 500 метра на 2-ра от гаража до шосето и вече е била загряла... Сега ако я карам използвам "кашон тунинг", защото не ми се дават пари за термостат, и без това супер рядко я карам... и пак си загрява ;)

И още нещо се сетих - веднъж лятото ми показваше че е студен двигателя (както си карах по магистралата). Спрях и се оказа, че кабелната обувка, която се закача на температурния датчик (при мен - боднат в термостата) беше паднала, закачих я и стрелката за температурата пак се изправи гордо :)

Ако мислиш да караш опела - сменяй термостат, така по-бързо ще ти загрява => По-комфортно (по бързо ще се стопляш), по-добре аз двигателя (по-малко се износва) и по-малък разход (ако има значение за тези които караме на нафта :sad-smiley-046: )
Отговори

Гостnikiboy1982_* 17 януари 2008 - 09:55

Моята vectra B 1.8 16v,зимата градско държи 80 градуса,лятото 90.
Извънградско зима лято 80
Отговори

slayerized снимка slayerized 17 януари 2008 - 10:40

На новите каручки явно са решили че вече не е нужно да натоварват водача с такава информация като температура на двигателя и просто няма стрелка на таблото, светва ти лампичка ако мине критичната стойност.
Та в тоя студ сутрин докато стигна от Панчарево до Младост 4 (6 км и около 10мин) парното едва започва да се усеща. Определено загрява доста бавно, което се отразява подобаващо и на разхода ~ 7/100.
Отговори

бат'Марто снимка бат'Марто 17 януари 2008 - 11:16

 mart, на Jan 17 2008, 07:48 AM, каза:

Карам астрата от снимката 1.7Д 1992 година немскиям мотор искам да попитам след като запалите зимата горе доло след колко време почва да ви диха топло парното при мене термостата е прецакан обаче явно и някой датчик защото стрелката не се дига повече от малко над синията зона.Извинявам се за спам-а ама реших да не пускам нова тема тази ми се вижда подходяща, а и с отговорите на колегата който я е пуснал може да съм му помогнал.Благодаря и

ПОЗДРАВИ

И аз така си мислех,ама виж тази тема:
http://www.opelclub-bg.com/forum/index.php...&pid=130376
Отговори

instability снимка instability 17 януари 2008 - 11:19

И моята е X20DTL . Сутринта (-5C) докато изчистя леда от всички прозорци и вляза в колата , духа топло , но при движение стрелката за температурата не мърда. Чак след 7км. при плавно каране ( до 2К оборота) почва да се вдига стрелката . Незнам дали е от термостата , като започне да духа топло , радиатора е студен.
Отговори

VECTRA 1,7D снимка VECTRA 1,7D 17 януари 2008 - 22:54

 mart, на Jan 17 2008, 07:48 AM, каза:

Карам астрата от снимката 1.7Д 1992 година немскиям мотор искам да попитам след като запалите зимата горе доло след колко време почва да ви диха топло парното при мене термостата е прецакан обаче явно и някой датчик защото стрелката не се дига повече от малко над синията зона.Извинявам се за спам-а ама реших да не пускам нова тема тази ми се вижда подходяща, а и с отговорите на колегата който я е пуснал може да съм му помогнал.Благодаря и

ПОЗДРАВИ



същия проблем го реших с термостат WAHLER
слагах кви ли не бахти боклуците
затова не ти се вдига стрелката достатъчно
след като сложих този стрелката закотвя 90-91гр и не мърда и топлинката е друга
за загряването:
дизелака по принцип загрява по бавно
незабравяй че горивото е по нискокалорично от бензина така че .........
иначе мойта достига 90-то 3-4 км след запалването и като поработи 4-5мин на място
а преди ...............
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 18 януари 2008 - 00:01

Моята дизеларка за 3-4 км. почва да подухва леко топло но не и горещо и за тези км. стрелката леко излиза над синята зона. иначе нормално си ми държи 90 градуса и градско и извънградско. Като дигне 92, сваля на малко под 90 и после пак се закотвя на 90. Имайте в предвид че има и летни термостати който отварят на около 82 или 85 градуса беше и може това да е причината че не загрява достатъчно.
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 18 януари 2008 - 00:04

Колеги здравейте карам астра Ф 1.7 тди исузу. В студовете за сега съм нямал проблем с парното. Двигателя си държи 90 градуса ( малко преди 90-те стои стрелката). Карам я от есента, но досега не съм я чувал да се влкучва перката на радиатора и температурата един път ми е стигала 95 градуса, но перката пак не се вклучи ( охлади се от самосебеси като си работеше на място ).

Та въпроса ми е как мога да си пробвам перката ( електромотора) дали е здрав и да проверя и датчика който я командва дали е той си е наред.

Колата съм я карал извън градско и постояно температурата си е около 90-те градуса. Това според мен показва че термостата си е добре, но как да проверя електодвигателя и датчика ?
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 18 януари 2008 - 00:12

 Rumkata, на Jan 18 2008, 12:04 AM, каза:

Колеги здравейте карам астра Ф 1.7 тди исузу. В студовете за сега съм нямал проблем с парното. Двигателя си държи 90 градуса ( малко преди 90-те стои стрелката). Карам я от есента, но досега не съм я чувал да се влкучва перката на радиатора и температурата един път ми е стигала 95 градуса, но перката пак не се вклучи ( охлади се от самосебеси като си работеше на място ).

Та въпроса ми е как мога да си пробвам перката ( електромотора) дали е здрав и да проверя и датчика който я командва дали е той си е наред.

Колата съм я карал извън градско и постояно температурата си е около 90-те градуса. Това според мен показва че термостата си е добре, но как да проверя електодвигателя и датчика ?

Перката можеш да провериш като издърпаш буксата на датчика който е на самия радиатор. В буксата има 3 крачета, едното е общо а другите 2 са съответно за бързата и бавната скорост. С едно малко кабелче окъсяваш първо едното и трябва да тръгне една от скоростите, после окъсяваш и с другото краче и трябва да тръгне и другата скорост. Датчика се сещам само за един начин как можеш да го изпробваш - в някъкъв съд с вода слагаш барзовар да нагрява водата и слагаш и датчика и чакаш да завъртят перките или просто да слушаш релетата за перката ако е откачена буксата от нея. Ако има нещо неясно питаи. Аз цяло лято си играх с охладителната ми система за да си подкарам бавната скорост, но така и не успях.
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 18 януари 2008 - 00:24

 Ka4o_pi4a, на Jan 18 2008, 12:12 AM, каза:

Перката можеш да провериш като издърпаш буксата на датчика който е на самия радиатор. В буксата има 3 крачета, едното е общо а другите 2 са съответно за бързата и бавната скорост. С едно малко кабелче окъсяваш първо едното и трябва да тръгне една от скоростите, после окъсяваш и с другото краче и трябва да тръгне и другата скорост. Датчика се сещам само за един начин как можеш да го изпробваш - в някъкъв съд с вода слагаш барзовар да нагрява водата и слагаш и датчика и чакаш да завъртят перките или просто да слушаш релетата за перката ако е откачена буксата от нея. Ако има нещо неясно питаи. Аз цяло лято си играх с охладителната ми система за да си подкарам бавната скорост, но така и не успях.



Ами тая бавната скорост знаеш ли на колко градуса трябва да се вклуча ?
Отговори

pavkata-sv снимка pavkata-sv 18 януари 2008 - 00:29

СЛед около 3 макс 4 км подухва да не кажа топло ами хладничко и след още 1 2 км. вече си духа топло и е излязла от синята зона ама малко излязла .! все пак е зима нема как да загряват бързо ..
Отговори

Ka4o_pi4a снимка Ka4o_pi4a 18 януари 2008 - 10:25

 Rumkata, на Jan 18 2008, 12:24 AM, каза:

 Ka4o_pi4a, на Jan 18 2008, 12:12 AM, каза:

Перката можеш да провериш като издърпаш буксата на датчика който е на самия радиатор. В буксата има 3 крачета, едното е общо а другите 2 са съответно за бързата и бавната скорост. С едно малко кабелче окъсяваш първо едното и трябва да тръгне една от скоростите, после окъсяваш и с другото краче и трябва да тръгне и другата скорост. Датчика се сещам само за един начин как можеш да го изпробваш - в някъкъв съд с вода слагаш барзовар да нагрява водата и слагаш и датчика и чакаш да завъртят перките или просто да слушаш релетата за перката ако е откачена буксата от нея. Ако има нещо неясно питаи. Аз цяло лято си играх с охладителната ми система за да си подкарам бавната скорост, но така и не успях.



Ами тая бавната скорост знаеш ли на колко градуса трябва да се вклуча ?


Ами на моя двг мисля че е 95/90, а 2-та ми е 100/95. За нея съм сигурен защото лятото често често я чувах в жегите. След дълго ровене и опитване не успях да подкарам моята 1-ва скорост и се оказа, че за нея имало някъкъв балансен резистор, който аз така и не успях да намеря за да се опитам да го подменя и се примирих само със 2-та (по-важна скорост). Ако намериш няква информаия по въпроса пиши. Аз несъм съвсем сигурен, но мисля че исузуто има 2 датчика на радиатора, но не сещам защо бяха два. Ако ти хрумне идея как да си подкарам 1-та скорост драсни едно ЛС, че тука достатъчно разводнихме темата за което много се извинявам на автора.
Отговори

drift снимка drift 18 януари 2008 - 11:48

Не се плашете-просто новите дизели са така моята Астра 1.7дти-исузу и на баща ми Октавията 1.9тди която е на 30000км-чисто нова загряват така.На място няма загряване само в движение и то не малко,обаче това е температурата на двигателя,парното много малко каране още преди да мръдне стрелката на температурата и вече духа топличко-доста по-бързо от някои бензинки!!
Отговори

Rumkata снимка Rumkata 18 януари 2008 - 11:54

 drift, на Jan 18 2008, 11:48 AM, каза:

Не се плашете-просто новите дизели са така моята Астра 1.7дти-исузу и на баща ми Октавията 1.9тди която е на 30000км-чисто нова загряват така.На място няма загряване само в движение и то не малко,обаче това е температурата на двигателя,парното много малко каране още преди да мръдне стрелката на температурата и вече духа топличко-доста по-бързо от някои бензинки!!



Да колега има нещо такова за загряването. Значи направих проба, когато отвън беше -16 запалих печката и я оставих на място да лопа. Чак на 15-16 мин. стигна работната температура ( леко преди 90 градуса ). А като е в движение имам чувството, че мах за 8-10 мин. стига работна температура.
Отговори

Gladiator_BG снимка Gladiator_BG 18 януари 2008 - 11:57

корсата откак сам я зел несам видял да дигне повече от 90 градуса ... а откакто дойде зимата ваобще немърда стрелката от нулявото и положение ... единствения път когато позагря тва беше точно когато падаше големия сняг и тогава я бях юрнал към бургас с средна скорост 100-110 но можеби загря защото отпред дето е перката свсичко беше заледено и заснежено ... но ми е интересно след три дни когато се връщах я настъпах до край и тогава незагря :sad-smiley-046: бяхме трима плюс доста багаж в багажника ... :o
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg