Опел Клуб България

»
Вход Регистрация Потребители Ново съдържание Промени на статуса
« Back to Други технически въпроси

странен пробле със спирачки

kiki снимка kiki 16 септември 2018 - 19:31

Колата е Вектра Б 2000ДТЛ 82коня 98г. та проблема е следния тая година на няколко пъти изчезват спирачките, педала пада ниско и само намаля и трябва да се помпа след спиране и след половин час всичко си е ОК и след някакъв период от време и километри се повтаря. При мен лично не го е правила само при щерката,но вчера я давах на един приятел който е технически грамотен и го е направила. След всеки проблем качвах колата на подемник и преглеждах системата,няма видим проблем, накладки ОК, течност не чезне последно смених и спирачната течност и около два три месеца всичко беше ОК и си помислих ,че проблема е решен но до вчера, като в тоя интервал са минати около 3000 км, та давайте идеи къде да търся проблема.
Отговори

tihii снимка tihii 17 септември 2018 - 09:15

Аз бих започнал от спирачната помпа.Купи си ремонтен комплект гумички.Свали помпата,разглоби я и почисти добре.Преди сглобяването намажи помпата и новите гумички с чиста спирачна течност.Ако откриеш надраскано или корозия по помпата-сменяш я с нова.
Ако не си сигурен какво правиш отиди в сервиз!
Успех!
Отговори

kiki снимка kiki 17 септември 2018 - 19:25

минава ми през главата да търся проблема в помпата, но по скоро ме терзае мисълта как така 3000 км нито един път не показа и най-малки признаци на проблем
Отговори

JorkataG снимка JorkataG 18 септември 2018 - 09:12

Може и да се стори тъп въпроса ми но да попитам понеже имах подобен проблем с изчезването на спирачките. Проблема при мен беше че маркуча към сервото се беше прегънал и нямаше почти никакво спирачно усилие. Та да попитам имаш ли такова нещо?
Отговори
Хостинг от NS1.bg
Хостинг от NS1.bg